EBA Şifresi Nasıl Öğrenilir? | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Şifresi Nasıl Öğrenilir?

EBA Şifresi Nasıl Öğrenilir?

Eğitim Bilişim Ağı yani kısaltılmış hali olan EBA, öğrenciler için oldukça yararlı bir eğitim platformudur. Öğrencileri zengin içeriğiyle hem bilgilendirir hem de eğlendirir. İçeriğindeki ders videolarını izleyen öğrenciler için bilgiler hafızada daha kalıcı olur. Sesli konu anlatımları da sistemde mevcuttur. Aynı zamanda görsellerle de desteklenen Eğitim Bilişim Ağı sistemi, öğrencilerin konuları kavraması için özenle hazırlanmıştır. Eğitim Bilişim Ağı, öğrencilere konuları onları sıkmadan eğlenceli hale getirerek anlatmaya çalışır. Örneğin sistemde konu anlatımları olduğu gibi etkinlikler, alıştırmalar, kazanım testleri, zeka oyunları da bulunur. İçeriği oldukça kapsamlı olan EBA, öğrencilere eğitim, kültürel, bilimsel, toplumsal anlamda önemli değerler kazandırmaya çalışır.

EBA Şifresi Nasıl Öğrenilir?

Öğrencileri düşünen ve onlara oldukça yararı olacak bir sistem açan Milli Eğitim Bakanlığı, Eğitim Bilişim Ağı’nı geliştirmek için çabalar. Eğer sizler de Eğitim Bilişim Ağı’na giriş yapmak ve sistemin sunduğu imkanlardan yararlanmak istiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basittir. Öncelikle ihtiyacınız olan bir EBA giriş şifresi olacaktır. EBA şifresi nasıl öğrenilir diye merak ediyorsanız aslında bu sorunun cevabı oldukça basittir. Eğitim Bilişim Ağı’na giriş yapmak ve sunduğu sınırsız imkanlardan yararlanmak istiyorsanız eğitim gördüğünüz kuruma veya öğretmeninize başvurmanız yeterli olacaktır.

Öğretmeniniz EBA sistemine giriş yaparak sizin T.C. kimlik numaranızı da girerek sizin için bir şifre oluşturacaktır. Öğretmeninizin oluşturduğu şifre ile sisteme giriş yapabilirsiniz. EBA şifresi nasıl öğrenilir derseniz öğretmeninizden EBA şifrenizi alınız ve EBA’nın resmi site adresine giriş yapmak için aşağıdaki linke tıklayınız cevabını veririz. Karşınıza EBA’nın anasayfası çıkacaktır. Sağ üst köşede göreceğiniz “Giriş” yazısına tıklarsanız yeni bir sayfa açılacaktır.

1

Açılan sayfada boş kısımlara öğretmeninizden aldığınız EBA şifrenizi ve T.C. kimlik numaranızı giriniz. Sisteme girdiğiniz bilgilerle giriş işlemlerinizi tamamlamış olmalısınız.

2

Eğer sorunsuz bir şekilde giriş yapıp yapmadığınızdan emin olamıyorsanız kontrol etmek de oldukça basittir. Anasayfa üzerinden giriş yaparken tıkladığınız “Giriş” yazısının yerinde kendi isim ve soyisiminizi görüyorsanız EBA giriş işlemlerini sorunsuz bir şekilde tamamladınız demektir.

Sizlerle EBA şifresi nasıl öğrenilir adlı yazımızda EBA şifresi almanın nasıl yapılacağından bahsettik. Eğer anlattıklarımızın ışığında EBA’ya giriş yapmak istiyorsanız ve EBA girişi ile ilgili daha detaylı bir anlatıma ihtiyaç duyuyorsanız videolu anlatım sekmesine tıklayınız. Sisteme direk giriş içinse bir alttaki linke tıklamanız yeterli olacaktır.

EBA Şifresi Nasıl Öğrenilir Videolu Anlatım İçin TIKLAYINIZ!

EBA Şifresi Nasıl Öğrenilir İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

EBA Şifresi Nasıl Öğrenilir? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. furkan efe dedi ki:

    çok güzel

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git