EBA Kurs Kaydı | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Kurs Kaydı

EBA Kurs Kaydı

EBA, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanan, öğrencilerin üniversiteye giriş sınavı ya da TEOG sınavına hazırlık sürecinde yardım etmek amacıyla kurs açmıştır. EBA kurslarına katılmak için öğrencilerin EBA kurs kaydı yapması gerekmektedir.

EBA Kurs Kaydı Yapmak İçin Öğrencilerin Yapması Gerekenler

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrenciler ve mezunlar Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesinden ve EBA resmi adresinden EBA kurs kayıt işlemleri için başvuru yapabilirler. Resmi veya özel ortaokullar, imamhatip ortaokulları, ortaöğretim kurumlarında öğrenimlerini sürdüren öğrenciler ile açık öğretim öğrencileri örgün eğitim kurumlarında; mezunlara yönelik kurslar ise yaygın eğitim kapsamında olan Halk Eğitim Müdürlükleri sorumluluğu altındadır.

EBA kurs kaydı yaptırmak isteyen öğrenciler eğer örgün eğitime devam ediyorlarsa okullarından veya kurumlarından alacakları EBA şifresi ile E-Kurs üzerinden başvuru yapabilirler. Ayrıca başvuru işlemleri için bizzat kurs müdürlüklerine giderek de başvurularını yapabilirler.

Açıköğretim öğrencileri de EBA kurs kaydı yaptırmak istiyorlarsa örgün kurs merkezlerine başvuru yapmalılar. Kursiyerler ise Halk Eğitim Merkezleri’nin aracılığıyla Yaygın Eğitim Kurs Müdürlükleri’ne başvuru yapabilirler. Sınıf düzeylerini gösteren bir belge ve diplomalarını alarak başvurularını yapmalı, şifrelerini almalılar. Öğrenciler E-Kurs ders seçimi yapabilirler. İstedikleri dersten eğitim alma hakkına sahipler. Kaydını yapan öğrencilerin kursa devamlılığı önemlidir. Eğer her kurs dersi için toplam ders saatinin 10’da 1’ine kadar devamsızlık yapılırsa o öğrencinin kurs kaydı silinmektedir. Ayrıca aynı dönem içinde farklı bir kursa başvuru yapamaz ve katılamaz.

EBA kurs kaydı yani E-Kurs kaydı yapmak isteyen öğrenciler kendilerine ait şifrelerini almak için öğretmenlerine yani eğitim gördükleri kuruma başvurmalılar. Aldıkları şifre ile EBA resmi internet adresini kullanarak EBA sistemine giriş yapabilirler. Ancak giriş yapmak için öğrenci girişi seçeneğine tıklamaları gerekiyor. Kullanıcı adı kısmına T.C. kimlik numaralarını yazmaları ve şifreleri ile birlikte sisteme giriş yapmaları gerekmektedir.

2

Eğer sisteme doğru bir şekilde girebildim mi diye düşünüyorlarsa kontrol edebilirler. Kontrol etmek için de yapılması gereken sağ üst köşede yazan giriş yazısının yerinde kendi isim ve soyisminin olup olmadığına bakmak. Eğer sorunsuz bir şekilde giriş yaptıysanız artık E-Kurs sistemine giriş işlemleriniz tamamlanmıştır.

EBA Kurs Kaydı İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git