EBA Okul Girişi | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Okul Girişi

EBA Okul Girişi

Eğitim Bilişim Sistemi öğrenciler için hazırlanmış bir internet sitesidir. Bu site üzerinden ilköğretimden lisede okuyan öğrencilere kadar her birey faydalanıp kolayca kullanabilir. EBA da konu anlatımları, testler, oyunlar, ödüllü yarışmaları için de barındıran sistem öğrenciler açısından eğlenceli bir eğitim aracına dönüşüyor. Öğretmenler ve okul idarelerince kullanılması tavsiye edilen sistem, öğrencinin kendi bilgi seviyesini arttırıyor. Buna ek olarak site girişleri EBA okul girişi ve kurs girişi olarak ayrılıyor.

EBA Okul Girişi Nedir?

  EBA okul girişi, öğrencilerin okul idarelerinden alması gereken şifre ve T.C kimlik numaralarıyla yapılır. Okul idarelerinin verdiği şifreler sayesinde sisteme giriş yapmak oldukça kolay. Okul idareleri tarafından verilen şifreler ücretsiz olup her yıl değişmektedir. Öğrencilerin her yıl şifrelerini yenilemeleri gerekmektedir. EBA okul girişi Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okulların Eğitim Bilişim Ağı’na girebilmeleri için hazırlanmış bir platformdur. EBA okul girişiyle okullar kendi öğrencilerinin takibini buradan yapabilirler ve öğrencilerin paylaştıkları bilgileri bu sistem üzerinden düzenleyebilirler.

EBA okul girişi EBA’nın web sayfası üzerinden yapılır. Web sayfasına giriş yaptığınızda karşınıza gelecek olan ekranın sağ üst tarafından giriş butonuna tıklayarak sonraki sayfaya yönlendirileceksiniz ve gelen sayfaya, okul idareleri tarafından verilen şifre ve T.C kimlik numaranızı doğru bir şekilde girerek girişinizi yapabilirsiniz. EBA okul girişi sayfasından sonra ki adımlarda EBA’nın sunduğu imkanlardan rahatlıkla yararlanabilirsiniz.

  EBA okul girişi için TIKLAYINIZ!

 EBA Okul Girişine Kimler Katılabilir?

EBA okul girişine, ilköğretimden lise ve lisede okuyan öğrenciler dahil olmak üzere her birey katılabilir. Burada okul adına paylaşım yapabilirler. Aynı zaman da sisteme öğretmenler de giriş yapabilirler. Sistem üzerinden öğretmenler öğrencilere ödevler verebilir ve ödevlerin takibini bu sistem üzerinden yapabilirler. Ayrıca öğretmenler de EBA da bilgilerini paylaşabilir, sistemin bilgi havuzuna dönüşmesine yardımcı olabilirler. EBA okul girişine öğrenci veliler de dahil olabilmekte. Veliler de öğretmenler gibi öğrencilerin takibini bu site üzerinden yapabilirler ve sistemin daha da iyi bir şekilde çalışması için tavsiyelerde bulunabileceklerdir.

 EBA Kurs Girişi

EBA kurs girişine de aynı link üzerinden ulaşabilirsiniz. Linkte EBA giriş sayfasına ulaşacaksınız. Buradan giriş yaparken kendi pozisyonunuzu seçerek kurs girişi veya okul girişine katılabilirsiniz.

 EBA’nın Faydaları Neler?

EBA öğrencilere birçok yarar sağlar. Bunlardan ilki konu anlatımıdır. Uzman öğretmenler tarafından anlatılan dersler hem anlaşılır hemde güvenilir bilgilerin yer aldığı videoları içermektedir. Öğrenciler buradan rahatlıkla ders tekrarı yapabilirler. EBA’da bulunan testler ile öğrenciler konulara daha fazla odaklanabilir ve konuyu daha iyi anlamaları için destek sağlar. Testler ile anında dönüt verilen sistemde öğrenciler yanlış ve doğrularını görebilirler. Ayrıca EBA’da düzenlenen ödüllü yarışmalar ile öğrenciler bir yandan soru çözerler diğer yandan ise kazandıkları ödüllerle ders çalışmaya daha istekli bir hale gelirler. Aynı zaman da oyunları da bulunuyor. Öğrencilerin oyun oynamayı sevmeleri derse olan ilgilerini arttırıyor. EBA da çeşitli eğitimlerde öğrenciye sunuluyor. Örneğin; müzik eğitimi. Müzik ile ilgili olan öğrenciler sistemdeki eğitim ile hobilerini diledikleri gibi geliştirebilirler. EBA’nın içeriğindeki videolarda saç ve güzellik bakım hizmetleri de yer alıyor. Bu hizmetle öğrencilerin kişisel bakımın önemi de anlatılmıştır. Kişisel bakıma verilen önem kadar EBA öğrencilerin ruhsal durumunu da göz önüne alarak videolar hazırlamıştır. Videoların içeriğinde öğrencilerin stres, kaygı gibi sorunlarla nasıl başa çıkabileceği bulunmaktadır. EBA’nın çok fazla yararı olduğu gibi öğrencilerin sıkılmadan öğrenmesini sağlıyor. Öğrenciler eğlenceli vakit geçirerek bilgi ediniyor bu da EBA’yı kullanışlı bir öğrenci platformu haline getiriyor.Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git