EBA Mobil Giriş | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Mobil Giriş

EBA Mobil Giriş

EBA Nedir?

EBA yani Eğitim Bilişim Ağı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulmuş bir eğitim platformudur. Eğitim Bilişim Ağı içerisinde şu an 17 bine yakın doküman, 437 e-Kitap, 16.484 video, 64 bin görsel, 2.090 dergi gibi içerikler bulunmaktadır. Eğitim Bilişim ağına kayıtlı kullanıcı sayısı ise 12 milyonu geçmiş durumdadır. Fatih Projesi kapsamında geliştirilen bu sistem ile birlikte öğrencilerin derslerine katkı yapılması amaçlanmıştır. Sistemde zengin içerikler Milli Eğitim Bakanlığı, eğitim firmalarının yanı sıra öğretmenler tarafından da hazırlanabilmektedir. Derslere ait içerikler oluşturmak isteyen öğretmenler sisteme giriş yaptıktan sonra site üzerinde yer alan çeşitli araçları kullanarak ders içeriği oluşturup diğer kullanıcılar ile paylaşabilir. Site üzerinde kayıt olmadan da ulaşılabilen içerikler de mevcuttur. 1. sınıftan 12. sınıfa kadar olan olan sınıfların tüm derslerini kapsayan bu sistem, içerisinde ders notları, ders sunuları, çalışma kağıtları, zihin ve kavram haritaları, e-Kitaplar, e-Dergiler ve ders videoları gibi içerikler barındırmaktadır. Peki EBA mobil girişi nasıl yapılmaktadır?

EBA Giriş Mobil

EBA mobil giriş işlemi için öncelikle EBA’ya kayıt olmanız gerekmektedir. Bu kayıt öğretmen ve öğrenciler için farklıdır. Öğretmenler kayıt olabilmek için öncelikle site üzerinden giriş sekmesine tıklamalıdırlar. Ardından çıkan sayfada sağ taraftaki bölümde yer alan MEBBİS kullanarak şifre oluştur sekmesine tıklanmalıdır ve burada yer alan gerekli bilgileri doldurduktan sonra şifre alma işlemi gerçekleşecektir. Öğrenciler ise EBA kursa mobil giriş yapabilmek için öğretmenlerinden şifre almaları gerekmektedir. Öğretmenler kendi şifreleri ile sisteme giriş yaparlar ardından site üzerinden öğrencinin T.C. kimlik numarası ile öğrenci için şifre alırlar. Öğrenciler de öğretmenlerinin vermiş oldukları şifre ile birlikte EBA’ ya giriş yapabilirler. EBA’ ya giriş yapmış olan öğrenciler sistem üzerinde yer alan zengin ders içeriklerinden faydalanabilirler. Ders tekrarları yapabilirler.

EBA’ya giriş yapan öğretmenler ise sistem üzerinden ders içeriklerine ulaşabilir. Gerekli gördükleri ders içeriklerini indirebilirler. İndirmiş oldukları ders içeriklerini etkinleştirmiş oldukları tablet bilgisayarları ile birlikte etkileşimli tahtaya yansıtarak sınıftaki öğrencilerin görmelerini sağlayabilir ya da indirmiş oldukları içerikleri öğrencilerin tablet bilgisayarlarına göndererek öğrencilerin ders içeriklerini görmelerini sağlayabilirler. Öğretmenler ders anlatımının yanı sıra yine EBA uygulaması üzerinden ders esnasında sınıfta yoklama yapabilir. Yoklama yapmak için öncelikle EBA) girişi yapan öğrencilere öğretmen ders kodu verir ve bu ders kodunu tablet bilgisayarına giren öğrenci yoklama listesinde yeşil renkli olarak sınıfta var olduğunu göstermiş olur. Sınıfta olmayanlar yada EBA giriş yapmayan öğrenciler ise öğretmenin tablet bilgisayarında gri renkli olarak görünmektedir.

EBA girişi yaparak uygulamaya giren öğretmenler sınıf içerisinde, tablet bilgisayarlar üzerinde sınav yapabilir yada dersin süresini dakika olarak ayarlayabilir. Ayrıca öğretmenler, sınıftaki öğrencilerin kullanmış oldukları tablet bilgisayarların ayarlarını kontrol edebilirler, şarj durumlarını görebilirler. İnternet bağlantısı, kamera ve diğer uygulamaların öğrenciler için tablet bilgisayarlarda kullanılabilir olup olmamasına karar verebilirler. Eğitim Bilişim Ağı mobil versiyonu ile birlikte kullanıcılar sadece bilgisayar üzerinden değil telefonlarını kullanarak da rahatça giriş yapabilmektedirler. Her geçen gün giderek artan zengin içerikleri ve kullanıcı sayısı ile birlikte Eğitim Bilişim Ağı öğrenci ve öğretmenlere dersler konusunda kolaylıklar sağlamaya devam etmektedir. EBA mobil giriş yapmak isteyenler aşağıda yer alan linke tıklayarak hızlı bir şekilde EBA mobil giriş yapabilirler.

EBA Mobil Giriş İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git