EBA Kurs Takvimi | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Kurs Takvimi

EBA Kurs Takvimi

Eğitim Bilişim Ağı (EBA), öğrencilerin eğitimlerine katkılı olabilmek için açılan sosyal bir platformdur. Öğrenciler için önemli nitelikte paylaşımlar yapan Eğitim Bilişim Ağı, öğrencilerin okullarda öğrenemediği veya tekrarlamak istediği dersler için sınava hazırlık döneminde destek amaçlı olarak kurslar açmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteği ile açılan EBA kursları öğrenciler için yararlı olacaktır.

EBA kursları ile ilgili olarak bilinmesi gereken kurs takviminin var olduğudur. EBA kurs takvimi, öğrencilere uygun olarak hazırlanmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı internet sitesinde bir E-Kılavuz yayınlamıştır. Destekleme ve Yetiştirme kursları için 21 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında EBA kurs başvuruları alınmıştı. Destekleme ve Yetiştirme kursları, 1. dönem, 2. dönem ve 3. dönem (yaz kursları) olacak biçimde toplamda üç dönemde açılmaktadır.

EBA Kurs Takvimi Nasıldır?

EBA kurs takvimine göre; 1. dönem kursları 3 Ekim 2015’te başladı ve 24 Ocak 2016’da sona erdi. 2. dönem kursları ise 8 Şubat 2016’da başladı ve 17 Haziran tarihinde son bulacak. 3. dönem açılacak olan yaz kursları ise 20 Haziran-11 Eylül 2016 tarihleri arasında düzenlenecektir. EBA kurs takviminin detaylarına aşağıdaki görselden erişebilirsiniz.

2

EBA kurslarına katılım oldukça önemlidir. Eğer haftalık toplam ders saatinin 10’da birinden fazla devamsızlık yapılırsa o öğrenci kurstan ayrılmak zorunda kalır. Aynı dönem içerisinde bir daha kursa katılma imkanı olmaz. Eğitim Bilişim Ağı kursları öğrencilerin gelişimine katkıda olacak bir şekilde eğitim vermektedir. Öğrenciler Eğitim Bilişim Ağı kurslarına katılabilmek için başvuru yapmalıdır. EBA kurs başvurusu yapmak için öğrencilerin yapması gereken oldukça basittir. Eğer Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitim veren okullarda öğrenim gören öğrenciler EBA kurslarına katılmak istiyorsa okullarından alacakları Eğitim Bilişim Ağı şifreleri ile E-Kurs modülü üzerinden veya bizzat kurs müdürlüklerine kurs açılan derslerle ilgili başvuru yapabilirler. Eğer başvuru yapıldığı halde o dersten kurs açılmamışsa öğrenciler taleplerini kurs merkezlerine yazılı olarak bildirme hakkına sahiptir. Açıköğretim okuyan öğrenciler başvurularını örgün kurs merkezleri, kursiyerler ise halk eğitim merkezleri aracılığıyla yapabilir. EBA kurs başvurusu yapmak için başvuran öğrenciler sınıf düzeylerini gösteren bir belge ve diplomaları ile başvurularını yapabilir. Başvuru yapan öğrenciler EBA şifrelerini alacaklar. EBA şifrelerini alan öğrenciler E-Kurs modülü üzerinden giriş yapma hakkına sahip olacaklar.

EBA yani Eğitim Bilişim Ağı’nın öğrencilere sınavlarına destek olmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı desteğiyle açtığı Destekleme ve Yetiştirme Kursları hakkında sizler için bilgi verdik. Ayrıca EBA kurs takviminden bahsettik.

EBA Kurs Takvimi Hakkında Detaylı Bilgiye Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git