EBA Misafir Girişi | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Misafir Girişi

EBA Misafir Girişi

Eğitim Bilişim Ağı öğrencilerin derslerinde yardımcı olması için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kurulmuştur. Günümüzde teknolojinin kullanımın fazlaca olması durumunda Milli Eğitim Bakanlığı da teknolojiyi kullanarak öğrencilerin bilgilerini geliştirmek, ülkemize ve kendisine yararlı bireyler olmaları için EBA sistemini hazırlamıştır. İlköğretim ve lise öğrencilerinin kullandığı sistem, öğrencilerin bilgi birikimini arttırmak, derslerinde fayda sağlamak amacıyla hazırlanmıştır. Öğrencilerin internette faydalanması gereken en güvenilir site olan EBA’nın kullanımı da oldukça kolay. EBA’ya nasıl giriş yapabileceğimizden de kısaca bahsedelim.

 EBA Üye ve Misafir Girişi Nedir?

   EBA’ya öğrenciler giriş yapabilmek için okul müdürlüklerinden şifre edinmeleri gerekmektedir. Şifreler ücretsizdir ve her yıl değişmektedir. T.C kimlik numarası ve şifreyle girebilecekleri sistem de internet bağlantısı da olmalıdır.  Öğrenciler giriş yapabilmek için her yıl yeni şifre almak zorundadırlar. Kursa kayıt yaptıran öğrencilerin devam zorunlulukları vardır. Devam etmeyen öğrencilerin kurs hakları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından engellenir. E-kurs üzerinden kursa başvuru yapmak isteyen  açık öğretim mezunu veya okuyanlarda sisteme ayrıca şifre alıp giriş yapabileceklerdir.

  Açık öğretim mezunu veya okuyan öğrenciler örgün kurs merkezlerinden ücretsiz olarak şifrelerini edinebilirler. Aynı zaman da EBA’ya öğretmenler de giriş yapabilmektedir.

 EBA güvenilir bir eğitim sitesidir. Öğrencilere çok fazla yararı olan EBA’nın kullanımı öğretmenler ve okul müdürlükleri tarafından tavsiye edilmektedir. EBA  misafir girişinde şifre talep etmeden siteye katılmak da mümkün. EBA’nın web sitesine veya arama motorunuza EBA misafir girişi yazdığınızda sisteme giriş yapabilirsiniz. EBA’ya misafir girişi yaptığınızda konu anlatımları dinleyebilir ve oyunlar oynayabilirsiniz. Fakat daha çok yararlanmak için siteye giriş yapmanız gerekmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı EBA’nın bazı bölümleri için EBA misafir girişinin erişimini engellemiştir. Ayrıca EBA’ya mobilden de giriş yapmak mümkün. Günümüzde hemen hemen her yaştaki bireylerin kullandığı akıllı telefonlardan da EBA misafir girişine erişim yapmaları sağlanıyor. Böylelikle öğrenci sadece bilgisayardan değil hemen hemen her yerden EBA misafir girişine erişim de bulunabilir.

 EBA’nın İçeriğinde Neler Var?

 Sistemin içeriğinde konu anlatımları, çevrim içi testler, ödüllü yarışmalar, oyunlar, güzellik ve saç bakımı hizmetleri, kültürel haberler, ve psikolojik sorunların ele alındığı konular bulunmaktadır. Öğrenciler kaçırdıkları veya anlamadıkları dersleri tekrar dinlemek için konu anlatımlarını dinleyebilir, notlar alabilirler. Konuları pekiştirmek, öğrenimlerini daha da kolaylaştırmak için çevrim içi testleri çözebilir, anında testlerden dönüt alabilir, yanlışlarını doğrularını hızlıca görebilirler. Ayrıca düzenlenen ödüllü yarışmalar öğrenciler için hem eğlenceli hem de hediyeli.

Ödüllü yarışmalara katılarak öğrenciler sorular çözerek, ödül kazanabilirler. Çok fazla oyun da içeren sistem aynı zaman da öğrencilerin oyunlar sayesinde öğrenmelerini de sağlıyor. Bu şekilde hem eğlendirip hem öğreten sistem öğrencilerin keyifli vakit geçirmelerine de yardımcı olur. Ek olarak psikolojik desteklerin de yer aldığı site öğrenciyi ruhsal açıdan da rahatlatıyor. Stres azaltma, sınav kaygısı gibi konuların bulunduğu site öğrenciyi her anlamda kapsıyor. EBA da güzellik ve saç bakım hizmetleri hakkında bilgiler de bulunmakta. Öğrenciler için saç ve cilt bakımının da önemi vurgulanmış bu sitede. Yani kısacası EBA’da genel bilgiler bulunmakta. Öğrencilerin boş vakitlerinin de bu sitede geçirmesi öğrenciyi pek çok açıdan geliştirirken, sıkılmadan zaman geçirmelerini de sağlar.  Aynı zamanda öğretmenlerin buradan bilgi paylaşımı yapabileceği gibi, öğrencilere ödev verebilir, kontrolünü de kolayca sağlayabilirler. Ayrıca velilerin de giriş yapabildiği sistemde, veliler istedikleri gibi önerilerde bulunabilecekler öğrencileri takip edebileceklerdir. Velilerin önerilerde bulunması sistemin daha çok geliştirilmesine yardımcı olacaktır. Öğretmenleri bilgi paylaşımında bulunabildiği gibi öğrenciler de bilgi paylaşımında bulunabileceklerdir. Bu sayede sistem bilgi havuzuna dönüşecek ve genişleyecektir. Eğitimin öğretmen odaklı olarak değil öğrenci odaklı olması sağlanacaktır. Kısacası öğrenci, öğrenmek istediği ders bilgilerini EBA da bulabileceklerdir.Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git