EBA Dosya Yöneticisi | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Dosya Yöneticisi

EBA Dosya Yöneticisi

Eğitim Bilişim Ağı olarak bilinen eğitim sistemi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulmuştur. Uzun yıllardır hizmet veren bu sistem henüz son zamanlarda aktif bir kullanıma geçmiştir. Çünkü geçtiğimiz yıl içerisinde yapılan dershane ve de diğer merkezlerin kapatılması sonucunda devletimizin öğrencilere yönelik bazı çalışmalarda bulunmuştur. İleri teknoloji ile geliştirilen ve de hazırlanan sistemler üzerinde bulunan kolaylıklar sayesinde her öğrenci her türlü alanda bu sistemden yardım alabilmektedir. Velilerin de güvenini kazanan bu platform internet üzerinden verilir. Ancak MEB onaylı olduğu için içerisinde anlatılan tüm dersler müfredatta yer almaktadır. Aynı zamanda okula paralel şekilde giden bu sistem öğrencilerin okullarda anlamadıkları kısımları farklı anlatım teknikleriyle görmelerini sağlar. Bu nedenle yapılan bu çalışma oldukça önemlidir.

Öğrencilerin her birinin yapacak olduğu bazı kolay giriş işlemlerinden sonra sisteme giriş bir hayli kolaydır. Son dönemler de öğretmenlerin de aktif bir kullanımına sahip olan bu EBA sistemi sayesinde öğretmenler de pek çok paylaşımda bulunabilir. Şöyle ki öğretmenler de artık öğrencileri ile bazı materyaller paylaşmak istediğinde bu sistemi kullanabilmektedir. Bu paylaşıma EBA dosya yöneticisi adı verilir. Daha doğrusu EBA dosya yöneticisi üzerinden öğrenciler öğretmenlerinin paylaşımlarını bulabilirler. EBA dosya yöneticisi nedir, nerelerde ve nasıl kullanılır öğrenmek isterseniz de aşağıda yer alan yazımızı okumaya devam ediniz.

EBA Dosya Yöneticisi Nerelerde ve Nasıl Kullanılır?

Öğrencilerin eğitimsel alanda pratiklik kazanıp daha iyi şartlarda ders çalışabilmesi için düzenlenen EBA sisteminden öğrenciler yardım alabilir. Aynı zamanda bu sistem farklı şekillerde de öğrencilere yardımcı olmaktadır. Örneğin bir matematik öğretmeni kümeler konusunu daha fazla görseller bularak öğrencilerine anlatmak için bir slayt gösterisi hazırlayabilir. Hazırladığı bu görseli sınıfta öğrencilerine anlatır. Öğrenciler o anda dersi güzel bir şekilde anlarken sınav zamanında takıldıkları yerde o slayttan tekrar izlemek isteyebilirler. Bu esnada öğretmen bu slaytı EBA dosya yöneticisine ekleyerek tüm öğrencilerin bunu izlemesine yardımcı olabilir. Diğer yandan öğretmen arkadaşlarıyla bu sunumu paylaşarak onların da öğrencilerine konuyu bu şekilde anlatmaları için yardımcı kaynak olarak bunu gösterebilir. Onların yapacak olduğu bu paylaşım sonucunda dersi öğrencilerin daha iyi anlayacağı görülür. Çünkü artık okullarda yapılan tek düze anlatım sona ermekte daha aktif ve de öğretmenlerin daha da konuyu eğlenceli hale getirmeleri istenir. Öğrencilerin büyük bir çoğunluğu da öğretmenin derste anlatmış olduğu bu çalışmaları evde kendi bilgisayarında bulunmasını ister. EBA dosya yöneticisinden bu video, görsel, slayt ve ya benzeri paylaşımları bulup indirerek hemen kendi bilgisayarında bir dosya oluşturabilir.

Düzenli olarak öğrencilerin yapacak olduğu bu EBA dosya yöneticisini kullanma işlemi onların sınav zamanında çok işine yarar. Konular ile ilgili pek çok video, görsel, sunum gibi materyaller hazırda kalmış olur. Sınavdan önce bunları tekrar ederek sınava girip başarı elde edebilirler. Artık öğrencilerin yapacak olduğu bazı çalışmaların büyük bir çoğunluğu internet üzerinde yer almaktadır. Ancak bu çalışmaların ne yazık ki her birine ulaşım sağlanması için internet ile olan erişimin sağlanması yeterli olur. Kişilerin yapacak olduğu giriş işlemlerinin ardından bu hizmetleri kullanmak artık oldukça kolaydır. Öğrencilere MEB tarafından verilen şifreler sayesinde T.C. kimlik numaralarını kullanarak sistemden yardım alabilirler. Sistem içerisinde yer alan EBA dosya yöneticisine talimatları dikkate alarak video, fotoğraf ve sunum paylaşabilirler. Sonrasında da öğrenciler artık oldukça kısa bir zamanda bu dosya yöneticisinden bu paylaşımları indirebilirler. Tabletlerine, bilgisaylarına bu dosyaları indirerek yararlanabilirler.

EBA Dosya Yöneticisine Giriş

Öğretmenlerin aktif bir kullanımına sahip olan EBA dosya yöneticisine giriş yapmak da bir hayli kolaydır. Kendilerine ait oluşturulan şifreler yardımı ile kısa bir süre içerisinde bu platformdan yararlanabilirler. EBA dosya uygulaması adı ile de bilinen bu sistem günün her saati açıktır. Dileyen istediği gün ve de istediği saat bu sisteme giriş yapabilir. Herkesin kısa süreli olarak yapacak oldukları bu çalışmalar oldukça pratiktir. Daha da güzeli ise vatandaşların her birinin bu sistemi kullanabilirliğinin kolaylığıdır. Şimdilik bizler sizlere bu sisteme giriş için hangi siteye gitmeniz gerektiğiniz aşağıda bulunan bağlantıda yer verdik. İlgili alana tıklayarak sizler oldukça kısa bir süre zarfında EBA dosya yöneticisine yönlendirileceksiniz. Bu platformdan gerekli olan sayfaya ulaştıktan sonra sayfa üzerinde bulunan giriş yap butonuna tıklamanız gerekecektir. Ardından sisteme giriş yapmanız için bir sayfa açılacaktır. Bu sayfaya tıklayarak sizler kısa bir zamanda EBA dosya yöneticisi sayfasına gelmiş olacaksınız. Dosyayı sizler yükleyeceğiniz için bu sayfaya yönetici adı verilmektedir. Aynı şekilde öğrencilerin de bu sisteme girişleri aynı şekildedir.

EBA Dosya Yöneticisi Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

Yukarıda bulunan bağlantı sizleri ilgili alana yönlendirecektir. Öğrencileriniz ile paylaşmak istediğiniz her türlü dosyayı bu alana atabilirsiniz. Aynı şekilde bu sistem bir de öğrencilerin yaptığı ödevlerin değerlendirilmesi için de bu alana atılabilir. Öğrencilere verilen ödevler öğretmenler tarafından kontrol edilir. Bu kontrolün gerçekleşmesi için öğrenci öğretmenine bu dosyayı iletebilmek için verilen bu sistemi kullanabilir. Dolayısıyla da gerekli olan tüm bu çalışmalardan yardım alabilir. Aynı zamanda öğretmenler öğrencilere verdiği bir sunum ödevi için örnekleri de EBA dosya yöneticisinden paylaşarak onların ellerinde bir örnek olmasını sağlayabilir. Öğrenciler de bu şekilde kendilerine gelen örnekten yola çıkarak kendi ödevlerini tamamlayabilirler.

EBA Dosya Yöneticisine Giriş İçin Ne Gerekli?

EBA dosya yöneticisi internet olmadan hizmet vermez. İçerisinde yüklü olan dosyaların açılması için mutlaka tablet ya da bilgisayarların internet ile olan erişimlerinin sağlanması gerekir. Aksi halde herhangi bir yardım alınamaz. Öğrenciler dosya paylaşımlarını kendi tablet ya da bilgisayarlarına indirmek için sizlerin de bildiği üzere bu internet bağlantısını sağlamaları gerekir. Bu sisteme giriş yapmak için bile bu internet bağlantısı gereklidir. Dolayısıyla da herkesin bu sistemden yardım alabilmesi için bu gibi çalışmaların kullanılması gerekir. İnternet erişimini sağlayan herkes bu tür çalışmalardan yardım alabilir.

EBA dosya yöneticine dosya yüklemek isteyen öğretmenler de yine aynı şekilde öncelikle internet bağlantılarını sağlamaları gerekir. Yapacak oldukları bu çalışmaların ardından kısa sürede diledikleri dosyalara ulaşabilirler. Eğitim Bilişim Ağı olarak düzenlenen bu sistem ile interaktif bir şekilde öğrenciler eğitimlerine katkı sağlayabilir. Eğitim ile birleşen internet teknolojisi sayesinde bir de bu paylaşım dosyaları yüklenerek binlerce öğrencinin yardım alması sağlanır.Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git