EBA Ders İçerikleri | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Ders İçerikleri

EBA Ders İçerikleri

EBA Nedir?

EBA’ nın açılımı Eğitim Bilişim Ağı’dır. EBA, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulmuş çevrim içi, internet üzerinden sosyal bir eğitim platformudur. EBA eğitim platformu olup öğrencilere ve öğretmenlere ücretsiz ders vermektedir. EBA’ ya öğretmenlerin kendileri bazı sunumlar hazırlayabildikleri gibi diğer öğretmenlerinden hazırlamış olduğu sunumlar anında hızlı bir şekilde ulaşabilmektedirler. EBA eğitim platformunun hayata geçmesi ile birlikte öğretmenler ve öğrenciler için iletişim kurmak çok daha kolay hale gelmiştir. EBA eğitim platformu sayesinde öğretmenler öğrencilerine ödevler verip bunların yapılmış ya da yapılmamış olduğunu ve öğrencinin kaç yanlışı olup olmadığını da öğrenebilmektedir.

EBA, aslında öğretmenlere sağladığı kolaylıktan daha çok öğrencilere kolaylık sağlamıştır. EBA’ nın ücretsiz olması öğrenciler açısından oldukça avantajlı bir durumdur. EBA öğrencilerine test çözebilmek, anlamadıkları  konuları dinleyebilme, günlük konu tekrarı yapabilme gibi pek çok kolaylığı sağlamakta. Ayrıca en önemlisi EBA eğitim platformu, teknolojiyi bir amaç olarak değil bir araç olarak kullanılmasını amaçlayarak tasarlanan sosyal bir eğitim sitesidir.

EBA’ nın en verimli bölümlerinden biri de tartışmadır. Bu bölümde eğitim ile ilgili fikirlerinizi ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. Hangi e-içerik hangi noktada daha faydalı olduğu konusundaki düşüncelerinizi de burada paylaşabilirsiniz. Öğretmenler burada meslektaşları ile birlikte bilgi alışverişlerinde bulunabilirler. Ülkemizin her yerindeki öğretmenlerle iletişim kurabilir o öğretmenlerin konularda nerede oldukları hakkında bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz.

EBA’ nın diğer önemli bölümü de EBA dosya bölümüdür. Bu bölümden hem öğrenciler hem de öğretmenler yararlanabilir. EBA dosyanın amacı dosyalarınızı kolayca paylaşabilme ve güvenli bir ortamda dosyalarınızı depolayabilme olanını bize sağlar. Öğretmenlerin depolama alanı 10′ luk iken öğrencilerin depolama alanı da 1 GB’lık alanı kullanabilirler.

Eğitim Bilişim Ağı’nın Özellikleri Nelerdir?

Bu eğitim platformunun amacı evde, okulda kısacası ihtiyaç duyulan her yerde kolayca bilgi ve eğitim vermek amacıyla oluşturulmuş olan bir platformudur. Eğitim Bilişim Ağı’ nın özellikleri şunlardır;

  1. Eğitim bilişim ağı sosyal  ağ yapısıyla öğrencileri bilgi alışverişinde bulunmasını sağlamak.
  2. Öğrencilere farklı, eğitici ve zengin bilgiler vermek.
  3. EBA, öğrencilere bilişim alanında sağlamış olduğu faydadan dolayı öğrencilerde bilişim kültürü yaygınlaştırarak eğitimde kullanılmasını sağlar.
  4. EBA, farklı öğrenme stillerine kolaylık sağlar.
  5. EBA, eğitim  platformu farklı illerde ki farklı şehirlerdeki öğretmenlerin bir araya gelmesinin sağlayarak eğitimde el birliğiyle yön verilmesinin sağlar.
  6. EBA, bilgi verirken aynı zamanda bilgiyi yapılandırır. Ve yeniden bilgi üretmeyi sağlar.
  7. EBA, öğrencilerin ve öğretmenlerin içerikle ilgili ihtiyaçlarına cevap verir.
  8. EBA, ile her yerde ödev,konu tarama testlerini çözebilirler. Ve EBA sayesinde anlamadıklarını konu anlatımları ile dinleyebilirler ve anlayabilirler.

EBA Ders İçerikleri

EBA yukarıda da bahsettiğimiz gibi öncelikli olarak öğrencilere ve öğretmenler için hazırlanan bir eğitim platformudur. EBA’ yı ilkokul (1,2,3,4), ortaokul (5,6,7,8), lise (9,10,11,12) giden her öğrenci kolayca kullanabilir. EBA ücretsiz olması EBA’ nın en büyük avantajlarından biridir.

Öğrenciler EBA’ ya girişlerini T.C. (Türkiye cumhuriyeti )’lik numarası ve okuldan alabilecekleri EBA şifreleri ile giriş yapabilmektedirler. Giriş yapan öğrenciler EBA ders içeriklerinde konu anlatımları, alıştırmalar, konu özetleri, tarama testleri, açık uçlu sorular, ders planları öğrencilerin karşılarına çıkmaktadır.

EBA’ yıyalnızca öğrenciler değil öğretmenlerden işlerini kolaylaştırmak için kullanabilirler. EBA’ ya giriş yapan öğretmenler EBA dersi seçimlerinde karşılarına kendi kişisel bilgileri ve şifre işlemleri bilgilerimde, sınıfları ve sınıftaki öğrencileri öğrencilerinden,  liste inceleme düzenleme ve gönderme seçtiklerinde, konuyla ilgili tüm tekrarlar içeriklerde, testler, alıştırmalar ve açık uçlu sorular soru bankasında, öğrencilere verdiği ödevleri takip etmek için ödev takip, yaprak test ve ek kaynak gönderme eklediklerinde, performans ve vitamin kullanım raporları raporlarım kısmında bulunmaktadır.

EBA Sistemine Giriş Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Neden E-İçerik

E-İçerik platformu, elektronik tabanlı bir eğitim ve öğrenmenin temel bileşeni arasında yer alır. Öğretmenlerin ve öğrencilerin yeni ders araç gerecidir. Eğitim bilişim ağı olan EBA bazen bir web sayfası, bazen video, bazen ses dosyası, animasyon bazen de sunum dosyası olabilmektedir. E-içeriğiniz siz istediğinizde harita dahi olabilmektedir.Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git