EBA Kurs Planları | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Kurs Planları

EBA Kurs Planları

Türkiye’nin en büyük, içeriği en zengin platformu olan EBA yani Eğitim Bilişim Ağı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulmuştur. EBA’nın tasarımını ise Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü yapmaktadır. EBA’nın içeriği oldukça kapsamlıdır. İçeriğinde öğrenciler için hazırlanmış konu anlatım videoları, ders sunuları, proje örnekleri, deneyler ve yapılışlarının videolu olarak gösterimi ve bunlar gibi derslerine yardımcı olabilecek nitelikte her türlü içerik bulunur. Aynı zamanda ders dışı etkinlikler de bulunur. Örneğin bilimsel ve kültürel dergiler, zeka oyunları da EBA’da bulunmaktadır. EBA, öğrencilerin eğitimine faydalı olmaya çalıştığı gibi onların kültürel, bilimsel konularda da bilgi sahibi olmasını ister. Bu istek doğrultusunda içeriğini çok yönlü olacak şekilde düzenlemiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın EBA üzerinden açtığı kurslar vardır. EBA kursları öğrencilerin eksik olduğu konularda onlara yardımcı olmaya çalışır. Konuları öğretmenler ayrıntılı bir biçimde açıklayarak öğrenciler için faydalı olmaya çalışır. Eğer EBA kurslarına kayıt olmak istiyorsanız yapmanız gerekenleri sizlerle paylaşacağız. EBA’nın resmi site adresinden E-Kurs adlı kısma tıklarsanız karşınıza bir ekran çıkacaktır. Bu ekranda gördüğünüz boş kısımları doldurmanız gerekecektir. EBA kurs girişinizi buradan yapabilirsiniz.

EBA kurs planları yıllık olarak hazırlanır. Yıllık planlar öğretmenlerin tüm yıl boyunca ders işlerken kullanacakları planlardır. Tüm dersler için yıllık planlar hazırlanmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı’nın sitesinden öğretmenler için yayınlanmıştır. Aynı zamanda konu listeleri, kazanımlar, derslerle ilgili tüm detaylar EBA kurs planları kısmında da bulunur. Öğrencilerin alanlarına göre, derslere göre yıllık planlar kategorize edilmiştir. Eğer EBA yıllık planlarına göz gezdirmek istiyorsanız yapmanız gereken EBA resmi sitesini ziyaret etmek olmalıdır.

EBA Kurs Planları Nasıl İşlemektedir?

Öğrenciler için açılan Destekleme ve Yetiştirme kursları bir plan doğrultusunda işlemektedir. Kurs planları öğrenciler için uygulanır ve öğrencilerin bir program doğrultusunda ders görmelerini sağlamak ister. EBA, kurs planlarını öğretmenlerle paylaşır ve öğretmenlerin öğrencilere daha verimli bir eğitim verebilmesi için çaba gösterir.

EBA kurs planları ile ilgili detayları sizlerle paylaştık. Eğer sizler de EBA kurs planlarına erişmek ve göz gezdirmek isterseniz Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi sitesinden Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile ilgili yıllık planlara ulaşabilirsiniz.

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile ilgili bilgilendirmesine ve sınıflara göre kategorize edilmiş yıllık planlara erişmek için yazımızın sonunda verdiğimiz linke tıklayınız.

EBA Kurs Planları İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git