EBA Araba Oyunları | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Araba Oyunları

EBA Araba Oyunları

EBA Nedir?

EBA, açılımı “Eğitim Bilişim Ağı” olan bir sosyal eğitim platformudur. Eğitimin geleceğe açtığı yeni kapılardan biri olarak karşımıza çıkan EBA, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen bir çalışmadır. Eğitim Bilişim Ağının amacı; okulda, evde ve ihtiyaç olan her yerde bilgi teknolojileri araçlarını kullanarak etkili kaynak kullanımını destekleyip eğitim ve teknolojiyi bir araya getirmektir. EBA, her sınıf düzeyinin ihtiyacını karşılaması ve her geçen gün değişen eğitim sistemine uygun doğru e-içerikler sağlaması amacıyla geliştirilmeye devam edilmektedir.

EBA’da yayınlanmakta ve yayınlanacak olan pek çok dijital kaynak MEB ve gönüllü eğitim firmaları tarafından hazırlanmaktadır. Bunun yanı sıra öğretmen ve öğrenciler de kendi içeriklerini EBA’da sunma imkanı bulacaklardır.

EBA’ya Nasıl Giriş Yapılır?

Öncelikle Eğitim Bilişim Ağı sitesine aşağıda vermiş olduğumuz linke tıklayarak girmeniz gerekmektedir. Daha sonra sağ üst köşede yer alan “Giriş”e tıklayınız.

eba-giris

Karşımıza giriş ekranı çıkıyor. Buradan da T.C. kimlik numarası ve şifre bilgilerini girerek EBA sisteminekolayca giriş yapabilirsiniz.

EBA Giriş İçin TIKLAYINIZ!

İçinde Bir Dolu Dünya Barındıran EBA

EBA’da karşınıza birçok seçenek çıkacaktır. Bunlardan bir tanesi yaptığınız her güzel çalışmanın görülmeye değer olmasından dolayı oluşturulmuş olan “Haber Modülü”dür. Henüz geliştirilme sürecinde olan “Dünya Modülü” ise çeşitli oyunların, interaktif uygulamaların olduğu kocaman bir ‘dünya’ olacaktır. Belki de öğrencilerin en çok işine yarayacak ve onlara pratik gelecek modüllerden biri “e-kitap” seçeneği olacaktır. Çünkü e-kitap, öğrencilerin derslerde kullandığı ders kitaplarını içeren bir modüldür. Tabii ki eğitsel materyal olarak derslerde sadece kitapları kullanmak sıkıcı olacaktır. Artık öğretmenlerimizin eğitim amaçlı videoları tek bir yerde bulup dersi daha görsel işleyebilmesi için Eğitim Bilişim Ağı’nda “Video Modülü” de bulunmaktadır. Görselleştirilmiş bir eğitim için tasarlanan bir diğer modül olan “Görsel Modül” de dersler için faydalı fotoğraflar sunmaktadır. Görsel kaynakların yanı sıra EBA’da bulunan “Ses Modülü” işitsel bir eğitimi de mümkün kılmaktadır. Çok yönlü olan bu platform düşüncelerimizi paylaşıp fikir alışverişinde bulunabilelim diye bir de “Tartışalım Modülü” içermektedir. Bunlara ek olarak, verilen tabletlerdeki “EBA Market” uygulama marketiyle yeni uygulamalar da indirebilirsiniz.

EBA ve Oyunlar

Günümüz toplumları sadece bilgiyi öğrenmekle yetinmiyor, aynı zamanda bilgiyi en doğru zamanda, en doğru şekilde kullanıp bilgiden bilgi elde ediyorlar. Oyunlar, bilgiden bilgi üretmek için öğrencilere sunulabilecek en güzel seçeneklerden biridir. EBA’ da bulunan oyunlar eğlendirirken öğretmeyi amaçlayan uygulamalardır. Oyunun içinde mutlaka öğrenilen konuyla ilgili bir alıştırma bulunmaktadır. Öğrenmeyi belki de en keyifli hale getiren yöntemlerden biri olan oyun içi konu pratikleri EBA tarafından etkin bir şekilde kullanılmaktadır.

EBA Araba Oyunları

Eğitim Bilişim Ağı’nın en dikkat çekecek öğretici oyunlarından biri kuşkusuz ki “Araba Oyunu”dur. Normal zamanda bile içinde araba olan hemen hemen her oyuna ilgi duyan öğrencilerimiz, 7. sınıflar için oluşturulan “Güneş Arabası” oyununu da eminiz ki çok seveceklerdir. Bu oyunda güneş arabaları yarışı için güneş enerjisiyle çalışan bir güneş arabası tasarlamanız gerekmekte. Yarışmada parkuru en kısa sürede tamamlayarak  hem güneş enerjisinin günlük hayatımıza etkilerinden birini öğrenecek hem de eğleneceksiniz.

gunes-arabasi

Bu öğretici oyuna ulaşmak için yapmanız gereken tek şey EBA hesabınızdan “araba oyunları” konu başlığını aratmak. Fakat görüldüğü üzere şimdilik karşımıza tek bir araba oyunu çıkıyor. Bunun sebebi EBA’nın henüz test sürecinde olması. Umuyoruz ki önümüzdeki günlerde eğlenirken öğreneceğimiz birçok araba oyunu ve daha fazla uygulama Eğitim Bilişim Ağı platformunda sunulacaktır.

 EBA Araba Oyunlarına Uluşmak İçin  TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git