EBA Soru Bankası | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Soru Bankası

EBA Soru Bankası

Eğitim Bilişim Ağı (EBA), Türkiye’nin en büyük eğitim platformudur. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından destek gören Eğitim Bilişim Ağı, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından tasarlanmıştır. Eğitim Bilişim Ağı öğrencilere çok önemli fırsatlar sunmaktadır. Öğrencilerin derslerine katkıda bulunmaya çalışan EBA’nın içeriği çok zengindir. Öğrenciler için konu anlatımları kategorize edilerek sisteme eklenmiştir. EBA’nın içeriğinde videolu, görsellerle desteklenmiş, sesli konu anlatımları bulunmaktadır. EBA, konu anlatımlarını öğrencilere anlattıktan sonra öğrencilerin öğrendiklerini pekiştirmesi için kazanım testlerini de sisteme eklemiştir. Kazanım testlerini dikkatle çözen öğrenciler, eksiklerini tamamla imkanı bulacaklardır. EBA içeriğine soru bankaları da eklemiştir. EBA soru bankası ile öğrenciler konularla ilgili eksik olduğu kısımları görüp, sorular çözerek, konu anlatımlarına tekrar göz atabilir.

EBA soru bankasına ulaşmak istiyorsanız yapmanız gereken oldukça basittir. EBA’nın resmi sitesine giriş yaparsanız anasayfada göreceğiniz içerikler olacaktır. EBA’nın içeriğindeki içerik ile ilgili başlıklar ve kısaca anlatımları şöyledir;

 • EBA Ders: Derslerle ilgili dokümanların bulunduğu kısımdır.
 • E-Dergi: Öğrencilerin eğitimine gelişmesine katkıda bulunabilecek dergiler bu kısımda bulunur.
 • E-Kitap: Öğrencilerin okullarında ders işledikleri kitaplara paralel olarak hazırlanan kitaplar bu bölümde bulunur.
 • Video: Konu anlatımlı videolar bu bölümde öğrencilere sunulmuştur.
 • Ses: Dersleri sadece dinlemek isteyen öğrenciler için konu anlatımlarının sesli bir şekilde anlatımı bu alanda bulunmaktadır.
 • Görsel: Derslerle ilgili görseller bu alana eklenmiş olup öğrencilerin ilgi göstereceği düşünülmüştür.
 • E-Doküman: EBA ile ilgili tüm dokümanlar, derslerle ve ders dışı konularla ilgili her şey burada bulunur.
 • Yarışma: Eğitimle ilgili veya öğrencilere katkısı olacağı düşünülerek yapılan tüm yarışmalar bu kısımda bulunur.
 • İçerik Üretimi: EBA’nın içeriğini ve içeriğini geliştirme yöntemlerini paylaştığı bölümdür.
 • EBA Dosya: Öğretmenlerin ve öğrencilerin görsel, video, ses gibi tüm dosyalarını paylaştığı ve korumak istediği bölümdür.
 • E-Kurs: Öğrenciler için verilen kursa giriş yapmak için yararlanılması gereken kısımdır.

EBA Soru Bankasına Nasıl Ulaşılır?

Öğrenciler EBA soru bankasına girmek istiyorlarsa yukarıdaki içeriklerden E-Kitap kısmını ziyaret etmelidir. E-Kitap adlı bölüme giren öğrenciler kaynak zenginliğini göreceklerdir. İstedikleri konu ile ilgili detaylara erişebilme imkanı bulabilirler. Ayrıca E-Kitap bölümünde öğrenciler için oldukça kapsamlı kitaplar yayınlanır. Milli Eğitim Bakanlığı’nın okullarda öğrencilere ücretsiz olarak dağıttığı ders kitaplarına da öğrenciler E-Kitap bölümünden ulaşma imkanı bulabilirler. EBA soru bankasında her sınıf düzeyinde olan öğrenciler için kaynak vardır. Dergiler, kitaplar, soru bankaları, kazanım testleri öğrenciler için Eğitim Bilişim Ağı’na yerleştirilmiştir.

EBA Soru Bankasına Erişmek İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git