EBA Matematik Konu Anlatımı | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Matematik Konu Anlatımı

EBA Matematik Konu Anlatımı

Eğitim Bilişim Ağı olarak kullanılan bu sistem günümüzde birçok öğrenciye derslerinde yardımcı olmak, bir yandan eğlenirken bir yandan öğreten oldukça kullanışlı olan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kurulan ücretsiz internet sitesidir. Kısaltması EBA olan  sistemde pek çok ders anlatımı olmakla birlikte çevrim içi testler çözme, ders içi alıştırmalar, ödüllü yarışmalar ve öğreten oyunlar mevcuttur. Biz de bu yazımızda EBA Matematik konu anlatımından bahsedeceğiz.

EBA Matematik Konu Anlatımı Nedir?

EBA da en çok kullanılan platform ise konu anlatımıdır. Çoğu derslerin konu anlatımı bulunmakta bunun içinde temel derslerden biri olan matematik de mevcut. EBA matematik konu anlatımı deneyimli öğretmenler tarafından videolu olarak hazırlanmıştır. EBA matematik konu anlatımı anlaşılır ve basit bir dille anlatılmış olup, matematik dersinde yeteneği zayıf olan öğrenciler için birebirdir. Matematiği anlamakta büyük bir sorun haline getiren öğrenciler  EBA’nın matematik konu anlatımını izleyip buradan notlar çıkarabilir daha sonra ise çevrim içi olarak test çözebilir ve bu sayede konuyu pekiştirebilirler. Matematiği sevmeyen öğrenciler EBA matematik konu anlatım sistemini kullanarak matematiği eğlenceye dönüştürebilirler ve matematiğe karşı ilgileri artabilir. Birçok matematik etkinlikleri bulunan sistemde öğrenciler rahatlıkla etkinlikleri çözebilir, önemli gördükleri yerleri videoyu durdurarak kolayca not alabilirler. Ayrıca EBA matematik konu anlatımı kapsamında, öğrenciler bilgi sahibi oldukları konular hakkında paylaşım yapabileceklerdir.

Günümüzde çocuk, genç ve yaşlı neslin teknolojiye olan ilgisinin oldukça fazla olduğu ortada. Özellikle öğrenciler için teknolojiyi kullanarak ders çalışmak hem eğlenceli hem öğretici bir hale gelir. EBA sayesinde öğrenciler konular hakkındaki bilgisinin arttıracağı gibi ders çalışmayı da eğlenceli bir etkinliğe dönüştüreceklerdir. Sistem ile öğrencilerdeki verim ve ders çalışma isteği daha çok artacaktır. Bu sayede ülkemizdeki başarı oranında da mutlaka bir artış sağlanacaktır. Öğretmenler tarafından da kullanılması tavsiye edilen bu sistem konu anlatımlarının yanı sıra stres azaltma, sınav kaygısını azaltma gibi psikolojik sorunların çözümleri de  bulunuyor. Buna ek olarak öğrencinin varsa eğer psikolojik bunalımlarını atlatmasına da yardımcı oluyor bir yandan da öz güvenini geliştirmesine destek sağlıyor.  Kültürel konularında paylaşıldığı site öğrencilere aynı zamanda diğer okullardaki başarılardan haberdar olma imkanı da sağlıyor. Örneğin; bir okulda yapılan yarışmalarda ki dereceleri de görme veya okulların katılmış olduğu proje yarışmalarının sonuçları da yayınlanıyor.

 EBA’dan Kimler Yararlanabilir ?

EBA matematik konu anlatımı kapsamındaki Eğitim Bilişim Ağı’na ilkokuldan lise düzeyine kadar öğrenci olan her birey ücretsiz olarak katılabilir. Katılım şifresi okul müdürlüklerinden alınır ve şifreyle giriş yapılır. Şifre her yıl değişmektedir bu yüzden her yeni okul dönemi başladığında okul müdürlüklerine müracaat ederek yeni şifreler edinilebilir. Ücretsiz olan EBA sistemi öğrencilere ciddi anlamda kolaylıklar sağlar. Örneğin; öğrenci hasta olmuştur ve o gün okula gidemez okulda da çok önemli konular işlenir. EBA sistemi ile öğrenci kaçırmış olduğu konu anlatımını izler ve konu eksiklerini bu şekilde giderebilir. Mutlaka kullanılması tavsiye edilen sitenin kullanımı da oldukça basittir ve öğretmenleri tarafından kontrol edilebilir. Aşağıda belirtmiş olduğumuz gibi EBA resmi sayfasına girdiğiniz zaman bu ekranı göreceksiniz. EBA sistemine giriş yaptığınız zaman bu alanı doldurarak kısa zamanda girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sosyal ağ üzerinden bilgi paylaşımının yapılması, zengin içeriklere sahip olması bireye birçok avantaj sağlayacaktır. Bu yöntemle öğrencilerin ders çalışmayı ve  ödev yapmayı sevmesi kolaylaştırır. EBA da öğretmen ve öğrenciler ürettikleri içerikleri sitede yayımlama imkanına sahip olabileceklerdir. Bu sistemle öğrencilerin kendilerini geliştirme, yorum yapma ve araştırma yeteneklerini de ön plana çıkarmalarına yardım edecektir. EBA aynı zamanda öğrencilere ekip çalışmasını ve farklı fikirlere açık olma düşüncesini kazandırır. Böylelikle eğitimin öğretmen odaklı olmaktan çok öğrenci odaklı olması sağlanacaktır. Farklı öğrenme şekilleriyle de tanışan  öğrenci her alanda kendisini geliştirmeye açık olur.  Öğretmenler tarafından da kullanılan sistemde öğrencilere ödevler verilmekte olup ödev kontrolünü sağlamak yine öğretmenler tarafından sağlanmaktadır. Ayrıca veliler tarafından da öğrencinin takibi sağlanabilecek, gerektiğinde eğitimin iyileştirilmesine daha fazla katkıda bulunabileceklerdir.

EBA’ya giriş için TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git