EBA Kazanım Testleri 8. Sınıf | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Kazanım Testleri 8. Sınıf

EBA Kazanım Testleri 8. Sınıf

EBA Nedir?

Eğitim Bilişim Ağı (EBA), Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulmuş çevrim içi, interaktif bir sosyal eğitim platformudur. Bulundurduğu eğitim içerikleri ve ders materyalleri açısından oldukça zengin içeriğe sahip olan Eğitim Bilişim Ağı (EBA) öğretmen ve öğrencilere eğitim konusunda büyük avantaj ve kolaylıklar sağlamaktadır. Okulda, evde, telefonda yani internet imkanına sahip olduğunuz her yerde bilgi teknolojileri araçları sayesinde doğru bilgiye, zengin e-içeriklere ulaşabilir, sosyal ağ yapısıyla bilgi alışverişinde bulunup, zengin ve gittikçe büyüyen arşivler sayesinde derslerinize katkı sağlayabilirsiniz.

EBA Kazanım Testleri Nedir?

Millî Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ÖDSGM) tarafından hazırlanan Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının belirlediği dersler ve ders saatleri, müfredat çerçevesinde 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12. sınıflar ve aynı zamanda lise mezunları için hazırlanan kazanım kavrama testleri, yıllık plan, model ders dağılım tablosu ve haftalık ders dağılım tablosu örnekleri büyük ilgi görmektedir.

EBA’da yer alan kazanım testleri, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilerin internet ortamı üzerinden bilgi seviyelerini ölçebilmeleri için oluşturulmuş, konular içerisinde nerede eksiklerinin olduğunu görebilecekleri testlerdir. Bu kazanım testleri 2015-2016 Eğitim – Öğretim yılında 95 milyon indirme sayısına ulaşmıştır zaman geçtikçe de ülkemizdeki öğrencilerin daha çok ilgisini çekmekte ve bu kazanım testlerini kullanan kişi sayısı günden güne artmaktadır.

EBA Kazanım Testleri 8. Sınıf

8.sınıf kazanım testleri, 8. Sınıflar için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilerin internet ortamı üzerinden bilgi seviyelerini ölçebilmeleri için oluşturulmuş, konular içerisinde nerede eksiklerinin olduğunu görebilecekleri testlerdir. 8. Sınıf kazanım testlerinden yararlanmak isteyen EBA kullanıcıları aşağıda yer alan maddeler halinde sıralanmış yörüngeleri takip edebilirler:

  • İlk olarak sisteme ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayarak EBA kazanım testlerinin bulunduğu sayfaya giriniz.
  • Kazanım testlerinden yararlanmak için sayfaya ulaştıktan sonra, açılan sayfanın sol tarafında bulunan “Menü” başlığı adı altındaki seçeneklere göz atın. Bu seçenek menüsünde EBA tarafından sunulan birçok alternatif bulunmaktadır. Bu alternatifler içerisinde bulunan “Kazanım Kavrama Testleri” butonunun üzerine tıklayınız. Bu sayede bir alt seçenek bölümünü aktifleştirmiş olacaksınız.

eba menü

  • “Kazanım Kavrama Testleri” seçeneğine tıklayıp yeni bir alt seçenekler bölümünü aktif ettikten sonra, 5. sınıftan başlayarak 12. Sınıfa kadar bütün sınıflar ve mezun grupları için hazırlanmış sınavların yer aldığı butonları göreceksiniz. Bu butonlara tıklayarak istediğiniz ilgili sınıfınızın kazanım testlerine rahatlıkla erişim sağlayabilirsiniz. Bu bölümü kullanarak 8. Sınıf kazanım testlerine ulaşmak için, ekranda alt alta sıralanmış olan sınıfların yer aldığı butonlardan “8. Sınıf” yazan butona tıklayınız.
  • Örneğin matematik dersinin kazanım testlerine ulaşmak istiyorsanız, üzerinde matematik yazan butona tıklayınız. Tıkladıktan sonra otomatik olarak ekranınız yenilenecek ve hemen ekranınızın ortasında alt alta kazanım testlerini görebileceksiniz. Ekranınızda gördüğünüz kazanım testleri belli konu başlıkları altında sıralanmıştır. Bu başlıklar 8. sınıf için seçmek istediğiniz derste sene boyunca işlenen müfredatın konularından oluşmaktadır

8-sinif-secenekler

  • Bu konuların hemen sağında yer alan “indirilme” yazısı ise o zamana kadar kullanıcının o konu kazanım testini kaç kere indirdiğini göstermektedir.
  • Öğrenci indirmek istediği konuyu seçip üzerine tıklar ise o kazanım testinin bilgisayarına indirilebilmesi için ekranında bir onay penceresi açılacaktır. Bu onay penceresinde öğrenci eğer indirmeyi onaylar ise onayladıktan hemen sonra seçtiği kazanım testi “pdf” uzantılı bir dosya ile indirilmeye başlanacaktır. Bu dosya ilgili konu başlığı altındaki kazanım testini içermektedir. Bu aşamadan sonra öğrenci dilediği zaman indirdiği dosyayı açarak kazanım testine tekrar tekrar erişebilir hatta testin/dosyanın çıktısını alabilir.

8. Sınıf Kazanım Testlerine Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git