EBA Oyunları Kare Kapmaca | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Oyunları Kare Kapmaca

EBA Oyunları Kare Kapmaca

EBA internet üzerinden öğrencilere destek olmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kurulmuştur. EBA’dan öğrenciler pek çok anlamda faydalanabilirler. EBA’da bulunan oyunlar ile öğrenciler keyifli vakit geçirirken diğer yandan da bilgi birikimlerine katkı da bulunuyorlar bu oyunlardan bir tanesi olan kare kapmacadan bahsedelim.

EBA Kare Kapmaca Oyunu Nedir?

EBA kare kapmaca oyunu, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan bir zeka oyunudur. Öğrencilerin eğlenirken öğrenmelerini sağlamak amaçlanmıştır. EBA kare kapmaca oyunu öğrencilerin mantıklarını kullanarak oynayabilecekleri bir oyundur. Bu oyun öğrencinin zekasını hızla kullanmasına yardımcı olur.  Bir an önce oyunu kavrayıp, rakibine karşı oynamayı düşünürken öğrenci, oyundaki bir sonra ki adımı da düşünür ve bu da zekasını genişletir. EBA kare kapmaca oyununun seviyeleri de mevcut. İster kolay, ister orta, isterseniz de zor seviyede oynayabileceğiniz bu oyunlarım seviyelerindeki amaç öğrencilerin güçlük çekmeden oynayabilmeleri. EBA kare kapmaca oyunu öğrencilerin önsezi yeteneklerinin geliştirmesini sağlar.

EBA Kare Kapmaca Oyunu Nasıl Oynanır?

EBA kare kapmaca oyunu bir veya iki oyunculu olarak oynanabilir. 2 oyunculu oyunlarda isterlerse rakip olarak bireylerin arkadaşları da bağlanabilir. Arkadaşlarıyla karşılıklı, hevesli bir şekilde oynanan oyun öğrencinin kendini geliştirmesine katkı sağlar. EBA kare kapmaca oyunu bilgisayarın faresini yönlendirerek oynanıyor. Oyunda tek çizgi çizerek rakipler sırayla kare elde etmeye çalışıyor. Eğlenceli olan bu oyun rakibinin yaptığı bir sonra ki hamleyi tahmin ederek, kendi hamlelerini yapmaları gerekiyor. En fazla kareyi elde eden kişi yarışmayı kazanıyor.

EBA kare kapmaca oyunu

 

EBA Kare Kapmaca Oyununu Kimler Oynayabilir?

EBA bazı bölümlerini üye girişini zorunlu tutarken bazı bölümlerine ise her birey kolaylıkla dahil olabiliyor. EBA kare kapmaca oyunun da ise şifre zorunluluğu bulunmuyor. Rahatlıkla her bireyin oynayabileceği bir oyun. EBA kare kapmaca oyununa giriş için aşağıda verdiğimiz linki kullanabilirsiniz.

 EBA kare kapmaca oyununa giriş için TIKLAYINIZ!

EBA’nın İçeriğinde Başka Neler Var?

EBA’nın içeriğinde oyundan başka birçok bölüm bulunmakta. Bunlardan biri konu anlatımı. Öğrenciler anlayamadıkları veya tekrar etmek istedikleri konular için EBA’dan ders anlatım videolarını izleyebilirler. Testler ile konuları daha iyi bir şekilde zihnine yerleştirirler. Aynı zaman da ödüllü yarışmalar ile bir yandan soru çözüp bir yandan çeşitli ödüller kazanabilirler. Bu yöntemler öğrencilerin öğrenmelerini daha istekli bir hale getirir. Psikolojik desteklerin de bulunduğu site öğrencileri bu konuda da rahatlatıyor. EBA ruhsal anlamda kendilerine destek de sağlıyor. Ayrıca kişisel bakım hizmetleri de bulunan sistem de öğrenciler kişisel bakımları için videolardan faydalanabilirler. Bir yandan eğlenir bir yandan öğrenirken öğrenciler vakitlerini EBA’da harcayabilirler. Sistem  sıkılmadan keyifli bir şekilde farklı yöntemlerle bireylerin bilgi birikimlerini arttırmak için hazırlanmıştır. Sadece öğrenciler değil öğretmen ve velilerin de dahil olabilmekte bu sisteme. Öğretmenler bilgi paylaşımında bulunabilir aynı zaman da öğrencilere ağ üzerinden ödevler verebilirler. Ödevlerin kontrolünü de site üzerinden yapabilirler. Veliler de öğrencilerin takibini kolaylıkla yapabileceği gibi sistemin geliştirilmesi için önerilerde bulunabileceklerdir.

EBA’ya Giriş Nasıl Yapılır?

Eğitim Bilişim Ağı’na giriş yapmak için erişilebilir internet bağlantısı olmalıdır. Üye girişi ile erişim yapacak olan öğrencilerin okul idarelerinden veya öğretmenlerinden giriş şifresi almaları gerekmektedir. Giriş şifreleri öğrencilere ücretsiz olarak verilmektedir. Öğrenciler T.C kimlik numaraları ve şifreleriyle kolayca sisteme giriş yapabilirler. Milli Eğitim Bakanlığı bazı bölümler için bu üye girişini zorunlu tutmuştur. Misafir girişi ile de bazı bölümler için şifre gerekmemektedir. Öğrenciler şifresiz olarak sistemden de yararlanabilirler. EBA giriş için aşağıda vermiş olduğumuz linke tıklayarak üye girişinizi bu sayfa üzerinden yapabilir sisteme katılabilirsiniz.

EBA giriş için TIKLAYINIZ!

 

 Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git