EBA Tablet Aktivasyonu | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Tablet Aktivasyonu

EBA Tablet Aktivasyonu

Milli Eğitim Bakanlığı’nın bir projesi olan FATİH projesi ile öğrencilere tablet dağıtımı başladı. EBA üzerinden giriş yaparak sistemin öğrencilere sunduğu imkanlardan faydalanabilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tabletler dağıtıldı. Ancak tabletlerin kullanılması için aktifleştirilmesi gerekiyor. EBA tablet aktivasyonu yapmak için yapmanız gerekenleri sizlerle bu yazımızda paylaşacağız.

EBA Tablet Aktivasyonu Nasıl Yapılıyor?

Öncelikle EBA tablet aktivasyonu yapmak için bize gerekli olacak bilgilerin neler olduğuna bakalım.

  1. Öğrencinin daha önceden okulundan veya öğretmeninden temin ettiği bir EBA şifresine sahip olması gerekmektedir.
  2. Eğer tablet aktivasyonu yapmak isteyen bir öğretmen ise, öğretmen EBA şifresine ihtiyacı vardır.
  3. EBA tablet aktivasyonunun yapılabilmesi için en önemli şart kablosuz ağın olmasıdır. Kablosuz ağ olmadığında tablet aktivasyonu yapılamaz.
  4. Kablosuz ağın internet bağlantısının olması çok önemlidir, aksi takdirde aktivasyon işlemi gerçekleştirilemez.
  5. Tabletin aktivasyonunun yapılabilmesi için tabletin şarjının en az % 50 olması gerekir veya tablet şarja bağlı bir halde olmalıdır.

Gereken tüm şartlar sağlandıktan sonra tabletin açma düğmesine basıyoruz. Karşımıza çıkacak olan ekranda kablosuz ağlar listelenecektir. Gördüğümüz kablosuz ağlardan varsa “fatih ağını” seçiyoruz. Eğer yoksa diğer ağlardan birisini seçebiliriz. Bağlantıyı kurduktan sonra yapmamız gereken karşımıza çıkan ekranda T.C. kimlik numaramızı ve EBA şifremizi girmek olacaktır. İstenen tüm bilgileri girdikten sonra bir aktive et butonu göreceksiniz. Aktive et butonuna tıklayarak EBA tablet aktivasyonunu yapabilirsiniz.

Anlatılan tüm aşamalar geçildiyse ve eğer tablet sorunsuz bir şekilde aktifleştirildiyse öğrencinin karşısına pin kodu oluşturma ekranı çıkması gerekir. Fakat EBA tablet aktivasyon işlemlerini geçemediyseniz ve tabletiniz aktifleştirilemediyse karşınıza tablet aktivasyonu ile ilgili hata kodları çıkacaktır. Hata kodlarından ve ne anlama geldiklerinden bahsedecek olursak;

  • EBA.002: Girdiğiniz T.C. kimlik numarasının hatalı olduğunu gösterir.
  • EBA.013: Şifreniz ve T.C. kimlik numaranız birbiri ile uyuşmamaktadır.
  • EBA.017: T.C. kimlik numaranız ve seri numaranız daha önceden sisteme kayıt edilmiştir. Sizin adınıza kullanabileceğiniz sadece bir tablet olmalıdır.
  • EBA.021: Tabletiniz için kullanıcı adı- şifrenizi defalarca hatalı girdiğinizi hatta en az 5 kez hatalı girdiğinizi gösterir. Tekrar giriş yapmak istiyorsanız en az 1 saat beklemeniz gerekmektedir. 1 saat sonunda tekrar giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Bu yazımızda EBA tablet aktivasyon işlemini sizlere açıkladık. EBA tablet aktivasyonunu yapacağınız siteye direk yönlenebilmeniz için size verdiğimiz linke tıklayabilirsiniz.

EBA Tablet Aktivasyonu Videolu Anlatım İçin TIKLAYINIZ!

EBA Tablet Aktivasyonu İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git