EBA Şifresi Nasıl Alınır? | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Şifresi Nasıl Alınır?

EBA Şifresi Nasıl Alınır?

EBA, Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteği ile kurulan, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün tasarlamasıyla oluşmuş bir platformdur.

Öğrenciler EBA’ya giriş yaparak EBA’nın konu anlatımlarına erişebilir. EBA öyle bir sistemdir ki tüm öğrenciler EBA tarafından düşünülmüştür. Görsel olarak algılaması daha kolay olan öğrenciler için videolu konu anlatımları da yapılmaktadır. EBA’ya giriş yapmak için öğretmen ve öğrencilerin yapması gereken, bir EBA şifresi temin etmektir. Tabiki akıllara gelen soru EBA şifresi nasıl alınır olacaktır. EBA şifresi nasıl alınır sorusunun yanıtını bulmak istiyorsanız bu yazıyı okumanız yeterli olacaktır.

EBA Şifresi Nasıl Alınır?

EBA şifresi nasıl alınır diyorsanız ve öğrenci iseniz yapmanız gereken tek şey öğretmeninize ya da kurumunuza şifrenizi sormanız olacaktır. Fakat EBA’ya girmek isteyen öğrenci değil de öğretmen ise yapması gerekenler şunlardır;

  • Öncelikle aşağıda verilen link sayfasını kullanarak EBA giriş sayfasına gidebilirsiniz. Açılan anasayfadaki sağ üst bölümde bulunan GİRİŞ yazısına tıklamalıdır.
  • Açılan ekrandan “MEBBİS Girişi” kısmına tıklanmalıdır.
  • Şimdi ise MEBBİS bilgilerini kullanarak sisteme giriş yapabilir.
  • Kendisi için yeni bir şifre oluşturarak EBA’ya girişlerini yeni şifresi ile yapabilir.
  • Sisteme girdiğinde karşısına bir liste çıkacaktır. Bu listeden öğrencileri için T.C. kimlik numarasını kullanarak şifre oluşturmalıdır. Oluşturduğu şifreyi öğrencileri ile paylaşırsa öğrenciler de EBA’ya giriş yapabilir.

Öğretmenlerinden EBA şifresini alan öğrenciler artık sisteme giriş yapabilirler. EBA’ya giriş yapmak için öğrencinin yapması gerekenler çok basittir. Şimdi de sizlere öğrencilerin EBA’ya giriş yapabilmesi için gerekenleri anlatacağım.

Öğrencinin öncelikle EBA’nın resmi sitesine erişmesi gerekir. Girdiği anasayfanın sağ üst köşesinde bulunan “Giriş” yazısına tıklayarak bir pencere açılmasını beklemelidir. Açılan penceredeki boşluklu kısımlara ilgili bilgileri yazması gerekir. T.C. kimlik numarasını ve daha önceden öğretmenine veya kurumuna başvurarak aldığı EBA şifresini giriş kısmındaki boş kısımlara yazmalıdır.

2

Doğru bilgiler ile sisteme girişini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilir. Eğer öğrenci sisteme doğru bir şekilde giriş yaptığından emin olamıyorsa kontrol etmek çok basittir. Şifresini ve T.C. kimlik numarasını girdikten sonra açılan ekranda sağ üst köşedeki “GİRİŞ” yazısının olması gerektiği yerde kendi ismini ve soyismini görüyorsa sisteme doğru bir şekilde giriş yapmış olacaktır.

EBA Giriş İçin TIKLAYINIZ!

EBA Şifresi Nasıl Alınır Videolu Anlatım İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

EBA Şifresi Nasıl Alınır? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Ayşegül dedi ki:

    Cok begendim

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git