EBA Ortak Sınav | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Ortak Sınav

EBA Ortak Sınav

Eğitim Bilişim Ağı, öğrenciler için internetin avantajlarından yararlanılması için kurulmuş bir sistemdir. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanmış bu sitenin birçok faydası vardır. Ders anlatımları, testler, oyunlar ve daha birçok içeriğin yer aldığı site eğitim üzerine kurulmuş en iyi platformudur.

EBA ortak sınav

 EBA Ortak Sınav Nedir?

 EBA ortak sınavı,  EBA sistemi bünyesinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılmış olan ortak sınavların sorularının ve çözümlerinin yayınlanmasıdır. Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğrencilere ulaşması daha hızlı ve daha kolay olduğu için sınav EBA ortak sınavı çatısı altında yapılmaktadır. Öğrenciler siteye giriş yaptıklarında bakanlık tarafından yapılmış olan duyuruları öğrenebilirler. Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortak sınav sistemi için EBA’yı kullanmasının nedenlerinden bir tanesi de ortak sınavlara girmemiş fakat girmek isteyen öğrencilere yardımcı olmasını sağlamaktır. Sınavı ve sınav sistemini önceden bilen öğrencilerin başarı oranı bilmeyenlere göre daha fazla olmaktadır. Yani Milli Eğitim Bakanlığı öğrencilerin bu sistem ile önceden hazırlanmalarını, zorluk çekmemelerine destek olmuştur. EBA ortak sınavları ile soruların cevapları ve videolu olarak çözümleri EBA ortak sınav sayfasında bulunmaktadır. Çözümlü videolar ile öğrenciler yaptıkları yanlışları görüp, nerede yanlış yaptıklarının farkına varırlar. Diğer sağladığı fayda ise öğrencilere bir sonra ki sınav için önceden fikir sahibi olma olanağı sunar.

 EBA Ortak Sınava Giriş

EBA ortak sınav sayfasına erişebilmek için arama motorunuzu veya EBA’nın site içerisinde bulunan arama motorundan ulaşabilirsiniz. Bazı bölümlerde şifre isteyen EBA sistemi, ortak sınav ve çözümleri için şifre ile giriş yapma zorunluluğu bulundurmuyor. EBA üzerinden her bireyin görebileceği EBA ortak sınav ve sınav sorularının videolu çözümleri öğrencilerin sisteme odaklanabilmesi için açık tutulmuştur. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından seçilmiş öğretmenlerin videoyu açık ve anlaşılır bir dille anlatılması öğrenciler için oldukça anlaşılabilirdir. Bu şekilde öğrenciler sıkılmadan ve kolaylıkla konulara hakim olurlar. Videolar 25-30 dakika uzunluğundadır. Sistem sürekli olarak yenilendiği için zamanla sistem daha çok gelişecek ve içerikleri daha fazla artacaktır. Öğrencilerin öğrenimleri için farklı platformlar oluşturan EBA, öğrencilerin öğrenim yollarına göre içerikler ürettiklerinden dolayı eğitim ve öğretim kolay bir hale gelecektir.

 EBA’ya Kimler Giriş Yapabilir?

Eğitim Bilişim Ağı’na ilköğretimden lise düzeyindeki her öğrencinin katılabileceği bir sistemdir. Sistemde öğrenciler okullardan edindikleri şifreyle rahatlıkla siteye dahil olabileceklerdir. Aynı zaman da öğrenciler bu site üzerinden paylaşım yapabileceklerdir. Öğrenciler gibi öğretmenlerin de giriş yapabildikleri sistemde, öğretmenler çeşitli içerikler paylaşabilecek ayrıca öğrencilere site üzerinden vermiş oldukları ödevin kontrolünü sağlayabileceklerdir. Aynı şekilde velilerde öğrencilerin takibini site üzerinden kolaylıkla yapabileceklerdir. Veliler de sistemde önerilerde bulunabilecekler ve bu yöntem ile sistemin denetlenmesi, geliştirilmesine yardımcı olacaklardır.

EBA’ya Giriş

EBA’ya giriş oldukça basittir. İlk olarak tarayıcınızın arama motoruna ‘EBA’ya Giriş’ yazdığınızda, çıkacak olan  bağlantılardan siteye ulaşabilirsiniz. Daha sonra burada yapmak istediğiniz işleme yönelebilirsiniz. Eğer aradığınız içeriği bulmakta güçlük çekiyorsanız, EBA’nın arama motoruna, aramak istediğiniz konuyu yazarak sistem tarafından yönlendirilirsiniz.

 EBA’ya giriş için TIKLAYINIZ!

 EBA’nın İçeriğinde Neler Var?

EBA’da pek çok içerik mevcut. Bunlardan ilki ve öğrenciler tarafından en çok kullanılanı ders anlatımlarıdır. Ders anlatımları, konularında uzman öğretmenler tarafından yapıldığı gibi akıcı ve anlaşılır bir dile sahip. Ayrıca çevrim içi testlerle öğrenciler diledikleri konuyla ilgili test çözebilirler. Anında dönüt aldıkları sistemde doğru ve yanlışlarını görebilirler. İçeriklerden bir tanesi de oyunlar. Hemen her bireyin oyun oynamayı sevdiği açıkça ortada. Öğrenciler EBA’da bulunan oyunlarla hem eğlenir hem de öğrenirler. Aynı zamanda EBA’da ödüllü yarışmalarda bulunuyor. Öğrenci ödüller kazanma hırsıyla soru çözdükleri sorularla bilgilerini arttırırlar. Psikolojik açıdan da destek sunan EBA’da öğrencilerin çeşitli psikolojik sorunlarını ve çözümlerini ele alır. Buna ek olarak EBA’da kişisel bakım hizmetleri konularını da içermekte. Öğrenciler boş zamanlarında bu kişisel bakım hizmetleriyle dış görünümün önemi de anlar. Yani kısacası EBA’dan her alanda yararlanabilecek olan öğrenciler bu faydaları eğlenerek sağlıyorlar. Sıkılmadan vakit geçirebilecekleri site okul idareleri ve öğretmenler tarafından tavsiye ediliyor.Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git