EBA Dosya Şifresi | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Dosya Şifresi

EBA Dosya Şifresi

EBA sistemi öğrencilerin ders çalışabilmeleri için hazırlanan bir sistemdir. Öğrenciler okulda aldıkları eğitimin devamını evde kendi başlarına daha iyi şartlar altında gerçekleştirebilmesi için bu sistem oldukça önemlidir. Öğrencilerin evde kendi başına ders çalışabilmesi için internet üzerinde bulunan pek çok site vardır. Ancak bu sitelerin içlerinde en güvenilir olanı bulabilmek için öğrenciler zorluk yaşar. Müfredata uygun olarak hazırlanan konular ve de okula paralel şekilde düzenlenen çeşitli ağlar üzerinden öğrencilere göre en iyi şekilde hazırlanan sistem EBA kurs sistemidir. Milli Eğitim Bakanlığının üzerine en ince detaylarını katarak hazırladığı bu sistem içerisinde öğrenciler en kolay şekillerde bazı çalışmalara katılım sağlayabilirler. Çünkü sizlerin de bildiği üzere bu EBA sistemi tamamıyla öğrencilere yönelik hazırlanan bir sistemdir. Öğrencilerin kısa süreli olarak gerçekleştirmeleri gereken bu tür çalışmalar sonucunda en pratik şekillerde en geniş bilgiler bütününe ulaşabilirler.

EBA kurs sistemini öğrencilere sunarken aynı zamanda onların iletişimini sağlayan bir başka sistem olarak da kullanılmaktadır. Geliştirilen bazı düzenlemeler sonucunda artık EBA farklı amaçlar için de kullanılmaktadır. Öğrencilerin ders çalışabilmelerinin dışında onların öğretmenleri ile olan bazı paylaşımlarını gerçekleştirebilecek olduğu alandır. Öğrenciler artık öğretmenlerinin yüklediği bazı slayt, video, görsel anlatımlı ya da farklı durumlarda bilgi veren materyallere ulaşabilmek için bu sistemi kullanmaları oldukça kolaydır. Öğrencilerin kısa süreli olarak yapacak oldukları giriş işlemleri sonucunda bu platforma erişim sağlayabilirler.

EBA Dosya Uygulaması Nedir, Ne Amaçla Kullanılmaktadır?

EBA dosya uygulaması belirtmiş olduğumuz gibi öğrencilerin ve öğretmenlerin aslında bir iletişim kaynağıdır. Video ve ya görsel paylaşımların yapılacak olduğu bu EBA dosya uygulamasının kullanımı oldukça elverişlidir. EBA dosya paylaşımına koyulan video, slayt ya da diğer ürünlere öğrenciler kısa sürede ulaşım sağlayabilir. Aynı zamanda da bu sistem sizlerin de bildiği üzere öğretmenler arasında da kullanılmaktadır. Bir konu üzerinde çalışma hazırlayan öğretmenler diğer öğretmen arkadaşlarına bu iletiyi göndermek için dosya paylaşımında bulunabilir.

Eğitime büyük katkı sağlayan bu sistem öğrencilerin her birinin interaktif bir şekilde bu düzenlemeleri yerine getirmesini sağlar. Öğrencilerin her birinin kısa süre çerçevesi içerisinde bu çalışmalardan yararlanmaları mümkündür. Çünkü internet ile bağlantılarını sağlayan her birey kısa birkaç zamanda bu alanda hizmet almaktadır. Onların farklı açılardan da konuları anlamaları örnek bazı görselleri görmelerini sağlayan bu ağın kullanımı da oldukça yaygındır. Her öğretmen bu sisteme kolay bir şekilde paylaşımda bulunabilir ve de öğrenciler bu sistem içerisinde yer alan her türlü envantere kısa sürede ulaşabilirler. Ancak bu sisteme giriş yapılması gerekir. Giriş koşullarını gerçekleştiren herkes EBA dosya paylaşımı uygulamasını rahat bir şekilde kullanabilir. EBA dosya sayfasına öğrenciler ve öğretmenler bir şifre ile giriş yaparlar.

EBA Dosya Şifresi Nedir, Nasıl Elde Edilir?

Eğitim Bilişim Ağı olarak hizmet veren EBA’ ya giriş yapılması için gereken nitelikler öğrenci ve öğretmen olmaktır. İster devlet okullarında isterlerse de özel okullarda çalışan öğretmenler okuyan öğrenciler EBA’ ya giriş yapabilirler. EBA sistemine giriş için her birine ayrı şifre verilmektedir. EBA dosya şifresi de bu şifre ile benzerlik gösterir. EBA dosya şifresi ile beraber kısa bir zaman diliminde ilgili kişiler bu alana giriş yapabileceklerdir. EBA dosya şifresi öğrencilere okul idarecileri tarafından verilir. Aynı zamanda öğretmenlerin de Milli Eğitim Bakanlığından gelen şifreleri vardır. Bu şifreler ile T.C. kimlik numaralarını kullanarak sisteme girişlerini gerçekleştirebilirler. Günümüz koşullarında sahip olduğumuz pek çok şifre olduğu için ister istemez bizler bu şifrelerimizi unutabiliriz. eğer öğretmenler de bu şifrelerini unuturlar ise MEBBİS üzerinden gerekli olan şifre yenileme talimatları ile yeni şifre alabilirler.

Artık her seferinde kullanacak oldukları bu şifreyi hatırlatma amaçlı olarak kaydedebilirler. bu şekilde EBA dosya şifrelerini kullanmaya gerek bile kalmadan kendi kişisel bilgisayarları üzerinden pratik bir giriş sağlayabilirler. Dolayısıyla da aslında bu EBA dosya giriş şifresi oldukça önemlidir. Şimdi ise sizlerle bir bağlantı paylaşacağız. Bu bağlantıya tıklayarak sizler hemen ilgili sayfaya yönlendirileceksiniz. Artık kısa sürede giriş işlemlerinizi yapabilir eğer şifrenizi unuttuysanız bilgilendirme yönergelerini takip ederek yeni şifre elde edebilirsiniz. EBA dosya şifresi işte bu şekilde bizlerin sisteme girişi için oldukça önemlidir.

EBA Dosya Şifresi Giriş İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git