EBA Kurs Ders Seçimi | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Kurs Ders Seçimi

EBA Kurs Ders Seçimi

Eğitim Bilişim Ağı yani EBA öğrenciler için eğitimlerine yararı olabilecek nitelikte birçok paylaşım yapmaktadır. Eğitim Bilişim Ağı öğrencilerin eğitimine destek olmak için oluşturulmuş sosyal bir platformdur. Öğrenciler ve öğretmenler Eğitim Bilişim Ağı üzerinden içerik paylaşımı yapabildiği gibi sistemdeki içeriklere erişebilir ve onları kaydedebilirler. Eğitim Bilişim Ağı öğrencileri sınavlarına hazırlık sürecinde yalnız bırakmamak için kurslar açmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından EBA üzerinden açılan kurslar öğrencilerin eksik olduğu veya daha iyi olmak istediği konularda onlara destek olmaktadır. EBA kurslarında öğrencilere ders seçim hakkı verilmiştir. EBA kurs ders seçimi ile öğrenciler eksik oldukları derslerden kurs alma imkanı bulabilirler.

EBA Kurs Ders Seçimi Nasıl Yapılır?

Öğrencilerin üniversite sınavlarına hazırlık sürecinde yardımcı olmak amacıyla açılan Destekleme ve Yetiştirme Kursları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Eğitim Bilişim Ağı üzerinden açılmıştır. Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına katılmak isteyen öğrencilerin yapması gereken EBA sistemini ziyaret etmektir. EBA üzerinden E-Kurs adlı kısımdan sisteme giriş yapabilirler. E-Kurs adlı kısma girdiklerinde karşılarına EBA kurs ders seçimi ekranı çıkacaktır. Gördükleri ekranda ilgili kısımlara T.C. kimlik numaralarını ve kurumlarından veya öğretmenlerinden aldıkları EBA şifrelerini girmeleri gerekmektedir. E-Kurs modülüne giriş yaptıktan sonra sol tarafta görecekleri EBA kurs ders seçimi menüsü olacaktır. EBA kurs ders seçimi menüsünden “Kurs Tercih” kısmına girmeleri gerekecektir. Açılan ekranda öğrencinin kişisel bilgileri olmalıdır. EBA kurs ders seçimi için “Okul Tercihi” kısmından tercih etmek istediği okulu seçen öğrenci, EBA kurs ders seçimi için alt kısımda bulunan “Tercih Etmek İstediği Ders” kısmından istediği dersi seçenekler arasından seçmelidir. Aynı zamanda öğrenciler kursu verecek olan öğretmenler arasından da seçim yapma hakkına sahiptir. Ancak öğrenciler en fazla 6 ders seçebilirler. Fazla seçim yaptıklarında sistem seçilen dersleri onaylamayacaktır. Tüm seçimlerini yapan öğrenci dersleri kaydet butonuna basarak ders seçimini tamamlamış olacaktır.

E-Kurs uygulaması Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeni bir projesidir. Öğrenciler E-Kurs modülünü kullanarak hangi dersten kurs almak istediklerini belirtebiliyor. Eğer öğrencilerin talepleri yeterli bir sayıya ulaştıysa o dersten kurs açılabiliyor. Öğretmenler herhangi bir dersten kurs vermek istiyorlarsa E-Kurs modülünü kullanarak kurs vermek istediklerini ve kurs vermek istedikleri dersi belirtiyor, eğer öğrenciler de o dersten kurs almak istiyorlarsa takviye kurs açılıyor. Öğretmenler de kurs vermek istedikleri ders ile ilgili taleplerini belirtmek için tıpkı öğrenciler gibi EBA sistemini kullanmak zorundadır.

EBA Kurs Ders Programlarına Nasıl Ulaşabilirim ?

EBA kurs ders programları ve haftalık örnek ders çizelgeleri, kazanım testleri, tarama testleri Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesi üzerinden ve EBA’nın anasayfasından ulaşabileceğiniz E-Kurs modülü aracılığıyla öğrenciler ile paylaşılmaktadır.

Eğer sizler de EBA’nın E-Kurs modülünü kullanarak ders seçimi işlemlerinizi tamamlamak isterseniz EBA’nın E-Kurs modülünü ziyaret etmelisiniz.

EBA Kurs Ders Seçimi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

EBA Kurs Ders Seçimi Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. muhammet kapar dedi ki:

    selamın aleyküm

  2. muhammet kapar dedi ki:

    bu nasıl bir site yeni giriyorum hadi hayırlı uğurlu olsun

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git