EBA Sınav Soruları | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Sınav Soruları

EBA Sınav Soruları

Eğitim Bilişim Ağı yani EBA, öğrenciler için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kurulmuş bir eğitim platformudur. Eğitim Bilişim Ağı’nın içeriği oldukça zengindir. Eğitim Bilişim Ağı’nın içeriğinde ders videoları, sesli konu anlatımlar, kazanım testleri, tarama testleri, zeka oyunları, E-Kurs modülü bulunmaktadır. Öğrenciler ve öğretmenler EBA’yı istediği zaman kullanabilir. EBA’daki içeriğe erişebildikleri gibi EBA üzerinden içerik paylaşımı yaparak diğer öğrenciler ve öğretmenler ile bilgi alışverişini gerçekleştirebilirler. Eğitim Bilişim Ağı, öğrencilere sınavlarına hazırlık sürecinde yardım etmek amacı ile oluşturulmuştur. EBA sınav soruları adlı bölüm ile öğrenciler sınavlarına hazırlık amacı ile benzer içerikte olan sınav sorularını çözerek kendilerini test etme imkanı bulabilirler. Eğitim Bilişim Ağı, öğrenciler için sınav sorularını oluştururken Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen müfredatın dışına çıkmamaya özen gösterir. Aynı zamanda EBA sistemi içeriğinde bulunan E-Kitaplar da Milli Eğitim Bakanlığı’nın okullarda öğrencilere ücretsiz olarak dağıttığı kitaplarla benzer içerikte oluşturulmuştur. Böylelikle EBA sistemi öğrencilere okullarında gördükleri eğitime paralel olarak hazırlanmış bir eğitim sunar.

Eğitim Bilişim Ağı (EBA), öğrenciler için 1. sınıftan 12. sınıfa kadar ders videoları oluşturmuş ve bunları sistemine eklemiştir. Konu eksiği olan öğrenciler, ders videolarını takip ederek eksiklerini giderebilir. Eğer öğrenciler konuları dinledikten sonra kendilerini test etmek isterse EBA sınav sorularını, EBA kazanım testlerini çözebilirler. Soruların çözümlü videoları da sistemde eklidir.

EBA Sınav Sorularına Erişmek İçin Ne Yapmalıyım?

Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden hazırlanan, öğrencilerin sınavlarına hazırlık olabilecek nitelikte EBA sınav sorularına erişmek istiyorsanız yapmanız gereken oldukça basittir. Eğitim Bilişim Ağı’nın resmi site adresini verdiğimiz web linkine yazınız. Karşınıza çıkacak olan EBA’nın anasayfasında içerik başlıklarını göreceksiniz. Gördüğünüz içerik başlıklarından E-Doküman’ı seçerseniz karşınıza sol tarafta bir menü çıkacaktır. Menüden hangi dersin yazılı sınav sorularına erişmek istediğini seçiniz. Ardından PDF olarak indirmek istiyorsanız PDF, Word dosyası olarak indirmek istiyorsanız Word seçeneğine tıklayınız. Veya Detay sekmesine tıklayarak “PDF olarak aç” ya da “Dokümanı Aç” seçeneklerinden size uygun olanı seçiniz.

EBA Sınav Soruları İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

EBA Sınav Soruları Konusuna 1 Yorum Yapıldı

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git