EBA Kurs Devamsızlık Bilgisi | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Kurs Devamsızlık Bilgisi

EBA Kurs Devamsızlık Bilgisi

Eğitim Bilişim Ağı yani EBA, öğrencilerin eğitimine önemli katkılar sağlayan projeleri olan, eğitim içerikli paylaşımlar yapan sosyal bir platformdur. Eğitim Bilişim Ağı içeriğinde zengin kaynaklar barındırır. Öğrencilerin eğitimine katkısı olabilecek her türlü bilgi sistemde bulunur. Eğitim Bilişim Ağı içeriğinde konu anlatımlı videolar, sesler, zeka oyunları gibi öğrencilere yararlı olabilecek her türlü dokümanı bulundurur.

Milli Eğitim Bakanlığı, okullarında derslerine yeterince katılamayan veya eksik olduğu konuları tekrar dinlemek isteyen öğrenciler için EBA kursları açmıştır. EBA üzerinden E-Kurs adlı kısımdan EBA kurslarına giriş yapabilirsiniz. EBA kursları ile ilgili detayları sizlerle paylaşacağız.

EBA Kurs Devamsızlık Bilgisi Nasıl Öğrenilir?

Kurs merkezleri, EBA üzerinden yani E-Kurs üzerinden öğrencilerin bir önceki yıla ait ağırlıklı yıl sonu başarı puanını, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından veya kurs müdürlükleri tarafından yapılan tarama testlerinin sonuçlarını, kursiyerlerin diploma notu gibi ölçülebilecek nitelikte olan özellikleri dikkate alarak sınıf oluşturma konusundaki işlemleri tamamlar. EBA kurslarında sınıf mevcudunun en az 10 ve en fazla da 25 olabileceği biliniyor.

EBA kursları ile ilgili bir önemli nokta da şudur; EBA kurs devamsızlık bilgisi. EBA kurslarına başvuru yapan öğrencilerin de bilmesi gereken önemli bir husus vardır. Öğrencilerin EBA kurslarına devam etmesi ve EBA kurs devamsızlık bilgisini takip etmesi zorunludur. Öğrencilerin bir dönem içerisinde verilen derslerden toplam ders saatinin 10’da birine kadar devamsızlık hakkı vardır. Dönemdeki toplam ders saatinin 10’da birinden fazla devamsızlık yapan öğrencilerin kurs kayıtları silinmektedir. Kurs kaydı silinen öğrenciler başka bir kurs için başvuru yapamaz ve aynı dönem içerisinde başka bir kursa katılamaz. EBA kurs devamsızlık bilgisinin daha iyi anlaşılması için bir örnek verelim. Örneğin haftada 4 ders eğitim veren bir kursu tercih eden öğrenci 17 hafta süresinde toplam olarak 68 saat dersin 6 veya 7 dersine özürsüz olarak katılmazsa o dersten kalacaktır. Aynı zamanda öğrencilerin kurslara devamı önemli olduğu gibi kurslardaki davranışları da oldukça önemlidir. Kurs disiplinini ve işleyişini bozacak bir biçimde hal ve hareketleri olan öğrenciler hakkında öğrenim gördükleri okul veya kurumlara ilgili bilgilendirmeler yapılacaktır.

EBA Kurs Devamsızlık Bilgisi Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

EBA Kurs Devamsızlık Bilgisi Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. burcu dedi ki:

    1. dönem yapılan devamsızlık 2. dönemde sayılır mı

  2. burcu dedi ki:

    1. dönem yapılan devamsızlık 2. dönemde sayılırmı

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git