EBA Kurum Girişi | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Kurum Girişi

EBA Kurum Girişi

Eğitim Bilişim Ağı, Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteği ile açılmış olup, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün tasarımını yaptığı sosyal bir platformdur. Eğitim Bilişim Ağı öğrencilerin okullarında gördüğü derslere paralel olarak hazırlanmış ders içeriğine sahiptir. Eğitim Bilişim Ağı öğrenciler için ders içeriklerini sisteme ekleyerek onlara sağlam bir zemin hazırlamıştır.

Eğitim Bilişim Ağı’nın içeriği oldukça zengindir. Eğitim Bilişim Ağı yani EBA, öğrenciler için dersleri kategorize ederek sisteme eklemiştir. Örneğin EBA’da bulunan konular yazılı, sesli ve videolu olarak sistemde mevcuttur. Öğrenciler konuları nasıl daha iyi kavrayabiliyorsa o şekilde aradığı içeriği bulabilecektir.

EBA Kurum Girişi Nasıl Yapılır?

Eğitim Bilişim Ağı’na öğrenciler giriş yapmak istiyorsa öğretmenlerinden veya kurumlarından şifre istemelidir. Öğretmenler EBA sistemine giriş yapmak isterse MEBBİS şifrelerini kullanmaları gerekecektir. Öğretmenler ve öğrenciler EBA’ya giriş yapabildiği gibi kurumlar da EBA kurum girişi yapabilir. EBA kurum girişi için yapılması gereken oldukça basit olacaktır. MEBBİS sayfası üzerinden T.C Milli Eğitim Bakanlığı MEBBİS Kullanıcı Girişi adlı kısma girerek giriş yapabilirler. Kullanıcılar Eğitim Bilişim Ağı kurum girişlerini yapmak için dynEd Bilgi Güncelleme Sistemini kullanır. MEBBİS sayfası üzerinden MEBBİS şifrelerini kullanmaları gerekecektir. Sayfayı ziyaret ettiklerinde açılan pencerede girilmesi istenen bilgiler: Güvenlik kodu, kullanıcı adı, şifre olacaktır.

4

Eğitim kurumları Eğitim Bilişim Ağı’na giriş yapmak isterseler bu ekrandan yararlanmaları gerekir. Eğitim Bilişim Ağı’na giriş yapan kurumlar öğrenciler için yapılan yenilikleri, değişen konuları ve işleyiş tarzlarını görebilme imkanı bulabilir. Eğitim kurumlarının EBA kurum girişi yapmasının amacı öğrencileri için daha iyi bir eğitim vermek, öğrencileri EBA’nın sunduğu imkanlardan bilgilendirmek, onları sosyal bir birey olarak yetişmesini sağlamak, hem eğlenmesini hem de öğrenmesini sağlayarak öğrencilerinin de EBA’yı kullanması için yönlendirmeler yapmaktır. EBA’ya giriş yapmak isteyen kurumlar EBA’nın içeriğinde bulunan ders videoları, konu anlatımları gibi öğrencilerin yararına olabilecek her türlü bilgiyi alıp öğrencilere sunmak için hazırlar.

Sizlere Eğitim Bilişim Ağı yani EBA için kurumların nasıl giriş yapacağını anlattık. EBA kurum girişi için tek yapmanız gereken vermiş olduğumuz linke tıklamaktır.

EBA Kurum Girişi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git