EBA Kurs | EBA Kurs - Giriş -EBA İle Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Kurs

EBA Kurs

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından uygulanan EBA kurs uygulamasıyla öğrencilere eğitim alanında önemli ölçüde imkanlar sunulmuştur.

Eğitim Bilişim Ağı kurs uygulaması; Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilerin üniversiteye hazırlık aşamasında çalışmalarına destek vermek amacıyla oluşturulmuş yeni bir projedir. Öğrencilere katkısının ciddi bir oranda olacağı düşünülüyor. EBA kurs modülünde öğrenciler istedikleri dersleri kurs alabilmek için seçebiliyorlar. Bu sayı yeterli bir düzeye ulaştığı takdirde o dersin kursu açılabiliyor. Öğretmenler eğer kursta eğitim vermek istiyorlarsa müracaat ederek ders vermek istedikleri branşı bildiriyorlar ve eğer öğrenciler o dersten kurs almak istiyorlarsa takviye olarak kurs açılmış oluyor. Öğretmenlerin de isteklerini bildirirken öğrencilerin yaptığı gibi EBA sistemini kullanmaları gerekiyor.

2. Dönem EBA Kursları Ne Zaman Başlayacak?

EBA 2. dönem kursları 8 Şubat 2016 tarihinde başlayacak 17 Haziran 2016 tarihinde son bulacak.

EBA Kurs Sistemine Nasıl Kayıt Olabilirim?

Eğitim Bilişim Ağı kurs sistemine kayıt olmak istiyorsanız okulunuzdan kendinize ait şifrenizi temin edebilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra EBA sisteminden öğrenci girişine tıklamalısınız. Kullanıcı adı kısmına TC kimlik numaranızı yazarsanız şifrenizle birlikte sisteme giriş yapabilirsiniz.

EBA ÖĞRENCİ

Okul ve Ders Seçimimi Nasıl Yapabilirim?

Kurs almak istediğiniz okulu seçenekler arasından seçmelisiniz. Daha sonra ders ve öğretmen seçiminizi yapabilirsiniz. İşlemleri kaydet butonuyla kayıt işleminiz tamamlanmış olur.

EBA Kurslarından Hangi Sınıflar Ne Kadar Faydalanabilir?

Ortaokulların 5, 6, 7. sınıf öğrencileri ile 9, 10, 11. sınıf öğrencileri en fazla 3 dersten olmak üzere haftada toplam 12 ders saati, 8. sınıf öğrencileri en fazla 6 dersten 18 ders saati, ortaöğretimin 12. sınıf öğrencileri ile mezun öğrenciler ise 6 dersten 24 ders saati ders alabilme hakkına sahiptir.

Kurslar Ücretli Mi?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından EBA aracılığıyla verilen kurslar için hiçbir ücret talep edilmemektedir.

Kursların Denetimi

Kursların denetimini il/ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri yapmaktadır.

Başvuru Koşulları

EBA Eğitim Bilişim Ağıkursa katılmak isteyen öğrenciler okul veya kurumlarından alacakları EBA şifrelerini kullanarak e-kurs modülü ile veya direkt olarak kurs müdürlüğüne başvurarak istedikleri dersten kurs alabilirler. Açıköğretim öğrencileri, başvurularını örgün kurs merkezlerinden yararlanarak yaygın eğitim kurs müdürlüklerine bulundukları sınıf düzeyini belgesiyle belirterek ve diplomasıyla bizzat başvurarak şifrelerini alabilirler.

EBA kursa katılan öğrencilerden oluşan sınıflarda 10’dan az sayıda öğrenci olmamalı ve sınıf mevcudu 20 olmalıdır. Aksi takdirde yeni bir sınıf açılamaz.

E-kurs üzerinden başvuru yapacak öğrenci, açıköğretim öğrencisi ve mezunlara eba/e-kurs kullanabilmeleri için şifre verilecek.

Kayıt yaptıran öğrenciler için devam zorunluluğu esastır. Her kurs dönemi için verilen toplam ders saatinin 10’da 1’ine devam etmeyen öğrencilerin kurs kaydı silinmektedir.

EBA Kurs Sistemine Giriş Yapmak İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

EBA Kurs Konusuna 17 Yorum Yapıldı
 1. gülsüm diyor ki:

  ben ce eba güzel bişey dir

 2. gülsüm diyor ki:

  bence iyi bisey dir

 3. gülsüm diyor ki:

  eba yıseviyorun

 4. 29582487634 diyor ki:

  böyle zormu giriş yapılıyor

 5. hatice aslan diyor ki:

  lütfen şu eba şifrelerini felen yapın.

  1. erol yüksel diyor ki:

   Öğretmeninden iste verir kullanıcı adına tc ni yaz

 6. huseyin diyor ki:

  hic fayda olmadı

 7. müslüm diyor ki:

  bundan sonra çalışalım

 8. yunus emre diyor ki:

  bu siteyi kulanmak istiyorum

 9. zekiyenur diyor ki:

  çok iyi

 10. samet diyor ki:

  iyi

 11. osman savcı diyor ki:

  güzel

 12. handan diyor ki:

  ben ebayı çok beğendim

 13. handan diyor ki:

  ben ebayı çok beğendim ama şifremi unuttum

 14. ersan diyor ki:

  %49,99999999 iyi


Sayfa başına git