EBA Şifresi | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Şifresi

EBA Şifresi

EBA yani Eğitim Bilişim Ağı, bilgi içeriği bakımından oldukça zengin bir kaynaktır. Öğrencilerin bilgiye ulaşması konusunda sınırsız imkanlar sunar. Konu anlatımlarıyla öğrencileri sıkmamaya çalışır. Görsel olarak da zenginleştirdiği anlatımlarını öğrencilerle paylaşır ve hafızada kalmasını kolaylaştırmak için uğraşır.

EBA, MEB destekli olarak çalışır. Örneğin E-Kurs hizmeti MEB tarafından desteklenmektedir. Ayrıca TEOG sınav sonuçları da EBA üzerinden açıklanır. EBA her öğrenciye katkıda bulunmaya çalışmaktadır.

EBA sistemine giriş yapabilmek için sahip olmanız gereken, bir EBA şifresidir. EBA şifresini nereden nasıl temin edebileceğinizi açıklamak için bu yazıyı okumanız yeterlidir.

EBA Şifresini Nereden ve Nasıl Temin Edebilirim?

Öğrenci iseniz ve EBA’ya giriş yapmak istiyorsanız şifrenizi almak için öğretmeninize veya kurumunuza başvurmalısınız. Öğretmeninizin verdiği şifreyi kullanmak için:

  • EBA resmi internet adresine ulaşmanızı sağlayacak olan, yazımızın sonunda verdiğimiz linke tıklayınız.
  • Daha sonra EBA girişi ile ilgili bir kısım göreceksiniz.
  • Bu kısımda ise yapmanız gereken şifre kısmına öğretmeninizden aldığınız şifreyi yazmak olacaktır.
  • Şimdi ise kullanıcı adı bölümünü göreceksiniz. O kısma da T.C. kimlik numaranızı yazarsanız sisteme giriş yapabilirsiniz.

2

Bu işlemler bir öğrencinin EBA şifresini kullanarak sisteme giriş yapabilmesi içindi. Bir de öğretmenlerin sisteme giriş yapabilmesi için izlemesi gereken yollar bulunmaktadır. Şimdi de sizlere onlardan bahsedeceğiz.

EBA’ya giriş yapmak isteyen öğretmenler ise MEBBİS girişi kısmına tıklamalıdır. EBA’ya MEBBİS şifresi ile giriş yaptıktan sonra karşısına çıkan ekranda yeni bir şifre oluşturması için bir bölüm çıkacaktır. O bölüme kendisi için bir şifre oluşturmalıdır. Oluşturduğu şifrenin en az 6 haneli olma şartı vardır. Kendinize yeni bir şifre oluşturduğunuz takdirde resmi işlemler için kullandığınız MEBBİS şifrenizi kullanmanıza gerek kalmayacaktır. Kendinizin oluşturduğu EBA şifresi ile sisteme girebilir, içeriğinden dilediğiniz gibi faydalanma olanağı bulabilirsiniz.

EBA şifreniz ile giriş yaptığınızda E-İçerik modülünü kullanarak TTNET vitamin, zambak, okulistik, morpa kampüs gibi yayın yapan birçok kuruluşun bakanlık aracılığıyla paylaştığı ders içeriklerine ve dokümanlarına erişme imkanı bulabilirsiniz. Eriştiğiniz kaynakları okullarınızda, sınıflarınızda öğrencilerinize en etkili bir biçimde ders anlatmak için kullanabilirsiniz.

EBA Şifresi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git