EBA Kayıt | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Kayıt

EBA Kayıt

EBA yani Eğitim Bilişim Ağı, yaklaşık olarak 3 yıl önce Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kurulmuştur. Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından tasarlanan EBA’nın amacı eğitim öğretime katkı sağlamaktır. EBA öğrenciler için zengin bir kaynaktır. Tabi ki öğrencilerin EBA’nın zengin içeriğinden faydalanabilmesi için, EBA kayıt işlemlerini tamamlamaları gerekir.

Okullarında yoğun ders programı ile sıkılan öğrenciler evlerine geldiğinde bilgisayar başında zaman geçirmekten büyük bir zevk duyuyor. Eğer derslerini bilgisayarları üzerinden online bir şekilde takip edebiliyor, videolu ve animasyonlu konu anlatımlarını izleyerek, sesli anlatımları dinleyip, kazanım testlerini çözerek, derslere aktif bir şekilde katılabiliyor, oyunlar oynayabiliyor olsaydılar onlar için ders dinlemek zevkli hale dönüşmez miydi? Tabi ki bu sorunun cevabı sizler için de olumlu olacaktır. Tüm bu istekler düşünülerek EBA sistemi oluşturulmuştur. Milli Eğitim Bakanlığı’nın da destek verdiği EBA öğrenciler için önemli bir kaynaktır.

Peki ya öğrencilere öğrenimleri için imkanlar sunan EBA kayıt işlemi nasıl yapılır sorunuzun cevabını bu yazıyı okuyarak bulabilirsiniz.

EBA Kayıt İçin Ne Yapmalıyız?

Eğer EBA kayıt olmak istiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basittir. Öncelikle yazı bitiminde sizlerin direkt erişim sağlayabilmesi için sunulan bağlantı linkine tıklayınız. Site yapısı açıldıktan sonra sağ taraftaki “Giriş” bölümüne tıklayınız. Bu kısımda, eğer öğretmen iseniz MEBBİS girişine tıklayarak MEBBİS bilgileriniz ile giriş yapınız.

1

Açılan sayfadan EBA için yeni bir şifre oluşturabilirsiniz. Şifrenizi oluşturduktan sonra MEBBİS bilgilerine ihtiyacınız olmadan EBA şifreniz ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Doğru giriş yaptığınızdan emin olmak istiyorsanız sağ üst kısımda bulunan giriş yazısının yerinde kendi adınız ve soyadınızın olup olmadığına bakmanız yeterlidir. Adınızın üzerine tıklarsanız bir liste ile karşılaşmanız gerekmektedir. Çıkan liste ile öğrencilerinize EBA şifresi oluşturabilirsiniz. Öğrenci şifre bölümüne tıklayarak EBA şifresi almak isteyen öğrencinize veya EBA şifresini unutan öğrencinize şifre üretebilirsiniz.

Eğer EBA sistemine giriş yapmak isteyen bir öğrenci iseniz yapmanız gereken ilk adım öğretmeninizden veya kurumunuzdan EBA kayıt için gerekli olan şifrenizi almanızdır. Şifrenizi aldıktan sonra ilgili kısıma şifrenizi yazınız. T.C. kimlik numaranızı da girerek EBA’ya giriş yapabilirsiniz.

2

EBA’nın bilgi içeriğine artık erişebilirsiniz. EBA giriş yapmak için sizi EBA’nın resmi sitesine yönlendireceğiz. Sitede bulunan giriş bölümünden kaydınızı yaparak sisteme girebilirsiniz.

EBA Kayıt İçin TIKLAYINIZ!

EBA Kurs Kaydı Nasıl Yapılır?

Eğer EBA kayıt yapmak istiyorsanız aşağıda yapmanız gerekenlerden bahsedeceğiz.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel ortaokullar, imam hatip ortaokulları, resmi ve özel ortaöğretim kurumları ve açık öğretim kurumlarında okuyan öğrenciler kurslara başvurabilir. Örgün eğitimine devam eden öğrenciler kurumlarından şifrelerini alarak E-Kurs üzerinden başvurularını yapabilir. Açık öğretim öğrencileri ise örgün kurs merkezlerine başvuru yapmalıdır. Kursiyerler ise halk eğitim merkezleri aracılığıyla sınıf düzeylerini gösteren belge ve diplomalarıyla başvuru yapabilirler. Bizzat başvuru yaparak EBA şifresi alarak sistem üzerinden girişinizi yapabilirsiniz.

EBA Kurs Kaydı İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git