EBA Mazeret Sınavı | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Mazeret Sınavı

EBA Mazeret Sınavı

Eğitim Bilişim Ağı öğrenciler için hazırlanmış bir eğitim sistemidir. Kısaltılması EBA olan bu sistem de öğrencilerin derslerine yardımcı olmak için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanmıştır. İlkokuldan liseye kadar her öğrencinin rahatlıkla kullanıldığı sistemin yararları oldukça fazla. Ders anlatımları, çevrim içi testler, öğretici oyunlar, kültürel haberler, psikolojik destekler ve ödüllü yarışmaları da bünyesinde barındırmaktadır.

 EBA Mazeret  Sınavı Nedir?

EBA mazeret sınavı  teknik olarak yoktur. Fakat EBA bünyesinde TEOG mazeret sınavlarını da barındırır. İlköğretim okullarının liseye geçişi için girmesi gereken TEOG sınavı bulunmaktadır. Sınavda başarılı olan öğrenciler lise öğrenimine başlarken, geçerli bir sebepten dolayı sınava giremeyen öğrenciler için ise sınavlar düzenlenir. EBA mazeret sınavları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenmektedir. Böylece mazereti olan öğrenciler de mağdur olmamış olurlar. Sınava girilecek okullar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenmektedir. EBA mazeret sınavları EBA üzerinden yayınlanmaktadır. EBA mazeret sınavlarına katılmak isteyen öğrenciler EBA’ya giriş yaparak buradan bilgi edinebilirler.

 EBA Mazeret Sınavları’na Nasıl Giriş Yapabilirim?

EBA mazeret sınavlarına okul müdürlükleri tarafından ücretsiz verilen şifreyle giriş yapabilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından şifreli giriş yapmak mecburidir. Eğer şifrenizi henüz almadıysanız sisteme giriş yapmanız ve konu hakkında detayları öğrenmeniz mümkün değildir. Giriş yaptıktan sonra EBA’nın arama motoruna EBA mazeret sınavı yazarak detaylı bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu şekilde aradığınız konuyu bulduğunuz da yıl ve hatta branş sorularına da ulaşabilirsiniz.

EBA’da bulunan sorular Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlandığı için öğrenciler açısından büyük önem sağlar. Çünkü Milli Eğitim Bakanlığının soruları sınava yöneliktir ve öğrencilerin sınavlar hakkında pratik yapmalarını kolaylaştıracaktır. Öğrencilerin bir kaynak olarak da kullanabileceği sistemde kaliteli ve güvenilir sorular yer almaktadır. Ayrıca EBA’ya mobilden de giriş yapmak mümkündür.

 EBA Nedir?

EBA’da videolu konu anlatımları öğrenciler tarafından çok fazla kullanıldığı gibi konu anlatımlarına uygun testler de pek çok öğrenci tarafından çözülmektedir. Konu anlatımını dinledikten sonra pekiştirmek için hazırlanmış olan çevrim içi testler öğrencinin konuyu iyi bir şekilde öğrenebilmesini sağlarken, anında dönüt alması yaptığı yanlışları görüp doğrusunu öğrenmesine yardımcı olur. Öğrencilerin oyunla öğrenmesi de onlara kalıcılık sağlayacakları için EBA ‘da oyunlar da mevcut. Oyun oynamayı her yaştaki insanların sevdiği gibi öğrencilerin de dikkatini çekmektedir. Öğrencinin öğrendiklerinin aklında kalmasını sağlayacak olan oyunla öğrenme sistemi aynı zaman da öğrencinin eğlenceli vakit geçirmesine de destek olur. Öğrenmeyi sevmeye başlayan öğrenci daha hevesli bir şekilde derslere katılacak ve eğitim hayatında daha üst başarılara ulaşacaktır. Ayrıca ödüllü yarışmalarında düzenlendiği EBA’da öğrenciler çözdükleri ve doğru bildikleri sorular sayesinde de ödül kazanacaktır. Böylelikle kişinin hediyeler kazanması,  kişiyi daha çok soru çözmeye teşvik etmiş olur. Kültürel haberler sayesinde öğrenci farklı okullardaki başarıları kolaylıkla öğrenebileceklerdir. Ayrıca psikolojik desteklerden de yararlanabilecek olan bireyler kendi psikolojilerini de bu şekilde düzenleyebilir. Örneğin; sınav kaygısı olan öğrenciler için sınav kaygısını azaltmak için hazırlanmış olan platformlarda mevcut. Böylelikle EBA sayesinde öğrenci sadece öğrenmez, aynı zamanda eğlenir ve psikolojik açıdan da kendisini iyi hisseder.

Aynı zamanda EBA’da öğretmen ve öğrenciler de bilgi paylaşımında bulunabileceklerdir. Bilgi paylaşımları EBA’yı büyük bir bilgi havuzuna dönüştürür. Öğretmenler öğrencilerin EBA üzerinden ödev verebildikleri gibi ödevleri de bu sistem üzerinden takip edebileceklerdir. Ayrıca sistemi velilerde rahatlıkla kullanabileceklerdir. Veliler öğrencileri diledikleri gibi kontrol edebilecek ve sistem hakkında öneride de bulunabileceklerdir. Böylelikle sistem gelişmeye her zaman açık olacaktır.

EBA’ya giriş için TIKLAYINIZ!

 Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git