EBA Dosya Paylaşımı | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Dosya Paylaşımı

EBA Dosya Paylaşımı

Önceki yıllardan bu yana öğrencilerin kullanıma geçtiği EBA kurs sistemine getirilen pek çok yenilik vardır. Öğrencilerin kısa süreli olarak kullanıma başladığı çeşitli sistemler mevcuttur. Eğitim Bilişim Ağı açılımına sahip olan bu isim sayesinde öğrencilerin her biri sisteme kısa sürede giriş yapabilirler.

Kısa bir süre içerisinde çeşitli giriş işlemlerini tamamlayan öğrenciler eğitim alanında yapılan bu gelişmelere katılım sağlayabilirler. Öğrencilerin her birinin ellerinin altında bulunan imkânlar dahilinde, EBA kurs sistemine giriş yapmaları oldukça kolaydır. EBA kurs sitemine giriş yaparak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından resmileştirilmiş olan bu sistemleri diledikleri gibi kullanabilirler. Milli Eğitim Bakanlığı gönüllüleri tarafından hazırlanan bu sistem sayesinde öğrenciler kolay bir şekilde ders çalışma ortamını bulacaklar ve de bu sistem üzerinden rahatlıkla ders dinleme etkinliklerini gerçekleştirebileceklerdir.

EBA Dosya Paylaşımı Nasıl Gerçekleştirilir?

EBA dosya paylaşımı uygulaması Milli Eğitim Bakanlığının kişilere sunduğu fotoğraf, döküman, görsel ve benzeri pek çok dosyayı paylaşmalarını sağlayan ortamdır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hizmete sunulmakta olan bu sistemin kullanıcıları EBA dosya paylaşımını diledikleri zaman pratik şekillerde gerçekleştirebilirler. Sisteme erişimin sağlandığı hemen hemen her ortamda bu paylaşımın yapılması mümkündür. EBA kullanıcılarının kendi kişisel paylaşımları bu alanda yer almaktadır. EBA dosya paylaşımı uygulamasına giriş yapmak isteyen herkes hem kendi tabletlerinden, hem de internet adresinden hem de EBA marketten indirecekleri mobil uygulama sayesinde EBA dosya paylaşımına ulaşabileceklerdir. İnternete ulaşabildikleri her yerde de bu sistemi kolay bir şekilde kullanabilirler. Özel kolejlarda okuyan öğrenciler ve devlet okullarında okuyan öğrenciler dahil olmak üzere tüm ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri bu sistemden yararlanmaktadır. Çünkü bu sistemin asıl kullanım amacı dosya paylaşımı üzerinden okullarda işlenen konuların detaylarını daha iyi şekillerde hafızada tutmaktır.

EBA Dosya Paylaşımı Ne İçin Gereklidir?

EBA kurs sisteminin kuruluş amaçlarından ilki de öğrenciler içindir. Öğretmenlerin okullarda yapmış oldukları eğitimin görsel şekilde çok desteklenmemesi sonucunda öğrencilerin her biri dersleri daha farklı açıdan dinleyip çalışmaya başlamıştır. Okullarda yapılan tek düze konu anlatımının yanı sıra öğrencilerin hafızlarında konuların daha iyi kalabilmesi için bu sistem şarttır. Öğrenciler görsel destek yardımı ile çok daha iyi şekillerde konularını zihinlerine alabilirler. Özellikle de küçük yaşlarda olan çocukların ilk olarak görsel zekası daha yüksektir. Bu öğrencileri ezberci yöntemden uzaklaştırıp daha kolay şekilde konuların özetinin aktarılması için kullanılan metaryeller önemlidir. Artık sizlerin de bildiği üzere geliştirilen internet sistemleri sayesinde bu tür çalışmalardan da yardım almak oldukça kolay bir hale gelmiştir. Öğrenciler de erişim sağlayacak oldukları her türlü ortamda EBA ile ortak çalışmalarda bulunabilir.

EBA kursunun dosya paylaşımlarını gerçekleştirerek kendi depeloma alanlarında diledikleri videoyu barındırabilmelerini sağlar. EBA dosya paylaşımı sayesinde öğrenciler istedikleri her türlü bilgileri ve dosyaları kısa sürede tabletlerine ya da bilgisayarlarına indirebilirler. İşte bu sayede kısa sürede mevcut sayfalarında dosyaları barındırabilirler. Aynı zamanda kendilerinin hazırlamış olduğu bu sistemi kullanmaları sonucunda ellerinin altında her türlü dosyaya daha kısa sürede ulaşabileceklerdir. Kopyaladığınız bu EBA dosyalarının üzerine basılı tutarak da istediğiniz yere sürükleyerek areket ettirebilirsiniz. Bu da sizin ne kadar kolay bir şekilde yardım alabileceğinizi gösterir. Aşağıda yer alan ilgili link kısmına tıklayarak sizler oldukça kısa bir zamanda EBA dosya paylaşımı alanına giriş yapabilirsiniz.

EBA Dosya Paylaşımı Uygulamasına Giriş Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Bu alana tıkladıktan hemen sonra karşılarına ilgili olan sayfa açılır. EBA dosya paylaşımı alanına giriş yapar yapmaz da hemen hemen her türlü sunum, dosya alışverişine başlayabilirler. Öğrenciler öğretmenlerinin gönderdiği bu tür çalışmaları artık bu şekilde sahip olabilirler. Kendi bilgisayarlarına yükleyerek kısa sürede paylaşımları görebilirler. Gerekli olan sisteme giriş yapmak için öncelikle onların karşılarına bir ”GİRİŞ” butonu çıkacaktır. Bu alana tıkladıktan hemen sonra da EBA kurs girişi karşılarında yer alır. Ardından da kişilerin yapmaya başlayacak olduğu T.C. kimlik numarası ve d giriş şifresini ilgili alana girmeleri gerekir. Tek bir tuşla EBA dosya paylaşımı sayfasına yönelerek de gerekli alanlara erişim sağlayabilirler.

 Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git