EBA E-Kurs | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA E-Kurs

EBA E-Kurs

EBA yani Eğitim Bilişim Ağı, Milli Eğitim Bakanlığı aracılığıyla EBA E-Kurs açarak eğitime önemli bir katkı sağladı. EBA E Kurs online bir eğitim vererek öğrencilerin ilgisini çekmektedir. EBA sistemi bilgi açısından çok zengindir ve bunu öğrenciler ile paylaşarak değerli hale getirmeye çalışır. Bu amaç doğrultusunda sunduğu bir imkan da E-Kurs açmak olmuştur. Öğrenciler E-Kurs ile ulaşamadıkları birçok bilgiye hızlı ve güvenilir bir şekilde ulaşabilir. EBA E-Kurs sistemi henüz test aşamasında olmasına rağmen öğrenciler öğretmenler ve tüm eğitimciler tarafından büyük bir ilgi görmüştür.

EBA E-Kurs; üniversiteye hazırlık aşamasında olan öğrencilere destek olmak amacıyla açılmıştır. Öğrenciler bu kurs sayesinde istedikleri dersten istedikleri kadar eğitim alabilirler. Öncelikle EBA EKurs için kayıt yaptırmaları gerekiyor. Kayıt yaptıran öğrenciler sisteme giriş yaparak EBA kursun sunduğu imkanlardan rahatlıkla faydalanabilme hakkına sahip oluyor. EBA kursun sunduğu imkanlardan bahsedecek olursak; öğrencilerin öğrenme tekniklerine göre düzenlenmiş konu anlatımları bulunmaktadır. Örneğin öğrenci görsel olarak algılayabiliyorsa görsel konu anlatımları hatta özel animasyonlu konu anlatımları bu sistemde mevcut. Aynı zamanda farklı öğrenme tipleri için sesli, yazılı konu anlatımları da bulunmaktadır. Bu kurslara kaydını yaptıran tüm öğrenciler dilediği zaman katılabilirler. EBA E-Kurs sistemine öğretmenler de katılabilir. Bu sistemdeki zengin bilgi kaynaklarına erişebilir ve edindiği bilgileri derslerinde kullanabilirler.

Kurs Dönemleri

DYK’lar 1. dönem, 2. dönem ve 3. dönem (yaz kursları) olarak 3 dönem için açılmaktadır.

  • 1. dönem kursları Ekim ayının ilk haftası açılarak yarıyıl tatiline kadar devam eder.
  • 2. dönem kursları ikinci yarıyılda başlar ve okulların kapanmasıyla birlikte son bulur.
  • 3. dönem yani yaz kursları ise okulların kapanmasıyla beraber başlar ve yeni bir eğitim-öğretim yılının başlamasıyla yani yaz tatilinin son bulmasıyla birlikte biter.
  1. ve 2. dönem kurslarının dersleri birbirini takip edecek şekilde düzenlenmiştir.

EBA 2. dönem kursları 8 Şubat 2016 tarihinde başlamıştır ve 17 Haziran 2016 tarihinde son bulması gerekmektedir.

EBA E-Kurs sistemine giriş yapmak için yapmanız gereken tek şey okulunuzdan temin ettiğiniz şifreniz ile birlikte EBA sistemine giriş yapmak. Öğretmenler de sisteme giriş yapabilir ve sistemin sunduğu sınırsız imkanlardan faydalanabilir.

EBA E-Kurs İçin TIKLAYINIZ! Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git