EBA Kurs Şifremi Unuttum | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Kurs Şifremi Unuttum

EBA Kurs Şifremi Unuttum

Her gün değişen ve gelişen teknolojiyi yararlı amaçlar uğruna kullanmak ülkemiz için en iyisi olacaktır. Tam da bu amaç doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kurulan Eğitim Bilişim Ağı’ndan bahsedeceğiz. Eğitim Bilişim Ağı, eğitimin kalitesini arttırmak ve yeni nesillerin daha iyi bir eğitim alarak yetişmesini sağlamak amacıyla kurulmuştur. Eğitim Bilişim Ağı yani EBA dijital bir eğitim platformudur. Her kesimden insanın yararlanabileceği platform, öğrencilerin sınavlarına hazırlık sürecinde onlara destek olmak adına önemli bir görevi üstlenmiştir. EBA, içeriğinde öğrencilerin konuları daha iyi kavraması için ders videoları, kazanım testleri, tarama testleri, zeka oyunları, derslerle ilgili görseller bulundurmaktadır.

EBA, öğrenciler için kurs sistemini oluşturarak eğitimin sadece okulda olmayacağını, eğer öğrenciler isterse evde de eğitim alabileceğini göstermek istemiştir. Öğrenciler EBA kurs sistemi sayesinde konuları evde pekiştirme imkanı bulacaktır. EBA’nın zengin içeriğinden faydalanmak isteyen öğrencilerin yapması gereken EBA sistemine giriş yapmak olmalıdır. EBA sistemine giriş yapmak için öncelikle EBA’nın anasayfasını ziyaret etmeleri gerekecektir. EBA’nın anasayfasında görecekleri E-Kurs modülü kısmına tıkladıkları zaman karşılarına bir pencere açılacaktır. Kullanıcı adı ve T.C. kimlik numarası ile ilgili olan kısımları dolduran öğrenciler EBA sistemine giriş yapabilir. Öğrencilerden istenen şifre kısmı için ise öğrenciler öğretmenlerine veya eğitim aldıkları kurumlara başvurmalıdır.

Öğrenciler EBA üzerinden E-Kurs sistemine giriş işlemlerini eksiksiz tamamlarsa EBA’nın kurs hizmetlerinden yararlanma imkanı bulacaklardır. Kurumlarından şifrelerini alan öğrenciler eğer sisteme giriş yapamıyorsa veya “EBA kurs şifremi unuttum” diye düşünüyorsa bu sorunu hiç dert etmemeliler. Çünkü bu sorunun çözümü oldukça kolay. Öğrencilerin EBA kurs şifremi unuttum dediklerinde ne yapacaklarından bahsedeceğiz.

EBA Kurs Şifremi Unuttum Ne Yapacağım?

EBA kurs sistemine giriş yapmak istiyorsunuz ve EBA kurs şifremi unuttum diyorsunuz. Ne mi yapacaksınız? Bu sorunun cevabı oldukça kolay. Öncelikle hiçbir şekilde kurs şifrenizi unutmanızı dert etmemelisiniz. Unuttuğunuz şifreyi yenilemek için kurumunuzu ziyaret etmenize, okul idarenize gitmenize hiç gerek yok. Sadece sınıf öğretmeninizin yanına gidiniz. Öğretmeninize T.C. kimlik numaranızı veriniz. Öğretmeniniz EBA sistemine giriş yaparak “Öğrenci Şifre” adlı kısımdan sizin için yeni bir şifre oluşturacaktır. Yeni şifreniz ile birlikte EBA sistemine girişinizi yapabilirsiniz.

Ya da Milli Eğitim Bakanlığı’nın şifre hatırlatma sayfasını kullanabilirsiniz. Bunun için öncelikle verdiğimiz linke tıklayınız. Açılacak olan ekranda T.C. kimlik numaranızı ve verilen güvenlik kodunu giriniz. Daha sonra şifre sıfırlama için E-Posta gönder seçeneğine tıklayarak E-Posta bilgilerinizde şifrenize erişiniz.

25

EBA Kurs Şifremi Unuttum İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

EBA Kurs Şifremi Unuttum Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. mehmet dedi ki:

    şifreyi unutum

  2. Mehmet Akif KARA dedi ki:

    şifremi unuttum!!!

  3. yusuf dedi ki:

    lütfen şifrem le giriş yapapileyim

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git