EBA Kurs Ders Programı | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Kurs Ders Programı

EBA Kurs Ders Programı

Eğitim Bilişim Ağı (EBA) öğrencilere eğitimlerinde destek olmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulmuş  sosyal bir eğitim platformudur. Eğitim Bilişim Ağı’nın içerisinde öğrencilere katkısı olabilecek her türlü kaynak bulunur. Derslerle ilgili sunumlar, projeler olduğu gibi ders dışı etkinlikler, oyunlar da bulunmaktadır. Aynı zamanda öğrencilere TEOG ve üniversiteye giriş sınavında destek olmak amacıyla açılan kurslarla ilgili bir kısım da bulunmaktadır. E-Kurs modülü üzerinden öğrenciler kurslara giriş yapabilir.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim veren kurumlarda öğrenimine devam eden ortaokul öğrencileri, özel okullarda eğitim alan öğrenciler, imam hatip ortaokullarında eğitim gören öğrenciler, resmi veya özel ortaöğretim kurumlarına devam eden öğrenciler ile mezun öğrenciler kurslar için başvuru yapabilirler. Ayrıca kurslarda ders seçimlerini öğrenciler yapma hakkına sahiptir.

EBA Kurs Ders Programına Nasıl Ulaşılır?

EBA kursuna katılan öğrenciler için hazırlanmış EBA kurs ders programı adlı bir kısım bulunmaktadır. Kurslarda ders verilecek derslerle ilgili hazırlanmış olan EBA kurs ders programı bu kısımda bulunur. EBA kursları için öğrencilerin seviyelerine uygun olacak bir biçimde sınıflar oluşturulur. Kurs merkezleri, E-Kurs modülü üzerinden öğrencilerin bir önceki yıla ait ağırlıklı yıl sonu başarı puanı, Milli Eğitim Bakanlığı ve kurs müdürlükleri tarafından yapılacak olan tarama test sonuçları, kursiyerlerin ise diploma notları esas alınarak kurs sınıfları oluşturma işlemleri yapılır.

Kurslardaki her bir programa devam edecek olan öğrencilerin sayısı 10’dan az olmamalıdır. Sınıf mevcudunun 20 olması gerekmektedir. Gereken sayı olmadan sınıf açılamaz. Sınıf mevcudu en fazla 25 olabilir.

Destekleme ve Yetiştirme Kursları, örgün eğitim müfredatı çerçevesinde Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sayfasında yayınlanan EBA kurs ders programı kapsamında yürütülür. Eğer sistem üzerinde EBA kurs ders programı yayınlanmayan dersler varsa o derse giren öğretmen tarafından bir ders programı oluşturulur. EBA kurs ders programı en geç kursların açıldığı ilk haftanın en son gününe kadar kurs müdürlerine onaylatılmalıdır. EBA kursları, fiziki kapasiteye ve öğrenci sayısı yeterliliğine göre açılır. Kurslarla ilgili devamsızlık işlemleri, ders programı onayları işlemleri Halk Eğitim Müdürlükleri tarafından yapılmaktadır.

 Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git