EBA Eğitim Faaliyetleri | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Eğitim Faaliyetleri

EBA Eğitim Faaliyetleri

EBA Eğitim Faaliyetleri, EBA Eğitim Bilişim Ağı projesi kapsamında T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın alt birimlerinden biri olan Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nce yürütülen çalışmalar bütünüdür. EBA Eğitim Bilişim Ağı projesince yürütülen eğitim faaliyetleri, öğrencilerin okul çalışmalarına direk etkide bulunan büyük ölçekli ve tamamlayıcı bir içeriğe sahiptir. Öğrenci ve öğretmenlerimizin milli eğitim sistemimiz ile direk ve doğrudan etkileşim ve entegrasyonunu amaçlayan bu projenin her sınıf ve seviyeye uygun müfredat konuları sayesinde eğitim öğretimde büyük bir adım atılarak yerli bir eğitim modeli oluşturmaya zemin hazırlanmaktadır.

EBA Eğitim Kurs Faaliyetleri

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nce yürütülen EBA Eğitim Faaliyetleri, başta çevrimiçi kurslar olmak üzere çeşitli faaliyet alanlarında yine öğrenci ve öğretmenleri bünyesinde bir araya getirmektedir. Öğrencilerin okulda gördükleri dersleri, daha sonra eve gittiği zaman veya internet erişimi sağlayabildikleri herhangi bir yerden tekrar etmelerini sağlayan bu kurslar, müfredat ile paralel hareket eder. Ders tekrarlarını ve konularını istedikleri kadar izleyip, okuyup, dinleyip takip edebilen öğrenciler bu uzaktan eğitim modeli ile mevcut bilgilerini pekiştirirken anlamadıkları kısımlara da hızlıca hakim olarak arkadaşları ile aynı seviyede ilerleyebilecektir.

EBA Eğitim Faaliyetleri, dönem dönem içerik ve ders konularında değişikliğe gittiği gibi, yaz tatillerinde de öğrenciler için tüm bir eğitim öğretim senesinin tekrarını yaz kursu havasında işlemektedir. Dilerlerse bir sonraki senenin ders içerikleri ve konularını da hazırlık niteliğinde inceleyip, araştırıp, okuyup, izleyip takip edebilmektedir. Eğitim fırsat eşitliği ilkesinden hareketle, milli eğitim sistemimizde büyük bir teknolojik yenilik olarak hayat bulmuş EBA Eğitim Bilişim Ağı projesi, tüm bu uzaktan eğitim olanağı bulabileceğiniz e-kurs eğitim faaliyetini ücretsiz bir şekilde sunarak veliler için de büyük fayda sağlamaktadır.

EBA Eğitimi Kazanım Testleri Faaliyetleri

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nce yürütülen EBA Eğitim Faaliyetleri, çevrimiçi kurslar kadar bir diğer önemli faaliyet alanını da kazanım testlerine ayırmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı’nca öğrencilerin bilgi seviyelerini ölçüp analiz eden bu kazanım testleri öğrenciler, veliler ve öğretmenler adına büyük önem arz etse de esasında milli eğitim modelimizin daha da ileriye taşınması için büyük bir araştırma geliştirme etüdü olanağı sunmaktadır.

EBA Eğitim Faaliyetlerince yapılan bu kazanım testleri milli eğitim müfredatı içerisindeki tüm konuları kapsayan geniş bir bilgi tarama faaliyetidir. Koca bir eğitim öğretim dönemi içerisindeki, öğrencilerin gördüğü tüm konular ile ilgili test imkanı sunan bu hizmet ile öğrencinin konuya olan hakimiyetinden eksik kaldığı alanlara, en başarılı olduğu derslerden yetişmekte güçlük çektiği akışlara birçok veri elde etmek mümkündür. Her yapılan yanlış işaretleme öğrenci için ilgili konuya olan tekrar çalışma isteğini de pekiştireceğinden aynı zamanda bireysel sorumluluk bilincini de pekiştirmektedir.

Test çözme faaliyetini elektronik platforma taşıyan EBA Eğitim Faaliyetleri, yüklü kırtasiye masraflarını azalttığı ölçüde velilerimize büyük fayda sağladığı kadar, milli ekonomimiz ve doğayı koruma adına da kağıt tüketimini büyük ölçüde azaltmaktadır. Geleceğe, teknoloji ile entegre bir şekilde hareket eden gençlerin varlığı hem ülkeleri adına hemde dünya adına büyük bir farkındalık geliştirmektedir.

EBA Eğitimi Öğretmen Faaliyetleri

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nce yürütülen EBA Eğitim Faaliyetleri kapsamında kurslar ve kazanım testleri kadar büyük önem taşıyan bir diğer faaliyet alanı da öğretmen faaliyetleridir. Ülkemizin geleceği olan öğrencilerimize daha iyi ve en iyi eğitimi vermek için bir takım çalışma, proje, politika ve fikirler geliştiren Milli Eğitim Bakanlığı, en iyiyi hak eden bu genç neslin öğretici kadrosu olan öğretmenlerimize de nasıl daha iyi öğretmen olunacağının eğitimini vermektedir.

EBA Eğitim Faaliyetlerinden olan öğretmen faaliyetlerine ücretsiz bir şekilde erişim olanağı bulan eğitimciler, kişisel bilgileri ve şifreleri ile sisteme giriş yaparak kendilerine yönelik olan bu yenilikçi uygulamayı kullanabilmektedirler. Çevrimiçi olarak ulaşılabilen bu eğitim hizmetine, internet erişimi olan tüm bilgisayardan ve akıllı telefon, tablet türü taşınabilir aygıtlardan giriş yapabilen öğretmenlerimiz birçok faaliyet seçeneği arasından kendilerine en uygun faaliyeti seçerek ilerleyebilmektedir. Halihazırda donanımlı olan tüm öğretmenlerimiz EBA Eğitim Faaliyetleri kapsamındaki bu faaliyet ile sınıf içerisinde var olan öğretmen-öğrenci ilişkilerini daha da etkili bir konuma taşımaktadırlar. Bu eğitimler sayesinde her açıdan donanım kazanan öğretmenlerimiz öğrencilerine daha iyi bir eğitim sunarak, diğer meslektaşlarına da rol model olmaktadırlar.

EBA Eğitim Faaliyetleri ile EBA Eğitim Bilişim Ağı projesi kapsamında T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın alt birimlerinden Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nce hazırlanan üç önemli eğitim faaliyetinden; kurslar, kazanım testleri ve öğretmen faaliyetlerinin temel kullanım amacı, hedefi, materyalleri, kaynakları ve içerikleri hakkında daha detaylı ve açıklayıcı bilgi edinmek isteyen ve bu faaliyetlere katılmak isteyen öğrenci ve öğretmenlerimiz, EBA Eğitim Bilişim Ağı projesinin resmi internet sitesi üzerinden katılım ve giriş sağlayarak tamamen ücretsiz bir şekilde bu eğitim sürecine dahil olabilirler.Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git