EBA Öğretmen Girişi | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Öğretmen Girişi

EBA Öğretmen Girişi

EBA yani Eğitim Bilişim Ağı, online olarak hizmet veren toplumsal bir platformdur. Öğrencilerin eğitim ile ilgili içeriklere hızlı bir şekilde erişebilmesini sağlar. Eğitim Bilişim Ağı, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri tarafından yürütülmektedir.

Eğitim Bilişim Ağı’nın amacı, bilgiye erişmek isteyen insanların evlerinde, okullarında, işlerinde kısacası her yerde her zaman erişebilmesini sağlamaktır. EBA’nın bu amacı öğrencilere ve öğretmenlere önemli anlamda katkılar sağlamaktadır. EBA, bilgiyi öğrencilerin sınıf seviyelerine uygun bir biçimde sunar. Eğitim Bilişim Ağı’nda Milli Eğitim Bakanlığı ve gönüllü paylaşımcılar tarafından paylaşımlar yapılır. Bilgiler güvenli bir şekilde öğrencilere sunulmaktadır. EBA sistemine öğrenciler giriş yapabildiği gibi öğretmenler de EBA öğretmen girişi yapabilir.

EBA’da yayınlanan bilgilerden yararlanan öğrenciler ve öğretmenler bilgileri paylaşma imkanı bulabilir. Örneğin öğretmenler EBA’nın içeriğindeki bilgileri alıp derslerinde anlatmak amacıyla kullanabilirler. EBA sistemine paylaşım yaparak herkes katkıda bulunabilir. Eğitim Bilişim Ağı yaptığı çalışmalar ile öğretmenlerden çok öğrencilerin önemini, öğrenci merkezli eğitimin önemini vurgulamak istemiştir. EBA sayesinde öğrenciler uygulayarak, eğitime daha yakından katılarak öğrenmelerini kolaylaştırmış olur.

EBA Öğretmen Girişi Nasıl Yapılır?

EBA öğrencilere yararlı olduğu kadar öğretmenlere de yararlıdır. Şimdi de sizlere öğretmenlerin Eğitim Bilişim Ağı’na giriş yapabilmesi için neler yapması gerektiğinden bahsedeceğiz.

Öncelikle EBA öğretmen girişi için öğretmenlerin EBA şifresine ihtiyacı vardır. EBA şifrelerini öğretmenlerin kendileri oluşturması gerekir. EBA modülüne giriş yapmak isteyen öğretmenler daha önceden sahip oldukları MEBBİS şifrelerini kullanabilirler. EBA’nın resmi sitesine giren öğretmenler sağ üst köşede bulunan “GİRİŞ” kısmına tıklamalıdır. Karşılarına bir giriş ekranı çıkacaktır. Ekranda gördükleri boş kısımları doldurmak için MEBBİS şifrelerini, Giriş Kodunu, ve kullanıcı adını girmeleri gerekir.

1

MEBBİS şifreleri ile sisteme giriş yapan öğretmenlerin karşılarına “EBA Şifre Oluşturma Ekranı” çıkacaktır. Bu ekranı kullanarak öğretmenler kendileri için bir EBA şifresi oluşturabilir. Öğretmenler EBA şifresi oluşturduğunda EBA öğretmen girişi işlemlerini bir daha MEBBİS şifrelerini kullanmaya gerek kalmaksızın yeni oluşturduğu EBA şifreleri ile giriş yapabilirler. Bu anlamda EBA şifreleri almaları şarttır. Anlattığımız tüm işlemleri gerçekleştiren öğretmenler sorunsuz bir şekilde Eğitim Bilişim Ağı’na girişlerini yapabilirler. Yine de öğretmenler EBA öğretmen girişi işlemlerini doğru bir şekilde yapıp yapmadığından emin değilse kontrol edebilirler. EBA’ya girerken sağ üst köşede bulunan “Giriş” yazısının yerinde kendi isim ve soyisimlerini gördükleri takdirde girişlerinin gerçekleştiğinden emin olabilirler.

EBA Öğretmen Girişi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git