EBA Kurs Saatleri | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Kurs Saatleri

EBA Kurs Saatleri

Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğrencilere destek olacağını düşündüğü için oluşturduğu, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün tasarımını üstlendiği Eğitim Bilişim Ağı yani EBA öğrencilere çok önemli yarar sağlamaktadır. Henüz test aşamasında olmasına rağmen çok ilgi görmektedir.

Eğitim Bilişim Ağı’nın içeriğinden bahsedecek olursak öğrencilerin okullarında yeterince anlayamadığı veya uygulayamadığı konuları EBA üzerinden dinleyebilir. Aynı zamanda EBA’da bulunan testler öğrenciler için kendilerini test etme imkanı sunar.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğrenciler için açtığı Destekleme ve Yetiştirme Kursları vardır. Öğrencilerin okullarında anlayamadığı konuları öğretmenler öğrenciler için tekrarlar. EBA üzerinden E-Kurs adlı kısımdan öğrencilerin kurslar için giriş yapması sağlanır. Öğrenciler E-Kursta derslerini ve öğretmenlerini seçme imkanı bulabilirler. EBA kurs saatleri öğrenciler için uygun olacak şekilde ayarlanmıştır.

EBA Kurs Saatleri Nasıldır?

Ortaokulda okuyan öğrencilerden 5, 6 ve 7. sınıflardaki öğrenciler ve 9, 10, 11. sınıf öğrencileri en fazla 3 dersten olmak üzere toplam olarak 12 saate kadar, 8. sınıf öğrencileri ise en fazla 6 dersten olmak üzere 18 saate kadar, ortaöğretim kurumlarının 12. sınıftaki öğrencileri ve mezun olan öğrenciler en fazla 6 dersten olmak üzere 24 saate kadar haftalık olarak kurs alabilirler.

Kurslarda öğrenciler haftaiçi bir gün içerisinde 2 dersten toplam 4 saat olacak şekilde, haftasonları ise bir günde en fazla 5 dersten 8 saate kadar kurs alabilme imkanı bulabilir.

EBA Kurs Saatleri Haftada Ne Kadar Oluyor?

EBA kurs saatleri şöyle düzenlenmiştir: EBA kursu verecek öğretmenler bir hafta içerisinde okulda girdikleri ders saatleri haricinde toplamda 40 saate kadar ders verebiliyorlar. Örneğin bir öğretmen okulda bir haftada 21 saat derse giriyorsa 19 saat daha, eğer 30 saat derse giriyorsa 10 saat daha kurs verme imkanı vardır. Haftaiçlerinde maaş olarak karşılığını doldurmayan öğretmenler kursta devam edebileceği derslerden 15 saat eksik olacak şekilde sonrası için ücretlendirilecektir.

EBA Kurs Saatleri Ne Zaman?

EBA kursları haftaiçi olan derslerin dışında haftasonlarında ve yarıyıl tatillerinde olacaktır. Eğer yoğun bir istek ve ihtiyaç olursa yaz tatilinde de açılabilir. Eğer dönemlik olarak açılıyorsa Ekim- Şubat, Mart- Haziran aylarının arasında bir dersten en az 36 saat yıllık olacak bir biçimde açılıyorsa, Ekim-Haziran ayları arasında bir dersten 72 saat olmalıdır. EBA kursları günlük en geç 22:00’a kadar devam edebilir. Haftasonu kursları ise en fazla 16 saat olacaktır.

EBA kurs saatleri ile ilgili sizlere bilgi vermeye çalıştık. Eğer daha ayrıntılı bir bilgi almak isterseniz Milli Eğitim Bakanlığı Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile ilgili E-Klavuza göz gezdirebilirsiniz.

EBA Kurs Saatleri E-Kılavuz Bilgileri İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git