EBA Matematik Oyunu | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Matematik Oyunu

EBA Matematik Oyunu

EBA Nedir?

EBA’da birçok etkinlik  bulunmaktadır. Konu anlatımını, çevrim içi testleri, kültürel haberleri, oyunları, ödüllü yarışmaları bünyesinde barındırmaktadır. En çok kullanılan platformlardan biri konu anlatımı ve oyunlardır. Konusunda uzman öğretmenler tarafından yapılan konu anlatımları açık ve anlaşılır bir dille ele alınmıştır. Öğrenciler kaçırdıkları konuları konu anlatımı yardımıyla yakalayabilir veya derste odaklanamadıkları ya da derste anlamadıkları noktaları tekrar izleyerek derslerinde bu konular hakkında bilgi sahibi olabilir ve isterlerse videoları durdurup not da alabilirler. Aynı zaman da çevrim içi testler ile anladıkları konu hakkında örnek çözebilir, konuyu daha iyi pekiştirebilirler. Kültürel haberlerle ise öğrenci farklı projelerden haberdar olduğu gibi, herhangi bir yarışma dalında hangi okulların dereceye girdiğini veya elde ettikleri başarıları da kolaylıkla öğrenebilirler. Ayrıca düzenlenen ödüllü yarışmalarla öğrenciler hem soru çözüp hem de çeşitli ödüller kazanabilirler. EBA öğrenciye bir yandan öğretirken diğer yandan ise eğlendiriyor.  EBA’da öğretmenler öğrencilerine ödev verip bu ödevin kontrolünü de siteden yapabiliyorlar. Öğretmenler EBA’da bilgi paylaşımı yaparak ülkemizin farklı şehirlerinde yaşayan öğrencilere bilgilerini kolayca aktarabiliyorlar. Aynı zaman da sistem velilerinde takibinde. Veliler hem öğrenciyi takip edebiliyor hem de öneri sunabiliyorlar. Bu sayede veliler sistemin geliştirilmesine de yardımcı oluyorlar. Son yıllarda fazlasıyla da artan internet kullanımıyla birlikte  internetin öğrenciler için faydalı kısmı olarak bilinen EBA öğrencilerin okulun yanı sıra ev veya farklı bir ortamda derslerini pekiştirmesi için faydalı bir hizmettir.

Eba Matematik Oyunu

Eğitim Bilişim Ağı öğrencilere derslerinde yardımcı olmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kurulmuştur. İlkokuldan itibaren lise düzeyinde olan her öğrencinin rahatlıkla kullanabileceği sistemde ki amaç öğretmen odaklı olmaktan çıkarılmaya çalışılmış, öğrencinin kendi bilgilerini geliştirmesi ve arttırması sağlanmıştır. Bu site öğretmen ve öğrenciler tarafından kolaylıkla bilgi paylaşımı yapılması açısından oluşturulmuştur.  Öğretmenler tarafından kullanılması tavsiye edilen sistem öğretirken aynı zamanda da eğlendiriyor. Eğlence kısmında ise birçok oyun da mevcut bunlardan bir tanesi olan  EBA matematik oyunundan bahsedelim.

   EBA Matematik Oyunu Nedir?

EBA matematik oyunu öğrencilere matematiği öğretirken diğer yandan da sevdirir. Genelde öğrenciler oyun oynamayı sevdikleri için EBA matematik oyunu da onlar için birebirdir. Matematiği sevmeyen veya anlamakta zorlanan öğrenciler için hazırlanmış olan oyunlar öğrencilerin derse olan ilgisini de arttırır. EBA matematik oyunları bir veya iki oyunculu olarak oynanır. İki oyunculu oyunları ister arkadaşına karşı ister bilgisayara karşı oynama olanağı sunar ve oyuna ilk kimin başlayacağı da oyundan bir önceki ekranda karşımıza çıkar. Öğrenci arkadaşına karşı rakip olabilir bu durum da hırs yaparak öğrenmesi daha da kolaylaşacaktır. Ayrıca EBA matematik oyunların da kolay, orta, zor seviyeleri de mevcut. Kişi kendi seviyesine göre oyun seçme şansına da sahiptir. Kendini geliştirdikçe oyun seviyesini de istediği gibi arttırabilir. Farklı matematik oyunlarının da yer aldığı EBA’ya iki şekilde giriş yapılmaktadır. Bunlardan biri üye girişi yapılarak oynanan oyunlardır. Şifreler okul idarelerinden ücretsiz olarak temin edinilebilir. Milli Eğitim Bakanlığı, T.C kimlik numarası ve şifreyle giriş yapmayı bazı oyunlara zorunlu kılmıştır. Diğer oyunlar ise şifresiz olarak giriş yapılabilen oyunlardır. Misafir girişi ile de birçok oyun oynama yetkisini sunan sistemde öğrenciler açısından büyük yarar sağlar. Matematiğini bu şekilde geliştirmek öğrenciye aynı zaman da eğlenceli vakit geçirme imkanı da sunar. Öğrenciler EBA matematik oyunlarına EBA’nın web sayfasından giriş yaparak katılabilir, üyelik şifresi olmayan misafir öğrenciler için de yine EBA’nın web sayfasından arama motoruna EBA matematik oyunu yazarak oyunlara dahil olabilirler.

EBA matematik oyunu için TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git