EBA Tablet Şifresi Alma | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Tablet Şifresi Alma

EBA Tablet Şifresi Alma

Eğitim Bilişim Ağı öğrencilerin eğitimine destek olmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kurulan sosyal bir eğitim platformudur. Tasarımını Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün yaptığı Eğitim Bilişim Ağı yani EBA, öğrencilerin sınavlarına hazırlık sürecinde onlara destek olmak amacıyla açılmıştır. Öğrenciler Eğitim Bilişim Ağı’nın onlar için sunduğu imkanları kendilerine en yararlı olacak şekilde kullanmalıdır.

Eğitim Bilişim Ağı içeriğinde E-Dergiler, E-Kitaplar, konu anlatımlı ders videoları, konu anlatım sesleri, derslerle ilgili animasyonlu anlatımlar, ders içerikli görseller, kazanım testleri, tarama testleri, zeka oyunları bulunmaktadır. EBA’nın içeriğinde bulunan kaynaklara erişen öğrenciler onları en iyi şekilde değerlendirmelidir. Eğitim Bilişim Ağı, öğrencilere destek olmak amacıyla açtığı platformu desteklemek amacıyla tablet uygulamasını da başlatmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere okullarında ücretsiz olarak dağıtılan tabletlerle eğitim daha da kolaylaşmıştır. EBA tabletleri ve sınıflarında bulunan tabletlerle etkileşimli tahtalar öğrencilerin derslere daha aktif bir şekilde katılmasını ve ders dinlerken sıkılmamasını sağlamak istemiştir. EBA tabletleri içeriğinde ders içerikleri bulunmaktadır.

EBA Tablet Şifresi Alma Nasıl Yapılır?

EBA tabletleri nasıl kullanacağınızı ve EBA tablet şifresi alma işlemini nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız yazımızın tamamını okumanızı tavsiye ederiz. EBA tablet şifresi alma için okullarda eğitim veren sınıf öğretmenleri kendileri ve öğrencileri için EBA giriş şifresi oluşturmalıdır. Çünkü EBA şifresi olmayan öğrenci veya öğretmen tabletini aktive edemez ve aktive edilemeyen tabletler kullanılamaz. EBA tablet şifresi alma için öğretmen öğrencisi için EBA şifresi almak istiyorsa EBA’nın anasayfasını ziyaret etmelidir. Anasayfada göreceği “Giriş” yazısına tıklayarak açılan pencereden MEBBİS şifresi ile EBA’ya giriş yapmalıdır. EBA’ya giriş yapan öğretmen öğrencisi için şifre oluşturmak istiyorsa “Öğrenci Şifre” adlı kısma tıklamalıdır. Öğrenci için T.C kimlik numarasını kullanarak şifre oluşturmalıdır. Şifre oluşturduktan sonra öğrencinin adını, soyadını ve şifresini ekranda görecektir. Öğrenci için oluşturduğu EBA şifresini öğrenciye teslim etmelidir. EBA tablet şifresi alma için öğretmeninden EBA şifresini alan öğrenci artık tabletini aktive ederek kullanabilir. Tablet aktive etme işlemi ise okulun kablosuz ağı üzerinden yapılmaktadır. Ayrıca tabletin % 50 şarjının olması gerekmektedir.

EBA Tablet Şifresi Alma İçin TIKLAYINIZ!

EBA Tablet Aktivasyonu Nasıl Yapılır?

Ardından tabletin açma kapama düğmesini kullanarak tableti açınız. Daha sonra kablosuz ağ bağlantısını kurunuz. Bağlantıyı kurduğunuz durumda aktive et ekranı karşınıza gelecektir. Aktive et kısmında sizden istenen bilgiler; T.C. kimlik numarası ve şifredir. Bunları girdikten sonra “Aktive Et” sekmesine tıklanır. Bilgiler doğru olduğu durumda karşınıza “Başlat” butonu gelecektir. Bu butona tıklayarak tableti yeniden başlatın ve açıldığında tableti kullanmaya başlayın.

EBA Tablet Aktivasyonu İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

EBA Tablet Şifresi Alma Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Çok merak ediyorum ama açılmıyo kiiiii

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git