EBA Dokümanları | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Dokümanları

EBA Dokümanları

EBA yani Eğitim Bilişim Ağı’nın içerisinde öğrenciler için hazırlanmış zengin içerikler bulunur. EBA’nın içeriğindeki konu başlıklarından söz edecek olursak EBA Ders adlı başlık altında EBA’da bulunan derslerle ilgili konu anlatımları bulunur. E-Dergi adlı başlık altında öğrenciler için özel olarak seçilmiş olan bilimsel, kültürel anlamda onları geliştirecek anlamda dergiler bulunur. E-Kitap alanında öğrencilerin okullarında ders işledikleri, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dağıtılan kitaplara paralel olarak hazırlanmış kitaplar bulunur. Video başlığı altındaki kısımda videolu olarak derslerin konu anlatımları bulunur. Ses konu başlığı altındaki kısımda derslerin sesli anlatımları bulunur. Görsel adlı alanda derslerle ilgili öğrencilerin ilgisini çekebileceği düşünülerek eklenmiş görseller bulunur. E-Doküman adlı kısımda EBA dokümanları yer alır. EBA dokümanları dersler ilgili ve ders dışı etkinliklerin yer aldığı kısımdır. EBA’nın içeriğinde yarışma adlı bir kısım yer alır. Bu kısımda ise öğrenciler arasında yapılan yarışmaların yarışma sonuçları ile ilgili bilgiler verilir. İçerik üretimi adlı alanda EBA’nın içeriğinden ve içeriğini nasıl geliştireceğinden bahsedilir. EBA dosya adlı bir bölüm vardır, bu bölümde öğretmen ve öğrenciler sunumlarını, dokümanlarını, görsel, ses gibi tüm dosyalarını saklayabilir ve aynı zamanda öğretmenlerle ve öğrencilerle paylaşma imkanı bulabilir. Son olarak E-Kurs adlı kısımda öğrenciler için açılan kurs girişi yapılabilir ve kursla ilgili detaylı bilgi sahibi olunabilir.

EBA Dokümanlarının İçeriği Nasıldır?

EBA dokümanları ile ilgili olan içerikten bahsedecek olursak, bu kısımda EBA’nın sistemde bulundurduğu derslerle ilgili etkinlikler, ders sunuları, yazılı sınav örnekleri, proje ödev örnekleri, çalışma yaprakları, rehberlik dokümanları bulunur. Aynı zamanda ders dışı etkinliklerle ilgili de dokümanlar bulunur. Mesela serbest etkinlik raporları, belirli gün ve haftalar, genel kulüp dosyaları, kavram haritaları, teknoloji-bilişim teknolojileri, mesleki eğitim gibi ders dışında öğrencilere yararlı olabileceği düşünülen içerikler de bulunmaktadır. EBA dökümanları ile öğrenciler çok geniş bir kapsamda bilgi sahibi olabilme şansı bulabilirler.

EBA dokümanlarına erişebilmek istiyorsanız yapmanız gereken tek şey sisteme giriş yapmaktır. Sisteme giriş yaptıktan sonra sayfanın sol tarafında ne için doküman aradığınızı seçmeniz adına bir liste verilmiştir. Bu listeden size uygun olana tıkladığınızda alt sekmeler halinde alternatifler sunulacaktır. Bu alternatiflerden birine tıkladığınız durumda dokümanlara erişebileceksiniz. Ardından istediğiniz dokümanın detayına tıklayarak PDF olarak aç ya da dokümanı aç sekmesine tıklayınız. Bunlara tıkladığınız durumda bilgisayarınıza indirebileceksiniz. Böylelikle EBA dokümanlarından yararlanmış olacaksınız.

EBA Dokümanları İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

EBA Dokümanları Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. 1101313536 dedi ki:

    Çok iyi bi site

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git