EBA Ders Kodu | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Ders Kodu

EBA Ders Kodu

Eğitim Bilişim Ağı (EBA), Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulmuş, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından tasarımının yapıldığı sosyal bir eğitim platformudur.Eğitim Bilişim Ağı, öğrencilerin eğitimi için önemli içerikler paylaşmaktadır. Her geçen gün sistemine öğrencilerin eğitimine katkısı olabilecek nitelikte kaynaklar ekleyen Eğitim Bilişim Ağı, öğrencilerin eğitimine katkısı olabileceğini düşünerek içeriğinde derslerine yardımcı olabilecek nitelikte kaynaklar bulunan tabletlerle okullarda eğitime başlamıştır.

Sınıflarda tahtayla etkileşimli tabletler öğrencilere dağıtıldı. Tabletlerle tahta arasında etkileşim sağlanarak öğrencilerin derslere daha aktif bir şekilde katılması sağlandı. EBA’nın Milli Eğitim Bakanlığı aracılığıyla öğrencilere dağıttığı tabletler ile öğrenmenin öğrenciler için daha eğlenceli bir hal alacağı düşünülüyor.

Eğitim Bilişim Ağı tabletlerini kullanabilmek için, öncelikle derste kullanacağınız tabletlerle etkileşimli tahtanın içeriğinde gerekli programlar yüklü olmalıdır. Masaüstünde “V Sınıf” kısayolu oluşmuş olmalıdır. Eğer kısayol bilgisayar üzerinde oluşmuş ise uygulama tahtaya başarı ile yüklenmiş demektir.

EBA Ders Koduna Nasıl Ulaşılır?

Tahtanın masaüstünde bulunan V. sınıf uygulamasını çalıştırmak için girdiğinizde karşınıza bir ekran çıkacaktır. Ekranda sizde ders kodunuzu girmeniz istenecektir. EBA ders kodunu nereden öğreneceğinizi sorguluyorsanız bu sorunun cevabını öğretmeninizin tabletine bakarak bulabilirsiniz. Derse öğretmen tabletiyle başlamayı denerseniz ekranda bir şifre çıkacaktır. EBA ders kodu öğretmen tabletinde de gördüğünüz gibi 7 haneli olacaktır. Öğretmen tabletinde gördüğünüz 7 haneli EBA ders kodunu sizden istenen kısma girerek “katıl” kısmına tıklayınız.

Eğer tablet ile sorunsuz bir şekilde giriş yapabildiyseniz karşınıza bir EBA ders kodu çıkacaktır. Gördüğünüz kodu tabletinize girmeniz gerekmektir. Sonrasında öğrenciler de kendi tabletleri üzerinden öğretmenlerinin tabletlerindeki kodu kullanarak giriş yapabilir ve derslere dahil olabilirler. Tabletler ile giriş yapan öğrenciler için öğrenmek, derslere katılmak daha keyif verici olacaktır. Öğrencilere yararı olabileceği düşünülerek hazırlanan EBA içeriği ve tablet uygulaması henüz test aşamasında olmasına rağmen güzel yorumlar alınmaktadır. Öğrenciler için EBA sistemi üzerinden sunulan imkanlar açıkça ortadadır. Sizler de EBA sistemine giriş yaparak EBA’nın öğrenciler için hazırladığı içeriklere ulaşabilir ve eğer isterseniz siz de içerik paylaşımlarınızı sistem üzerinden yapma imkanı bulabilirsiniz.

Eğer EBA’nın sunduğu imkanlardan biri olan tablet uygulaması ile ilgili daha ayrıntılı bir bilgi sahibi olmak istiyorsanız aşağıdaki linke tıklayınız.

EBA Ders Kodu İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git