EBA Kurs Formu | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Kurs Formu

EBA Kurs Formu

Eğitim Bilişim Ağı (EBA), öğrencilere sınavlarına hazırlık sürecinde destek olmak amacıyla açılmış bir eğitim platformudur. Öğrencilere derslerinde yardımcı olduğu gibi onların eğlenerek öğrenmesini sağlamayı amaçlamıştır. Öğrenciler Eğitim Bilişim Ağı’nın zengin içeriği ile derslere daha aktif bir şekilde katılmak isteyeceklerdir.

Eğitim Bilişim Ağı’nın içeriğinde konu anlatımlı ders videoları, konu anlatımlı sesler, ders içerikli görseller, öğrencilerin kendilerini geliştirmesi için sisteme eklenen dergiler, okullarında ders işledikleri kitaplarla paralel olarak hazırlanmış E-Kitaplar, zeka oyunları ve E-Kurs modülü bulunmaktadır. Öğrencilerin kullandığı gibi öğretmenlerin de kullandığı sistem eğitime çok önemli katkılar sağlamaktadır. Bilginin muhafaza edildiği ve öğretmen-öğrenci etkileşimini sağladığı bir sistem olan Eğitim Bilişim Ağı’na giriş yaparsanız tüm içeriklerden dilediğiniz gibi faydalanma imkanı bulabilirsiniz.

EBA Kurs Formuna Nasıl Ulaşılır?

Eğitim Bilişim Ağı’nda bulunan öğrencilerin okullarında gördükleri dersleri pekiştirme veya eksik konularını tamamlamak amaçlı açılan E-Kurs modülü bulunmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı destekli olarak açılan kurslara E-Kurs modülü ile giriş yapan öğrenciler, öğretmenlerinden dinlediği konuları daha kolay anlama ve test etme imkanı bulacaklardır. EBA kurslarına kayıt olmak istiyorsanız EBA kurs formunu dikkate almanız gerekecektir. EBA kurs formu öğrencilerin kurslara kayıt olması sağlanmaktadır.

EBA kurslarına katılmak isteyen örgün eğitimlerine devam eden öğrenciler, okullarından veya kurumlarından EBA girişi yapmak için şifre istemelidir. EBA şifrelerini alan öğrenciler E-Kurs modülü üzerinden başvuru yapabilirler. Ayrıca kurs müdürlüklerine giderek kurs almak istedikleri derslerle ilgili EBA kurs formu doldurarak başvuru yapabilirler. Başvurusunu yapan öğrencilerin istedikleri dersten kurs açılmadığı takdirde kurs merkezlerine yazılı bir biçimde bildirme hakları vardır. Açıköğretim okuyan öğrenciler başvurularını örgün kurs merkezlerine, kursiyerler ise halk eğitim merkezlerine kendi sınıf düzeylerini ve diplomalarını götürerek EBA kurs formu ile başvuru yapabilirler. Başvurularını yaptıktan sonra EBA girişi yapabilmek için şifrelerini alabilirler. Şifreleri ile birlikte EBA kurs modülüne giriş yapabilirler. Öğrenciler EBA kursları için ders seçimi yapabildikleri gibi öğretmen seçimi de yapabilirler.

Eğer Eğitim Bilişim Ağı (EBA) kurs modülü üzerinden EBA kurslarına giriş yapmak ve daha detaylı bir bilgi sahibi olmak isterseniz vereceğimiz linke tıklamanız gerekiyor.

EBA Kurs Modülü İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git