EBA Öğretmen Eğitimi | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Öğretmen Eğitimi

EBA Öğretmen Eğitimi

Okulda belirli bir eğitimi alan öğrencilerin eve geldiğinde de belli bir zamanı derse ve de konu  tekrarına vermeleri gerekir. Çünkü öğrencilerin önlerinde onları bekleyen kocaman ve de zorlu bir eğitim süreci vardır. Öğrencilerin kısa sürede yapacak oldukları birkaç işlem sonucunda bu tür çalışmalardan yardım almaları oldukça kolaydır. İnternet üzerinde öğrencilerin ders çalışmasına yönelik pek çok site vardır. Ancak bunlardan en güvenilir olan içlerinde bulunan site Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan sitedir. Eğitim Bilişim Ağı olarak bilinen bu sistem müfredatla birebir aynı konuları içerisinde barındırır. Öğrencilerin kısa süreli olarak yapacak oldukları giriş işlemlerinden sonra bu çalışmalardan yararlanmaları oldukça kolaydır. Öğrencilerin okullarda gördükleri derslerden alacak oldukları eğitim sonucunda bu konunun ayrıntılı olarak olmasa da en iyi şekilde tekrar edilmesi önemlidir. Öğrenciler de bu sistemden yararlanmak için artık internet üzerinden EBA’yı kullanabilirler. Fakat EBA kurs sistemine öncelikle giriş yapmaları gerekir.

Eğitim Bilişim Ağı içerisinde yer alan binlerce video ve de görsel vardır. Öğrenciler artık kısa süreli olarak yapacak oldukları işlemler sonucunda tüm derslerden en kısa sürede yararlanabilirler. Matemaik, fen bilimleri, sosyal bilimler gibi tüm dersler EBA sistemi içerisinde yer alır. Öğrenciler bu derslerinin her biri sistem içerisinde yer almaktadır. İlkokul birinci sınıftan lise son sınıfa kadar tüm öğrencilerin dersleri bu alanda yer alır. Her yıl güncellenen kullanıcı adları ile öğrencilerin dersleri sisteme yüklenir. EBA kurs sistemi internet ile çalışan bir hizmet olduğu içn öğrenciler de kısa sürede bu alandan yardım alabilirler. Fakat öğrencilerin öncelikle gerçekleştirmeleri gereken bazı birkaç işlem vardır. Aynı zamanda okullarda bulunan öğretmenler de bu sistemi aktfi bir şekilde kullanmaktadır. Eğitim Bilişim Ağında bulunan derslerden ve de alıştırmalardan öğrencilere ödev verebilirler ve de diğer bazı işlemleri yapmaları gerekebilir. Bunun için de öğretmenlerin sisteme giriş yapmaları gerekmektedir. Ancak bunun için öncelikle öğretmenlere düzenlenen bir EBA öğretmen eğitimi vardır.

EBA Öğretmen Eğitimi Nedir?

Eğitim Bilişim Ağı sadece öğrencilerin değil aynı zamanda öğretmenlerinde kullanımında olan bir sistemdir. Öğrenciler bu sistemi ne kadar aktif bir şekilde kullanıyorsa aynı şekilde öğretmenler de bu sistemi o derecede iyi şekilde kullanmaları gerekir. Öğretmenlerin yapacak oldukları birkaç işlem dışında pratik şekilde bu gerekli işlemleri yapabilirler. Öğrenciler sizlerin de bildiği üzere internet üzerinden giriş yaparlarken öğretmenler de kendi bilgileri ile sisteme giriş yaparlar. EBA öğretmen girişi de zaten öğrenci girişi ile benzerlik gösterir. Öğretmenler bu sisteme giriş yapıldıktan sonra elbette öğretmenler de ilk etapta sistemi nasıl kullanacaklarını bilmezler. EBA öğretmen eğitimi de zaten bunun için vardır. EBA öğretmen eğitiminin yapılmasındaki en büyük amaç öğretmenlerin sistemden nasıl yararlanabileceğidir. Öğrenciler kadar öğretmenler de bu konuyu merak etmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı bu konuda çok geniş çalışmalara imza attığı için öğretmenler kesinlikle içlerini rahat tutmalıdır. Çünkü EBA öğretmen eğitiminde öğretmenlere en açık şekilde tüm yapması gerekenler anlatılmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan bu platformda yer alan anlatımlar sayesinde EBA öğretmen eğitimi verilerek videolar halinde öğretmenlerin yapmaları gereken temel işlemler onlara aktarılmaktadır.

EBA Öğretmen Eğitimine Nasıl Erişim Sağlanabilir?

Eğitim Bilişim Ağı sisteminin kullanılması için öğretmenler yapacak olduğu işlemler vardır. EBA öğretmen eğitiminden yararlanmanız için ise ilk koşul öğretmen olmanızdır. Öğretmen statüsünde olduğunuz takdirde zaten sizlerin EBA’ ya giriş yapmanız için kullanıcı ad ve de şifre verilir. Sisteme girişlerini sağlayan öğrenciler sistem için oluşturulan programlara kısa sürede ulaşabilirler. Sayfa üzerinde bu programlara ayrılmış pek çok bölüm vardır. Diledikleri zaman bu alandan bilgi alabilirler. Sonuçta teknolojik bakımdan gelişmelerin eğitim sistemine yansıması sonucunda öğretmenlere de büyük bir görev düşmüştür. Böyle olunca da öğretmenler güncel konulardan haberdar olmaları gerekir. Ancak bu güncel konuların sonucunda öğrencilerine gereken bilgi aktarımını en iyi şekilde yapabilirler. Aynı şekilde öğretmenlerin bu sistemi iyi bir şekilde kullanmasının ardından artık bu sistemden öğrencilere de ödevler verebilir bu alanı aktif bir şekilde kullanabilirler. Bu EBA öğretmen eğitimi sayesinde bilgisayar kullanımı, EBA kullanımı gibi pek çok program kullanımını da öğrenebilirler.

EBA Öğretmen Eğitimi Sayfasına Başvuruda Bulunmak İçin TIKLAYINIZ!

Eğer isterseniz sizler de yukarıda sizinle paylaştığımız bağlantıyı tıklayarak MEBBİS uygulamasından EBA öğretmen eğitimine giriş yapabilirsiniz. Öğrencilerin derslere olan ilgisini en yüksek seviyeye ulaştırmak için kullanılan bu interaktif sistemlerinin kullanımı oldukça önemlidir. Bu EBA öğretmen eğitimi sayesinde de yeni nesil öğrencilere öğretmenler de ayak uydurarak daha iyi şartlar altında eğitim verebilirler.Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git