EBA Ders Kodu Nedir | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Ders Kodu Nedir?

EBA Ders Kodu Nedir?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitim alanında düzenlenen bazı sistemler vardır. Öğrencilerin çok daha iyi şartlar altında ders çalışabilmesini, düzenli olarak ders dinleyebilecekleri bir platform internet sisteminde oluşturulmuştur. Sizlerin de bildiği üzere internet sisteminde geliştirilen pek çok sistem vardır. Günümüzde artık bizler pek çok işlemlerimizi oldukça kısa bir zamanda yapabilmekteyiz. İnternet ile kolaylaşan hayatımızda eğitimde de pek çok alanda internetin sağladığı faydaları görebiliriz. Günümüzde gerçekleşen bu tür çalışmalar sonucunda artık Milli Eğitim Bakanlığı öğrencilere bu alanda çeşitli hizmetler sunmaktadır. Öğrencilerin ve de aynı zamanda okulda görevli olan öğretmenler için düzenlenen pek çok yenilik vardır. Eğitim Bilişim Ağı olarak hizmet vermekte olan bu çalışma her geçen gün yenilenerek daha farklı şekillerde hizmet vermeye başlamıştır. Artık öğrencilerin de kısa süreli kullanımı sayesinde Eğitim Bilişim Ağı kullanışlı bir sistem olmaya başlamıştır.

Gün geçtikçe artan internet kullanımından sonra artık ders çalışmak için öğrenciler internetten yardım almaktadırlar. İnternette en yararlı ve de en faydalı bilgilerin yer almasının sağlandığı EBA kısaltmasıyla da bilinen Eğitim Bilişim Ağı en yeni içerikleriyle yeniden düzenlenmiştir. İnternet sistemi sayesinde geliştirilen kolaylıklar ve de Milli Eğitim Bakanlığının EBA’ya yansıttığı detaylar gözlerden kaçmamaktadır.

Öğrencilerin okullarda daha verimli şekillerde ders dinleyeceğini düşünerek okullara tablet dağıtan Milli Eğitim Bakanlığımız aynı zamanda dersleri daha eğlenceli hale getirmeye başlamıştır. Eğitim Bilişim Ağında yer alan özellikler sayesinde artık ders anlatmakta dersi dinlemek de daha kolay hale gelmiştir. Öğrenci ders dinlerken not alma sıkıntısı çekmeden daha kolay bir şekilde artık ders dinleme fırsatına sahip olacaktır. Dolayısıyla da bizler bu sistemi en yoğun şekilde kullanmaya başlamış oluruz. EBA ders kodu adı verilen kodları öğrenciler tabletlerine girerek hepsi ana bilgisayara bağlanmış olur. Bu yazımızı da sizlere EBA ders kodu nedir sorusuna yanıt oluşturabilmeniz için hazırlanmıştır.

Eğitim Bilişim Ağı Ders Kodu Nedir?

Öncelikle öğrencilerin ders içerisinde tabletleri kullanabilmeleri için tabletin bağlantısını sağlamaları gerekir. Tablet ve de tahta ile olan bağlantısının sağlanmasından sonra ders işlenecektir. Tabletlerin içerisinde yer alan bilgi kutusunda etkileşimli tahtanın içeriğinde gerekli programlar yüklü olmalıdır. Bu programın yüklü olduğunu zaten sizler hemen kısa sürede fark edeceksinizdir. Masaüstünde “V Sınıf” kısayolu oluşmuş olmalıdır. Bu kısayol bilgisayarda da oluşmuş ise zaten uygulama tahtaya başarı ile yüklenmiş olur. Sizler de bu alanda bağlantınızı gerçekleştirmiş olursunuz. EBA ders kodu nedir sorusunun yanıtı da bu şekilde ortadan kalkmış olur. EBA ders kodu nedir diye artık kafa yormanıza gerek yoktur.

EBA Ders Koduna Nereden Ulaşabilir?

Dersi etkili bir şekilde dinlemek için oluşturulan bu EBA ders eğitiminden tüm öğrenciler yararlanacaktır. Zaten bu sistem bu amaç doğrultusunda kurulmuştur. Öğrencilerin ve de aynı zamanda öğretmenlerin bunun yapacak olduğu birkaç işlem vardır. EBA ders kodunu öğrenciler tableterinden girerek dersin ilgili sayfasına ulaşacaklardır. Ancak bu EBA ders kodu nerededir? Şöyleki sizler tahtanın masaüstünde bulunan V. sınıf uygulamasını çalıştırmak için sayfaya girdiğiniz zaman karşınıza bir ekran çıkacaktır. Ekranda öncelikle ders kodunu girmeniz istenir. Bunu öğrenmek için de öğretmeninizin tabletine bakmanız gerekir. Derse başlarken öğretmenin tableti kullanıldığında zaten ekrana 7 haneli bir kod gelecektir. İşte bu kod EBA ders kodudur. Öğrenciler de bu ekranda yer alan EBA ders kodunu kendi tabletlerine yazarak ”katıl” ibaresini tuşlayarak giriş yapmış olurlar.

Öğrenciler bu işlemlerin ardından artık rahat bir şekilde sistemden faydalanmaya başlayacaktır. Henüz daha bu sistemin kullanımının çok yeni olmasına rağmen güzel ve de olumlu yorumlar gelmeye başlamıştır. Çünkü öğrenciler artık tamamen dersi dinleyerek anlamaya çalışacaklardır. Bir de bunları deftere not alıyım sıkıntısından kurtulmuş olurlar. Böylece ders dinlemeleri daha verimli geçecektir. Hem de dikkat çekici bu yönüyle elektronik ortamda en iyi ders alma hizmetinden yararlanmış olurlar. Öğrencilerin kısa sürede gerçekleştirecek oldukları bu işlem böylece oldukça kolaydır. Teknolojik alt yapılı bu çalışma sayesinde oldukça kısa bir süre zarfında bu tür çalışmalardan yararlanabilirler. Daha da iyi şartlar altında eğitim alarak derslerine daha konsantre olabilir. Aşağıda yer alan linke tıklayarak da EBA ders koduna ilişkin resmi sayfaya ulaşabilirsiniz.

EBA Ders Kodu İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git