EBA Kurs Başvurusu | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Kurs Başvurusu

EBA Kurs Başvurusu

EBA, öğrencilere sınava hazırlık sürecinde yardımcı olabilmesi için kurslar açmıştır. EBA’nın yeni projesi olan kurslar hazırlık sürecinde olmasına rağmen gördüğü ilgi büyüktür. EBA kurslarına katılmak isteyen öğrencilerin yapması gereken şey EBA kurs başvurusudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ya da özel ortaokullar, İmamhatip ortaokulları resmi ya da özel ortaöğretim kurumları ve açık öğretime devam eden öğrenciler, mezun öğrenciler EBA kurs başvurusu yapabilirler.

Kursa katılmak isteyen örgün eğitime devam eden öğrencilerin yapması gereken kendi okullarından ya da kurumlarından alacakları EBA şifresi ile EBA resmi internet adresinden E-Kurs modülü ile veya bizzat kendileri kurs müdürlüklerine giderek EBA kurs başvurusu yapabilirler. İstedikleri dersleri belirtmeleri gerekmektedir. Ders seçme hakları vardır. Eğer istedikleri dersten kurs açılmazsa kurs müdürlüklerine yazılı olarak isteklerini iletebilirler.

Açıköğretim okuyan öğrencilerin EBA kurs başvurusu yapmak için örgün kurs merkezlerine kursiyerler ise halk eğitim merkezlerinde yaygın eğitim kurs müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir. Ayrıca bulundukları sınıf seviyesini belirten bir belge ve diplomalarını da götürme zorunluluğu vardır. Gerekli işlemleri tamamladıktan sonra kurs şifrelerini alabilirler. Aldıkları şifre ile EBA sistemine giriş yapabilirler.

Öğrencilerin istediği dersi seçme hakkı olduğu gibi istediği öğretmeni de seçme hakkı vardır.

DYK’lara kayıt yaptıran öğrencilerin kesinlikle uyması gereken bir kural vardır. Devamsızlık zorunluluğuna uymaları gerekmektedir. Öğrenciler gördükleri her ders için toplam ders saatinin 10’da 1’ine kadar devamsızlık yapma hakkına sahiptir. Daha fazlası olduğu takdirde o öğrencinin kurs kaydı silinmek durumundadır. Ayrıca kaydı silinen öğrenci aynı dönem içerisinde başka bir EBA kurs başvurusu yapamaz ve katılamaz.

Kurs merkezleri tarafından öğrencilerin önceki yıla ait ağırlıklı yıl sonu ortalaması, diploma notu, yapılan test sonuçları gibi kriterlere bakılarak öğrenciler için uygun sınıflar oluşturulur. Açılacak olan kurslardaki her sınıfta olması gereken en az öğrenci sayısı 10 olmalıdır. Daha az olduğu durumda kurs açılamaz. Sınıf mevcudu 25’ten fazla olamaz.

EBA kurs başvurusu işlemlerini öğretmenler de yapabilir. Kurslarda eğitim vermek isteyen kadrolu öğretmenlerin yapması gereken MEBBİS şifreleri ile E-Kurs modülü üzerinden kurs vermek istediği dersi seçmektir. Kurslara öğretmen atamaları kurs müdürlükleri tarafından yapılacaktır.

Ücretli öğretmenler ise EBA kurs başvurusu yapmak için E-Kurs üzerinden oluşturacakları şifre ile başvuru yaparak ilgili evrakları da kurs müdürlüklerine ulaştırırsa işlemleri tamamlamış olacaktır.

EBA Kurs Girişi Yapmak İçin TIKLAYINIZ! Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git