EBA Kurs Giriş | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Kurs Giriş

EBA Kurs Giriş

Eğitim Bilişim Ağı yani EBA, Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteği ile kurulmuştur. EBA içeriğinde zengin kaynaklar bulunur. Ayrıca EBA öğrencilerin eğitimine katkıda bulunmak için ücretsiz kurslar açmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteği ile açılan kurslar öğrencilerin konuları daha iyi kavraması için öğretmenler aracılığıyla konuları öğrencilere detaylı bir şekilde anlatır. EBA kurs girişi yapmak için öğrencilerin yapması gerekenleri sizlere bu yazıda anlatacağız.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı eğitim veren kurumlarda öğrenim gören öğrenciler ve aynı kurumlardan mezun olan öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi sitesine veya EBA’nın resmi sitesine EBA kurs girişi yapmak için başvurabilir. Resmi ortaokullar, özel ortaokullar ve imamhatip ortaokullarında eğitim almaya devam eden öğrenciler ve açık öğretim öğrencilerinin kursları örgün eğitim kurumlarında verilirken, mezunlara yönelik kurslar ise yaygın eğitim kapsamında olan Halk Eğitim Müdürlükleri sorumluluğu ile verilmektedir.

EBA Kurs Girişi İçin Ne Yapmalıyım?

EBA kurs girişi için öncelikle bir EBA şifresine ihtiyacınız vardır. EBA şifrenizi almak için ise öğretmeninize veya kurumunuza başvurmalısınız. Alacağınız şifre ile sisteme girişinizi yapabilirsiniz. Sisteme giriş yapabilmek için öncelikle size verilen bir linke tıklamanız gerekmektedir. EBA’ya girdikten sonra sağ üst köşede bulunan “Giriş” butonuna tıklayınız. Şimdi ise karşınıza çıkan penceredeki boş kısımları doldurmanız gerekecektir. Kullanıcı adı kısmına T.C. kimlik numaranızı, şifre kısmına ise öğretmeninizden aldığınız EBA şifrenizi giriniz ve giriş butonuna tıklayınız.

2

Eğer öğrencisine şifresini vermek isteyen bir öğretmen iseniz yukarıda anlattığım adımlardan sonra yapmanız gereken giriş butonunun yerinde yazan kendi isim soyisminize tıklamanız olacaktır. Karşınıza bir liste çıkacaktır. Açılan seçeneklerden “Öğrenci Şifre” seçilmelidir. Şifre atama sayfasında öğrencinin T.C. kimlik numarası girilir. İşlemler tamamlanınca T.C. kimlik numarası girilen öğrenci için EBA şifresi oluşturulmuş olur.

Şifresini sorunsuz bir şekilde alan öğrenciler EBA’nın resmi site adresine girip dilediğince zaman geçirebilir. EBA kurs girişi yapmak isteyen öğrenciler EBA’nın sitesinde E-Kurs bölümünde çıkan pencerede ilgili kısımları doldurarak Eğitim Bilişim Ağı kurs girişini yapabilir.

EBA Kurs Giriş İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git