EBA Okul Öncesi Eğitim | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Okul Öncesi Eğitim

EBA Okul Öncesi Eğitim

Eğitim Bilişim Ağı (EBA), öğrencilere eğitimlerinde yardımcı olmaya çalışır. EBA’nın içeriği çok zengindir. Öğrencilere içeriğinde bulunan farklı konu anlatım tipleri ile yardımcı olmaya çalışır. Örneğin öğrencilere videolu konu anlatımları sunarken sesli veya yazılı olarak da konu anlatımlarını açıklar. Ders videoları, içeriğine kategorize edilerek eklenmiştir. Ayrıca neredeyse her yaş grubuna hitap edecek şekilde içeriği oluşturulmuştur. 1.sınıftan 12.sınıfa kadar ders içeriği bulunurken anasınıfı ve daha öncesi olan okul öncesi eğitim için de EBA okul öncesi eğitim içeriği bulunur.

EBA okul öncesi eğitim, çocukların eğitimi konusunda oldukça yararlı olabilecek nitelikte paylaşımlar bulundurur. Çağımızda çocuklar küçük yaşlarda bilgisayar ile tanışmakta ve bilgisayar üzerinden oyunlar oynamaktadırlar. Velileri olarak sizlerin çocukları bilgisayar başında geçireceği zamanlar konusunda uyarmak ve onları iyi yönlendirmeniz gerekmektedir. Onlar için yararlı olabilecek niteliğe sahip olduğunu düşündüğünüz içerikleri bulmalı ve onlara sunmalısınız. Eğitim Bilişim Ağı yani EBA, size bu konuda yardımcı olmak amacıyla sitesine çocuklarınıza yardımcı olabilecek içerikler eklemiştir. Çocuklarınız EBA’nın içeriğinde bulunan eğitici aynı zamanda bir o kadar da öğretici oyunları, geceleri uyumalarına yardımcı olabilecek masalları, çocuk şarkılarını, hikayeleri çok sevecek. EBA’nın içeriğinde çocukların yaş grubuna ithafen eğlendirici içerikler olduğu kadar eğitimlerine yardımcı olması amacıyla EBA okul öncesi eğitim için etkili olabilecek içerikler de bulunmaktadır.

EBA Okul Öncesi Eğitimin İçeriği Nasıldır?

Eğitim Bilişim Ağı sistemini çocuklara yararlı olabilecek şekilde hazırlamıştır. Eğitim Bilişim Ağı’nda bulunan oyunlar bile çocukların eğitimine faydası olabilecek şekilde hazırlanmıştır. Örneğin zekalarını geliştirecek, onları düşünmeye yönlendirecek şekilde sisteme eklenmiştir. EBA okul öncesi eğitim için çocuklara ileriki dönemlerde karşılarına çıkacak derslerinde yardımcı olabilecek nitelikte içerikleri de sunmuştur. Örneğin besinlerin yararı konusunda şarkılı animasyonlu bir içerik hazırlamıştır. Çocuklar bu içeriği gördüklerinde hem akıllarında yer edecektir hem de ileriki dönemlerde derslerinde yararı olabilecektir.

Eğitim Bilişim Ağı’nın çocukların gelişimi için sunduğu imkanları olumlu yönde kullanmak gerekir. Eğer sizin de küçük bir çocuğunuz varsa onun eğitimi için elinizden geleni yapmaya hazırsanız EBA’nın içeriğinden yararlanmalısınız. Eğer EBA’nın sunduğu imkanlardan nasıl yararlanacağınızı bilmiyorsanız yapmanız gerekenlerden bahsedeceğiz.

Öncelikle EBA’nın resmi sitesini ziyaret etmelisiniz. Anasayfaya ulaştığınızda ses, video, görsel gibi içerik başlıklarını göreceksiniz. Gördüğünüz bu başlıklardan çocuğunuz için uygun olanı seçiniz ve karşınıza çıkacak olan ekrandan “Okul Öncesi Eğitim” kısmına giriniz. Karşınızda birbirinden farklı konu başlıklarıyla ulaşmak istediğiniz içerikleri göreceksiniz. EBA okul öncesi eğitim sayfasına ulaşmak için verdiğimiz bağlantı sekmesine tıklayınız

EBA Okul Öncesi Eğitim Dokümanı İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git