EBA Kazanım Testleri 8. Sınıf | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Kazanım Testleri 8. Sınıf

EBA Kazanım Testleri 8. Sınıf

EBA Nedir?

Eğitim Bilişim Ağı (EBA), Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulmuş çevrim içi, interaktif bir sosyal eğitim platformudur. Bulundurduğu eğitim içerikleri ve ders materyalleri açısından oldukça zengin içeriğe sahip olan Eğitim Bilişim Ağı (EBA) öğretmen ve öğrencilere eğitim konusunda büyük avantaj ve kolaylıklar sağlamaktadır. Okulda, evde, telefonda yani internet imkanına sahip olduğunuz her yerde bilgi teknolojileri araçları sayesinde doğru bilgiye, zengin e-içeriklere ulaşabilir, sosyal ağ yapısıyla bilgi alışverişinde bulunup, zengin ve gittikçe büyüyen arşivler sayesinde derslerinize katkı sağlayabilirsiniz.

EBA Kazanım Testleri Nedir?

Millî Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ÖDSGM) tarafından hazırlanan Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının belirlediği dersler ve ders saatleri, müfredat çerçevesinde 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12. sınıflar ve aynı zamanda lise mezunları için hazırlanan kazanım kavrama testleri, yıllık plan, model ders dağılım tablosu ve haftalık ders dağılım tablosu örnekleri büyük ilgi görmektedir.

EBA’da yer alan kazanım testleri, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilerin internet ortamı üzerinden bilgi seviyelerini ölçebilmeleri için oluşturulmuş, konular içerisinde nerede eksiklerinin olduğunu görebilecekleri testlerdir. Bu kazanım testleri 2015-2016 Eğitim – Öğretim yılında 95 milyon indirme sayısına ulaşmıştır zaman geçtikçe de ülkemizdeki öğrencilerin daha çok ilgisini çekmekte ve bu kazanım testlerini kullanan kişi sayısı günden güne artmaktadır.

EBA Kazanım Testleri 8. Sınıf

8.sınıf kazanım testleri, 8. Sınıflar için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilerin internet ortamı üzerinden bilgi seviyelerini ölçebilmeleri için oluşturulmuş, konular içerisinde nerede eksiklerinin olduğunu görebilecekleri testlerdir. 8. Sınıf kazanım testlerinden yararlanmak isteyen EBA kullanıcıları aşağıda yer alan maddeler halinde sıralanmış yörüngeleri takip edebilirler:

 • İlk olarak sisteme ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayarak EBA kazanım testlerinin bulunduğu sayfaya giriniz.
 • Kazanım testlerinden yararlanmak için sayfaya ulaştıktan sonra, açılan sayfanın sol tarafında bulunan “Menü” başlığı adı altındaki seçeneklere göz atın. Bu seçenek menüsünde EBA tarafından sunulan birçok alternatif bulunmaktadır. Bu alternatifler içerisinde bulunan “Kazanım Kavrama Testleri” butonunun üzerine tıklayınız. Bu sayede bir alt seçenek bölümünü aktifleştirmiş olacaksınız.

eba menü

 • “Kazanım Kavrama Testleri” seçeneğine tıklayıp yeni bir alt seçenekler bölümünü aktif ettikten sonra, 5. sınıftan başlayarak 12. Sınıfa kadar bütün sınıflar ve mezun grupları için hazırlanmış sınavların yer aldığı butonları göreceksiniz. Bu butonlara tıklayarak istediğiniz ilgili sınıfınızın kazanım testlerine rahatlıkla erişim sağlayabilirsiniz. Bu bölümü kullanarak 8. Sınıf kazanım testlerine ulaşmak için, ekranda alt alta sıralanmış olan sınıfların yer aldığı butonlardan “8. Sınıf” yazan butona tıklayınız.
 • Örneğin matematik dersinin kazanım testlerine ulaşmak istiyorsanız, üzerinde matematik yazan butona tıklayınız. Tıkladıktan sonra otomatik olarak ekranınız yenilenecek ve hemen ekranınızın ortasında alt alta kazanım testlerini görebileceksiniz. Ekranınızda gördüğünüz kazanım testleri belli konu başlıkları altında sıralanmıştır. Bu başlıklar 8. sınıf için seçmek istediğiniz derste sene boyunca işlenen müfredatın konularından oluşmaktadır

8-sinif-secenekler

 • Bu konuların hemen sağında yer alan “indirilme” yazısı ise o zamana kadar kullanıcının o konu kazanım testini kaç kere indirdiğini göstermektedir.
 • Öğrenci indirmek istediği konuyu seçip üzerine tıklar ise o kazanım testinin bilgisayarına indirilebilmesi için ekranında bir onay penceresi açılacaktır. Bu onay penceresinde öğrenci eğer indirmeyi onaylar ise onayladıktan hemen sonra seçtiği kazanım testi “pdf” uzantılı bir dosya ile indirilmeye başlanacaktır. Bu dosya ilgili konu başlığı altındaki kazanım testini içermektedir. Bu aşamadan sonra öğrenci dilediği zaman indirdiği dosyayı açarak kazanım testine tekrar tekrar erişebilir hatta testin/dosyanın çıktısını alabilir.

8. Sınıf Kazanım Testlerine Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

EBA Kazanım Testleri 8. Sınıf Konusuna 1 Yorum Yapıldı
 1. DouglasRet dedi ki:

  Trying To Find The Best Diet Pill?

  Trying to find the best diet pill may seem like an impossible task, especially with the multitude of diet pills available for purchase. Many people purchase a diet pill only to find out that the pill makes them feel jittery, nervous, or often has no effect at all.

  Diet pills frequently contain the same or similar combination of ingredients and rarely contain anything new, innovative, or undiscovered to the supplement / weight loss industry. So, how can you find the best diet pill when most diet pills are made with similar ingredients?

  One of the most common problems associated with taking diet pills is that the person taking the diet pill is uneducated about the dosage, effects, and promises offered as they relate to each diet pill. The research at website finds that there are three factors that should be taken into consideration when deciding to take a diet pill.

  Dosage:
  It is important to take the pill exactly as recommended on the product label. Some people choose to increase the dosage thinking that the product will work faster or better. This is not the case, and many people become sick in response to the large dose. Reviewers at website often suggest that the recommended dosage be cut in half to give the body time to adjust to the stimulant in the diet pill. After the body has adjusted, it is fine to begin taking the regular dosage as recommended on the product label.

  Effects:
  The effects listed on the product label are there because these are the effects that the product has had on ‘some’ of the test group. Some of the diet pill testers may be fine taking the product, while others may have adverse effects. The diet pill companies print this information to educate the buyer as well as to protect themselves from lawsuits. The consumer needs to read the label and educate themselves before taking the product. Many people who are sensitive to caffeine are surprised when the diet pill makes them feel nervous or nauseous, but this information is likely printed on the product, so with a little research these affects can be avoided.

  Promises:
  If you read the fine print on product claims for diet pills and other weight loss supplements, you will see ‘results not typical’ printed very small somewhere where you are not expected to look. The diet pills advertised on television are responsible for some of the most outlandish claims. The results claimed in these advertisements are often unattainable within the given amount of time outlined in the ad. Don’t expect to see results in two weeks like a lot of ads claim.

  Wouldn’t it be great if you could read reviews for diet pills from actual users of each diet pill? Diet Pill Reviews website has taken the trouble out of searching for the best diet pill. You can read reviews of over 150 of the most popular diet pills available.

  Copyright 2006, Diet Pill Reviews viagra pas cher

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git