EBA Dosya | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Dosya

EBA Dosya

Öğrenciler için yararlı olabileceği düşünülerek Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılan EBA yani Eğitim Bilişim Ağı, her gün sunduğu yeniliklerle öğrenciler ve öğretmenler için faydalı olmaya çalışmaktadır. EBA’nın oldukça zengin bir içeriği vardır. 70.000 içeriğe sahip EBA öğrencilere destek olmaya çalışmaktadır.

EBA’nın içeriğindeki konu başlıklarından bahsedecek olursak;

 • EBA Ders
 • E-Dergi
 • E-Kitap
 • Video
 • Ses
 • Görsel
 • E-Soküman
 • Yarışma
 • İçerik Üretimi
 • EBA Dosya 
 • E-Kurs

Şimdi de size EBA’nın içeriğinde bulunan EBA dosya ile ilgili ayrıntılı bilgi vereceğiz. EBA’nın içeriğinde bulunan bu uygulama, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde eğitim veren öğretmenlerin ve öğrenim gören öğrencilerin derslerle ilgili fotoğraf, video ve bunlar gibi dokümanlara istediği her yerden kolaylıkla erişebileceği bir alan oluşturmayı amaçlamıştır. Bu amaç doğrultusunda oluşturulan EBA dosya öğrenciler için kişisel bir depolama alanı olmuştur. Bu uygulamayı kullanmak isteyen öğrenciler “EBA Market” alanından indirecekleri mobil bir uygulama ile hem tabletlerinden hem de dosya.eba.gov.tr adlı internet sitesinden ulaşabilme imkanı bulurlar.

EBA Dosya Uygulamasını Kimler Kullanabilir?

Bu uygulamayı kullanabilecek kişiler, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılan okullarda eğitim veren öğretmenler ve aynı okullarda öğrenim gören öğrenciler olacaktır.

E-Dosya uygulaması sayesinde öğrenciler kişisel olan dosyalarını kaydetme imkanı bulabilirler. Bu uygulamayı kullanan öğrenciler, kaydettikleri dosyalara hem tabletlerinden ulaşabilir hem de bilgisayarları üzerinden ulaşabilirler. İnternet olması onlar için yeterli olacaktır. EBA dosya uygulamasında dosya depolama özelliğinin yanında oluşturulan dosyaları paylaşma imkanı da bulabilirsiniz. Öğretmenlerin öğrenciler ile veya diğer öğretmenlerle dosyaları paylaşması, aynı şekilde öğrencilerin de arkadaşları ile ve öğretmenleri ile dosyaları paylaşması mümkündür. EBA dosya ile E-Kitap, video, görsel, ses gibi eğitim amaçlı içerikler rahatlıkla paylaşılabilir.

Bu uygulama sayesinde bir öğretmen hazırladığı bir sunumu, dosyayı öğrencileri ile ve öğretmen arkadaşları ile paylaşma imkanı bulur. Özgün bir içerik çok fazla sayıda öğretmen ve öğrenciye erişebilir ve bilginin paylaşılması ile birlikte öğrencilerin çalışmak için daha hevesli olacağı düşünülmüştür. Ayrıca öğrencileri birleştirmek ve birbirlerinden bilgi alışverişi yapmaları istenmiştir. Bu istek doğrultusunda projelere grup halinde çalışmaları için dokümanlar öğrencilere sunulmuştur. Aynı zamanda öğretmenler de bu uygulama sayesinde birlikte çalışarak fikirlerini birleştirip öğrencilere daha faydalı olabilmişlerdir.

Bu uygulamaya erişebilmeniz için yazımızın sonunda bir link paylaştık. Bu linke tıkladığınızda karşınıza gelecek ekrandan giriş butonuna tıklayınız.

15

Tıkladığınızda açılacak olan sayfa EBA giriş sayfasıdır. EBA giriş işlemleri için öncelikle kullanıcı adınızı daha sonra şifrenizi giriniz. Giriş sekmesine tıkladığınız durumda dosyalara erişim sağlayabileceksiniz.

2

EBA Dosya İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git