EBA Giriş Şifremi Unuttum | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Giriş Şifremi Unuttum

EBA Giriş Şifremi Unuttum

EBA, Milli eğitim Bakanlığı tarafından 2012 yılında Fatih projesi kapsamında oluşturulan bir platformdur. Bu platform yani Eğitim Bilişim Ağı(EBA) üzerinde 1. sınıftan 12. sınıfa kadar olan tüm derslere ait pek çok içerik bulunmaktadır. İçerisinde ders notları, zihin ve kavram haritaları, çalışma yaprakları, videolar, e-Kitaplar, e-Dergiler, çıkmış sorular ve çözümleri bulunmaktadır. Öğrenci ve öğretmenlerin dersler konusunda yardım alabilecekleri bu içeriklere ulaşım sağlayabilmek için üye işlemi gerçekleştirilmelidir. Üye işlemi gerçekleştirildikten sonra ise tüm içeriklere erişim imkanı sağlanabilmektedir.

EBA Neler Sunmaktadır?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan EBA, kullanıcılara derse yardımcı materyaller sunmaktadır. Bu içeriklerin tamamına kullanıcı girişi yapanlar ulaşabilmektedir. Kullanıcı girişi yapılmadan da sadece belli bir kısım içeriğe ulaşım sağlanabilmektedir. EBA sitesi üzerinden kullanıcı adı ve şifresi  alan öğretmen, sonrasında kendi hesabından öğrencilere de şifre verebilmektedir. Öğrencilere şifre verilebilmesi için öğrencilerin T.C. kimlik numaraları gerekmektedir. Şifrelerini alan öğrenciler bu almış oldukları şifreleri tablet bilgisayarlarına girerek aktivasyon işlemini gerçekleştirmiş olurlar. Ders esnasında öğretmenler kendi tablet bilgisayarları üzerinden EBA uygulaması üzerinde yer alan içerikleri indirebilirler. Sonrasında indirilen içerikleri öğrencilerin de görebilmesi için etkileşimli tahtaya yansıtabilir ya da öğrencilerin kullanmış oldukları tablet bilgisayarlara gönderebilirler. Ders esnasında EBA uygulaması üzerinden öğretmenler sınıfta yoklama yapabilirler. Tablet bilgisayarlarından ders kodu ile aktivasyon gerçekleştiren öğrenciler öğretmenin ekranında yeşil renkli olarak görülürler iken sınıfta olmayan ya da henüz ders kodunu girmeyip aktivasyon gerçekleştirmeyen öğrenciler gri renkli olarak öğretmenin tablet bilgisayarında görülmektedirler. Derse giren öğretmenler yine uygulama üzerinden ders süresini dakika olarak ayarlayabilirler. Ayrıca öğrencilerin kullanmış oldukları tablet bilgisayarları da kontrol edebilirler. Örneğin tablet bilgisayarların kamera, internet bağlantısı vb. gibi uygulamaların kullanılıp kullanılamayacağına karar verebilirler. Öğrencilerin bilgisayarlarının son şarj durumunu görebilirler. Öğrencilerine anket uygulayabilir ya da sınav uygulaması gerçekleştirebilirler. Eğitim Bilişim Ağı(EBA) üzerinde yer alan içerikler Milli Eğitim Bakanlığı ve eğitim firmaları tarafından hazırlanmaktadır. EBA üzerinde ders içerikleri oluşturmak isteyen öğretmenler ise EBA üzerinde yer alan araçları kullanarak içerik oluşturabilirler. Bu oluşturulan içerikler tüm EBA kullanıcılarına açıktır. Zengin bir içeriğe sahip olan EBA, 12 milyondan fazla kullanıcıya sahiptir. Eğitim Bilişim ağı ile birlikte öğrenciler tekrar etmek istedikleri derslerin videolarına, ders notlarına ulaşabilirler. Ayrıca daha önceki yıllarda çıkmış olan sorulara ve soru çözümlerine ulaşarak ders tekrarı yapmış olabilirler. Öğretmen ve öğrenciler uygulama üzerinde oluşturulan yarışmalara katılabilir ve ödüller kazanabilirler. Uygulama üzerinde oluşturulan yarışmalarla ise öğretmen ve öğrencilerin gerek sanatsal, kültürel gerekse bilimsel olarak ilgilerini geliştirme ve destek olma amacı güdülmektedir.

EBA yani Eğitim Bilişim Ağı üzerindeki üyeliğinizin şifresini unutursanız ne yapmanız gerekmektedir? Bu yazımızda EBA şifre unutulması halinde ne yapılması gerektiğini yazılı ve görsek olarak sizlere anlatmaya çalışacağız.

EBA Giriş Şifre Yenileme

EBA üzerindeki üyeliğinizin şifresini unutmanız halinde, aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklayınız. Ardından karşınıza aşağıda yer alan resimdeki gibi bir ekran gelecektir.

ebaa

Bu ekranda yer alan T.C. kimlik numarası bölümü ve güvenlik kodu bölümünü doldurduktan sonra, yukarıdaki resimde de görülen şifre sıfırlama için e-posta gönder butonuna tıklayınız. Ardından mail adresinize gelen e-postadaki bağlantı ile şifrenizi hızlı bir şekilde yenileyebilirsiniz. Şifre yenileme işlemi sonrasında EBA uygulamasına giriş yaparak Eğitim Bilişim Ağı’nın sunmuş olduğu olanaklardan faydalanmaya devam edebilirsiniz.

EBA Şifre Yenileme İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git