EBA Ders Sunuları | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Ders Sunuları

EBA Ders Sunuları

EBA İçeriği

EBA’ da birçok modül bulunur. Bunlar; haber modülü, dünya modülü, e-kitap, video modülü, ses modülü, görsel modül ve tartışalım modülüdür. Bu modülleri detaylı bir şekilde açıklayacak olursak;

Haber Modülü: Eğitimle ilgili haberleri takip edebileceğiniz, yerel ve ulusal çalışmalarınızı paylaşabileceğiniz, kısacası her türlü haberden haberdar olabileceğiniz platformdur. Öğrenci ve öğretmenlerin çalışmalarını herkesin görebilmesini ve bu çalışmalardan yararlanılmasını amaçlar.

Dünya Modülü: Şuan tasarım aşamasında olan bu modülde interaktif uygulamalar, çeşitli oyunlar, eğitici simülasyonlar ve birbirinden farklı e-içerikler olması planlanmaktadır.

Ayrıca EBA’nın şuan aktif olan dünya e-içerik modülünün de Dünya modülü içerisinde alacaktır. Böylelikle birbirinden bağımsız eğitim portallarını aynı noktada buluşturacak ve okul ağı içinde ücretsiz kullanılmaya devam edecektir.

E-Kitap: Derslerde kullanılan ders kitaplarını PDF olarak tabletlere veya akıllı tahtalara indirebilmek ve buradan kolaylıkla erişebilmek için tasarlanmıştır. Yüklenen dosyalar sayesinde istediğiniz her yerde ders ile ilgili kaynaklara ulaşabilirsiniz. Bu modül sayesinde kitap taşımasanız bile ihtiyacınız olan kaynağa tablet ve bilgisayarlarınızdan erişim sağlayabilirsiniz.

Video Modülü: Derslerde kullanılan eğitsel videoları tek bir adreste bulabilmeniz için tasarlandı. Birçok derse ait videolara ulaşabileceğiniz bu modül sayesinde öğrenmeniz daha keyifli hale gelecek.

Ses Modülü: Bu modülde ders destek, kişisel gelişim, tarih ve kültür programları, sesli kitaplar, yabancı dinleme metinleri gibi ses dosyalarını tabletinize indirebilir günün her anında bu dosyaları dinleyebilirsiniz. Dilerseniz kendi ses dosyalarınıza da bu platforma yükleyebilirsiniz.

Görsel Modülü: Yenilik ve Eğitim Teknolojileri arşivinden seçilen fotoğraflar ve resimler derslerde kullanılan görsel malzemeleri zenginleştirmek için bu modülde toplanmıştır. İçerisinde bulunan grafik, harita, animasyonlar ve simülasyonları farklı derslerde kullanıp derslerinizi görsel açıdan zenginleştirebilirsiniz.  Aynı zamanda konuların daha iyi kavranmasını sağlayacak görsel arşivlere de bu modül üzerinden ulaşabilirsiniz.

Tartışalım Modülü: EBA’nın bu modülü uygulamanın daha aktif kullanılması için tasarlandı. Eğitimle ilgili her türlü yeni bilgileri&fikirleri aktarabileceğiniz, hangi e-içeriklerin faydalı olacağı konusundaki düşüncelerinizi paylaşabileceğiniz, meslektaşlarınızla fikir alışverişinde bulunabileceğiniz ve diğer kullanıcıların uygulamayı nasıl kullandığını öğrenebileceğiniz bir platformdur. Ayrıca öğrenci ve öğretmenler bu modül üzerinden birbirleriyle iletişime geçebilirler.

EBA Market: Eğitimde Fatih projesi kapsamında dağıtılan tabletlerde mevcut olan e-market uygulamasıdır. Bu market üzerinden tabletinize yeni uygulamalar yükleyebilir, yüklediğiniz uygulamaları güncelleyebilirsiniz.

EBA Ders Sunuları Nedir ve Nasıl Ulaşılır?

Eba İletişim Ağı üzerinden öğretmenler ders içeriklerini “PowerPoint” sunumları şeklinde sisteme yükleyebilirler. “Ders Sunuları” adı verilen bu sunulara erişebilmek için siteye girdiğinizde, sayfanın üst kısmında bulunan seçeneklerden “e-döküman” (e-dokuman) yazan kutucuğa tıklayınız. Bu kısımdan istediğiniz her türlü konu ve ders ile ilgili sunulara ulaşabilirsiniz.

Görsellerle ve videolarla desteklenen bu sunumlar sayesinde öğrenciler konuları hem daha etkili bir şekilde öğrenecek hem de dersleri daha farklı açılardan yorumlayabilecektir.

PowerPoint Nedir?

PowerPoint, kullanıcıların projektör kullanımı sayesinde sunumu yapılabilen bilgiler oluşturmalarını sağlayan Microsoft Office destekli bir yazılımdır. Bir rapor, belge veya bir teklifin duyurusunu yapmak için bu yazılımın kullanılması “sunu” olarak adlandırılır. PowerPoint’i kullanarak, renkli metinlerle fotoğrafları, çizimleri, tabloları, grafikleri, 3 boyutlu nesneleri ve filmleri sunularınıza ekleyebilir, birbirleriyle bağlantılı bir şekilde birleştiren ekranlar oluşturabilir ve birinden diğerine aynı slayt gösterisi içinde geçiş sağlayabilirsiniz. Bu yazılım sayesinde sunularınızın tasarımını kendiniz yapabilir, yazılım içinde bulunan animasyon özelliği sayesinde ekranda bulunan metin ve çizimlere animasyonlar ekleyebilir aynı zamanda sunularınıza ses efektleri ve anlatım da katabilirsiniz.

Sununuzu hazırladıktan sonra oluşturduğunuz içeriklerin yazılı çıktısını alabilir ve siz sunumunuzu yaparken dinleyenlerin takip etmeleri adına bu çıktıları dağıtabilirsiniz.Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git