EBA Kurs Öğrenci Başvurusu | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Kurs Öğrenci Başvurusu

EBA Kurs Öğrenci Başvurusu

Eğitim Bilişim Ağı yani EBA, öğrencilerin eğitimine destek olan bir eğitim platformudur. Öğrenciler için eğitim içerikli paylaşımlar yapar. Eğitim Bilişim Ağı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından destek görmektedir. Öğrenciler için açılan Destekleme ve Yetiştirme Kursları öğrencileri sınavlarına hazırlar. Kurslara katılmak öğrenciler için oldukça yararlı olacaktır. Öğrenciler okullarında eksik kaldıkları konuları kurslar ile birlikte tamamlama imkanı bulabilir.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılan EBA kurslarına katılmak için öğrenciler EBA kurs öğrenci başvurusu yapmalılardır. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi veya özel ortaokullar, imam hatip ortaokulları, resmi veya özel ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören ve açıköğretim kurumlarından eğitimine devam eden öğrenciler ve mezun durumundaki öğrenciler EBA kurs öğrenci başvurusu yapabilirler.

EBA Kurs Öğrenci Başvurusu Nasıl Yapılır?

EBA kurs öğrenci başvurusu için örgün eğitimine devam eden öğrenciler, okullarından veya kurumlarından EBA girişi yapmak için şifre almalıdır. EBA şifreleri ile E-Kurs modülü üzerinden başvuru yapabilme imkanına sahipler. Ayrıca kendileri bizzat kurs müdürlüklerine giderek de katılmak istediği dersten açılan kurs için başvuru yapabilir. Eğer EBA kurs öğrenci başvurusu yapan kişilerin istedikleri dersten kurs açılmamış ise isteklerini kurs merkezlerine yazılı bir biçimde bildirme imkanları vardır.

Açıköğretim okuyan öğrencilerin başvuruları örgün kurs merkezleriyle, kursiyerler ise halk eğitim merkezlerinin yardımıyla yaygın eğitim kurs müdürlüklerine kendi sınıf düzeylerini gösteren bir belge ve diplomaları ile birlikte bizzat EBA kurs öğrenci başvurusu yapmalıdır. Başvurularını yaptıktan sonra kursa giriş için kurs şifrelerini alabilirler.

Öğrenciler kurslar için ders seçiminde bulunabildikleri gibi öğretmen seçiminde de bulunabilir. Destekleme ve Yetiştirme Kursları’na başvuru yapan öğrenciler için önemli bir koşul vardır, o koşul da devam zorunluluğudur. Öğrencilerin kurslara devam etmesi şarttır. Her kurs dersi için görecekleri ders saatinin 1/10’u kadar devamsızlık yapma hakkı olan öğrenciler, eğer bundan fazla devamsızlık yaparsa ve devamsızlık özürsüz ise sistem tarafından kurstan uzaklaştırılmak zorunda kalır ve bir daha başka bir dersten kurs başvurusu yapamaz ve kurslara katılamaz.

Eğer Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğrencilerin eksiklerini tamamlamak için açtığı kurslara başvuru yapmak istiyorsanız anlattığımız işlemleri uygulamanız gerekir.

EBA Kurs Öğrenci Başvurusu İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

EBA Kurs Öğrenci Başvurusu Konusuna 4 Yorum Yapıldı
  1. rümeysa dedi ki:

    çok iyi bir destek

  2. mustafa dedi ki:

    güzel bir site

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git