EBA Müzik Eğitimi | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Müzik Eğitimi

EBA Müzik Eğitimi

 EBA Nedir?

Eğitim Bilişim Ağı öğrenciler için hazırlanmış bir internet sitesidir. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan bu site, ilkokuldan liseye kadar her öğrencinin kolaylıkla faydalanabildiği bir sistemdir. Kısaltması EBA olarak bilinen site öğrenciler pek çok imkanlar sunuyor. Konu anlatımları, testler, oyunlar, ödüllü yarışmalar, kültürel haberler ve psikolojik yardımlarında bulunduğu sitenin öğrencilere birçok yararı var. EBA da bulunan konu anlatımlarıyla öğrenciler okulda kaçırdıkları veya anlayamadıkları konuları rahatlıkla konu anlatımı videolarından tekrar dinleyebilir bu sayede bilgi eksikliği de kalmaz ve sınavlarında başarı oranı daha da artabilir. Ayrıca öğrenciler çevrim içi testler ile öğrendikleri konularla ilgili testler çözebilir, bu testler öğrencilerin konuları öğrenmesini daha da kolaylaşır. Öğrenci EBA’da bulunan oyunlarla pratik yaparken diğer yandan da eğlenceli vakit geçirir. Pek çok oyun bulunan sistemde amaç öğrenciye sıkılmadan ders hakkında bilgi sağlamaktır. Öğretmenler tarafından sıkça tavsiye edilen sistem öğrencinin ders çalışma hevesini de böylece arttırmış olur. Ek olarak EBA’da düzenlenen ödüllü yarışmalar öğrencilere çeşitli hediyeler sunar ve öğrencinin hediye kazanması onu daha istekli bir şekilde soru çözmeye, öğrenmeye teşvik eder. EBA’dan yararlanılan bir konu da kültürel haberler. Kültürel haberler ile öğrenci hangi okullarda ne tür başarılar sağlanmışsa  bunları kolaylıkla gözlemleyebilir, bu konuda bilgi sahibi de olabilirler. Psikolojik desteklerinde olduğu bu site öğrencilerin ruhsal dengesini sağlamakta da oldukça faydalı. Öğrencilerin sınavlar ile yaptıkları streslerle başa nasıl çıkabileceklerini de özetleyen birçok video da sitede mevcut. EBA’da aynı zaman da çeşitli eğitimler de verilmektedir. Bunlardan biri de müzik eğitimidir. EBA müzik eğitiminden kısaca bahsedelim.

 EBA Müzik Eğitimi Nedir?

EBA müzik eğitimi öğrencilere sunulmuş eğitimlerden bir tanesidir. Bu eğitim Milli Eğitim Bakanlığı ve Bakanlık tarafından seçilmiş uzmanlar ile sağlanmaktadır. İşitsel, görsel ve animasyonlu olarak anlatılmış olan EBA müzik eğitimi, öğrencilerin hobilerini geliştirmelerini amaçlamıştır. Müzikte en önemli konulardan biri olan nota bilgisi EBA müzik eğitiminin ele aldığı ilk konulardan biridir. Daha sonra alacakları eğitimin konusu ise sesleri tanıma eğitimidir. Sesleri tanıyan ve temel bilgileri öğrenen bireyler EBA müzik eğitiminin ilk konularına adım atmış olurlar. Ders anlatımları ve eğitimler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından denetlendiği için her konu titizlikle işlenmiş, en doğru bilgiler sitede yer almıştır. Bu sayede öğrenciler sağlam bilgiler ile hobilerine temel atmış olurlar. Düzenli olarak EBA müzik eğitimine devam eden öğrenciler daha iyi bir şekilde eğitimlerini geliştirebilirler.

 

 EBA’ya Giriş

EBA’ya giriş okul idarelerinden alınan şifreyle yapılır. Öğrenciler okul idarelerinden edindikleri şifreyi ve T.C kimlik numaralarını kullanarak sisteme erişebilirler. EBA ücretsizdir ve üye şifreniz her yıl değişmekte olup, sistem de devam zorunluluğu vardır. Düzenli olarak devam etmeye öğrencilerin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hakları engellenir ve sisteme giriş hakları ellerinden alınır. EBA üye girişini arama motoruna yazarak yapabilirsiniz. Eğer misafirseniz yine arama motoruna yazarak giriş yapabilirsiniz. Misafir olarak konu anlatımları izleyebilir, oyunlar oynayabilir sistemin bazı platformlarından kolaylıkla yararlanabilirsiniz. Fakat bazı bölümler için üye girişi şarttır.

 EBA’da Kimler Paylaşımda Bulunabilir?

EBA’da öğrenciler kendi paylaşımlarını yapabilir, hakim oldukları konu hakkında sunumlar hazırlayabilirler. Aynı zaman da öğretmenler tarafından da kullanılan EBA, öğretmenlerinde bilgi paylaşımı yapmasını sağlar. Bu sayede pek çok bilgi birikimini bünyesinde barındırır. Öğretmenler siteden öğrencilere ödevler de verebilir ve yine bu ödevlerin kontrolünü site üzerinden yapabilirler. Sistem bu şekilde genişler ve bilgi birikiminden çok fazla birey yararlanabilir. Ayrıca velilere de açık olan sistemde, veliler öğrencilerin takibini sağlar ve öneri sunabilir. Böylelikle sitenin gelişimi sağlanır. Öğrenciler sistem sayesinde farklı bilgiler edinirken diğer yandan da kendilerini geliştirirler ve bunu sıkılmadan yapmaları amaç edilmiştir.

 Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git