EBA Konu Anlatımı | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Konu Anlatımı

EBA Konu Anlatımı

Eğitim Bilişim Ağı (EBA), öğrenciler için destek amaçlı olarak oluşturulmuştur. EBA, okullarında eksik kaldığı ya da tam öğrenemediği konuları öğrenciler için EBA üzerinden tekrar dinleme ve anlama imkanı sunar. EBA’nın içeriği çok zengindir. Öğrenciler için bilgiye ulaşmayı kolaylaştırır. Öğrencilere okullarında dinleyemediği ya da tekrar dinlemek istediği konuları EBA üzerinden anlatır. Öğretmenler açıklayıcı bir şekilde detaylarıyla birlikte konuları öğrenciler için anlatmaya çalışır.

EBA Konu Anlatımına Nasıl Ulaşılır?

Öğrencilerin EBA konu anlatımı içeriğine erişebilmek için yapması gereken EBA’ya giriş yapmaktır. EBA sistemine öğrencilerin giriş yapabilmesi için yapması gerekenler şunlardır;

 1. Öncelikle öğrencilerin sisteme giriş yapabilmesi için bir EBA şifresine ihtiyacı olacaktır.
 2. EBA şifresini almak isteyen öğrenciler öğrenim gördükleri kurumlara ya da öğretmenlerine başvurmalıdır.
 3. Öğretmenlerinden EBA girişi yapmak için aldıkları şifre ile sisteme giriş yapabilirler.
 4. EBA’ya giriş yapabilmek için yazının en sonunda verilmiş olan EBA konu anlatımı linkine tıklamalıdır.
 5. Karşılarına çıkacak olan EBA’nın anasayfasında sağ üst köşede “GİRİŞ” yazısını görmeleri gerekir.
 6. Giriş yazısına tıkladığında bir pencere açılacaktır. Açılan penceredeki boş kısımların doldurulması gerekir.
 7. Öğrenci T.C. kimlik numarası ve öğretmeninden aldığı EBA şifresi ile sisteme giriş yapabilir.

EBA’ya giriş yapan öğrenci EBA’nın sunduğu imkanlardan yararlanabilir ve EBA konu anlatımına erişebilir. EBA konu anlatımının sisteme eklenmesiyle öğrenciler için önemli bir adım atılmıştır. Öğrenciler dersleri evlerinde dilediği gibi dinleme imkanı bulabilirler. EBA’nın konu anlatımları ile öğrenciler sıkılmadan ders dinleyebilirler. Ayrıca konu anlatımları EBA’da öğrencilerin öğrenme şekillerine göre düzenlenmiştir. Örneğin görsel olarak anlayan bir öğrenci için konu anlatımlarına destek olacak görseller hatta videolu anlatımlar sistemde bulunur. Yazılı olarak konu anlatımları da bulunur. Öğrenciler istedikleri içeriğe istediği zaman erişebilir. EBA sayesinde ders dinlemek ve aktif olarak derslere katılabilmek öğrencilerin daha iyi bir eğitim almasını sağlar. Öğrenciler dersleri dinledikten sonra yine EBA’nın sağladığı bir yarar olan EBA sınavlarına katılarak kendilerini test etme imkanı bulabilir. EBA konu anlatımı öğrencilerin TEOG ve üniversiteye giriş sınavlarında oldukça yarar sağlayacaktır.

Eğer öğrenciler EBA konu anlatımına erişmek istiyorsa öncelikle giriş yapmalıdır. Daha sonrasında ise EBA’nın resmi site adresini ziyaret ederek EBA’nın konu anlatımlı videolarına erişebilir.

EBA Konu Anlatımlarına Erişmek İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

EBA Konu Anlatımı Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. Batuhan dedi ki:

  Konu dinlemek istiyorum

 2. Batuhan dedi ki:

  Derse geçmek istiyorum

 3. Batuhan dedi ki:

  Ders dinlemek istiyorum artık !!!!!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git